14.11.2024
$
41.34
43.95
Leesburg
5.1
°С
Ясно

ОЛЬГА БІЛАН: «ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ МОЛОДІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ТУТ»

31.03.2023
10:18:00
Поділитись:

Мальовниче село Коцюбинці розташоване на берегах річки Нічлава. Із 2016 до 2020 р. було у складі Коцюбинська ТГ (Жабинці, Чагарі і Коцюбинці), відтак увійшло до Васильковецької сільської громади Чортківського району Тернопільської області. Про особливості та туристичні принади цього населеного пункту розповіла директорка місцевого ЗЗСО І-ІІІ ст., депутатка Васильковецької сільської ради Ольга Білан.

 

В Коцюбинецький старостинський округ входить два села – Коцюбинці і Чагарі.

 

  • Коцюбинці мають 9 вулиць, 560 дворів, – каже пані Ольга. – У Чагарях є лише дві вулиці – Центральна і Бокова. У школі в Коцюбинцях навчається 175 дітей із Коцюбинців, Чагарів і Жабинець. Це найбільший навчальний заклад у нашій Васильковецькій громаді. У дитсадку є близько 30 дошкільнят. Маємо шкільний автобус, їздимо на конкурси, змагання, екскурсії.

 

Особливістю населеного пункту є гарна природа і ошатний центр, куди збігаються всі вулиці. Саме тут розміщена церква святого Михаїла (1796, мурована, відновлена у 1899), костел (1902, споруджений на кошти родини родини Городиських), дитсадок, Будинок культури, котрий раніше був Культурним комплексом.

 

  • В нас є музична школа, кілька магазинів, – каже Ольга Білан. – Також збудований басейн – один із найбільших в Тернопільській області. Він потребує реконструкції, хоч в експлуатацію його так і не здали. І це наш біль.

 

З 90-х років ХХ ст. Коцюбинці – це село зразкового порядку. Повністю газифіковане у 1996 році. За чистоту дуже дбає староста Володимир Михалків, якого призначили на цю посаду одразу після того, як Коцюбинці увійшли до складу Васильковецької громади. Він багато часу і зусиль вкладає в те, щоби село розвивалося і розбудовувалося.

 

Два роки тому встановили новий дитячий майданчик. Є великий стадіон і спортивний майданчик зі штучним покриттям.

 

 

  • Тішить те, що наші діти і молодь мають можливість після школи до вечора займатися спортом, – додає співрозмовниця. – Цього всього не було б, якби не допомога місцевого мецената, директора ПСА «Нічлава» Степана Коціри. Він дуже багато коштів і своєї уваги приділяє розвитку села, піклується про матеріальне оснащення навчальних закладів, Будинку культури тощо. При підтримці пана Степана функціонує ФК «Нічлава».

 

Примітно, що в Коцюбинцях діють спортивні секції та класи мистецької школи. Вже два роки директором місцевого Будинку культури працює Роман Сагайдак, який раніше був начальником відділу культури Гусятинського району.

 

  • Він дуже багато уваги приділяє розвитку культури, – наголошує пані Ольга. – Коли почалася повномасштабна війна, то з його ініціативи ми проводили марафон «Допомога ЗСУ на основі культури». Був організований концертний тур по кожному селу нашої громади. Всі зібрані кошти передали на потреби ЗСУ.

 

Через Коцюбинці протікає річка Нічлава, є кілька ставків. Найбільший з них має площу 56 га. Є любительський став для місцевих рибалок та приїжджих, котрі тут відпочивають навіть декілька діб. Зі слів Ольги Білан, ще одним місцевим меценатом є Андрій Хабінець, який займається розведенням риби та організацією спортивних рибальських турнірів.

 

 

Стараннями старости села та з допомогою місцевих благодійників нещодавно завершили   відновлювальні роботи на кладовищі с. Коцюбинці. Зокрема зробили огорожу, доріжки, привели все до ладу.

 

  • Наше село особливе своїми працьовитими людьми, які тримають дуже багато худоби, – наголошує пані Ольга. – Також є така втішна тенденція, що переважна більшість молоді залишається тут і не планує виїжджати, адже ми багато уваги приділяємо тому, щоби дітям і молоді було безпечно і комфортно. Ми створюємо для них усі належні умови.

 

З початку війни у школі розмістили 40 ВПО з Харкова, які мешкали тут до квітня 2022 року. Потім їх переселили в дитсадок. Загалом у Коцюбинцях було понад 150 ВПО. Зараз залишилися переселенці з Херсонщини.

 

  • 23 жителі нашого села служать в лавах ЗСУ, – каже Ольга Білан. – До речі, в нас створена Молодіжна Рада на базі школи та Будинку культури. Це якраз і є осередок волонтерського руху. Ми постійно долучаємося до допомоги армії. Купляли машини, запчастини, продукти тощо і продовжуємо це робити аж до перемоги.

 

Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

13.11.2024
21.55.08
ЯКІСНЕ СІНО ПІДВИЩУЄ ПРОДУКТИВНІСТЬ МОЛОЧНОГО СТАДА
У підвищенні продуктивності ВРХ головну роль відіграє якість і збалансованість кормів. Нин...
13.11.2024
19.38.36
ВІТЧИЗНЯНІ ОРГАНІЧНІ ГОСПОДАРСТВА МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ
Стартував прийом заявок на отримання допомоги в межах програми підтримки органічних господарств Укра...
13.11.2024
19.11.48
ЦІНИ НА СОЮ В УКРАЇНІ ЗНИЖУЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ СКОРОЧЕННЯ ПОПИТУ
Покращення погодних умов у Бразилії посилило тиск на світові ціни на сою, а нарощування постачань со...
13.11.2024
18.40.16
ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ РОЗМІР ПОДАТКУ НА ЗЕМЕЛЬНИЙ ПАЙ?
Земельний податок сплачують землевласники та постійні землекористувачі, а його ставка залежить ...
13.11.2024
17.58.08
МІНАГРОПОЛІТИКИ ІНІЦІЮЄ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ НА КОРИСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ПРОДУКТІВ
Мінагрополітики розпочинає політику реального імпортозаміщення в сфері продовольства. Це профільне м...
12.11.2024
22.37.24
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ 14 ОБЛАСТЕЙ ЗАВЕРШИЛИ СІЯТИ ОЗИМІ ЗЕРНОВІ
Українські аграрії засіяли 6,07 млн га озимих культур. Озимими зерновими засіяно вже майже ...
12.11.2024
22.03.29
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ АКТИВНО ОСВОЮЮТЬ АГРОДРОНИ
Середні сільгосппідприємства є зараз найбільш активними покупцями агродронів, адже їх використання д...
12.11.2024
21.32.50
СОНЯШНИК В УКРАЇНІ Й НАДАЛІ ДОРОЖЧАЄ
За підсумками минулого тижня ціни на соняшник знову зросли. При цьому ціновий діапазон на ринку був ...
Всі новини