Два потужні сімейні агропідприємства – ТОВ «Агропрогрес Теребовля» і ФГ «Калина Лошнівська» успішно функціонують у с. Лошнів Теребовлянської громади.
Перше засноване в листопаді 2005 року німецьким бізнесменом Гансом-Альбрехтом Мюллером. Займається вирощуванням зернових, олійних та овочевих культур, а також свинарством. Друге – в листопаді 2011 року його шваґром, українським підприємцем, що походить із відомої хліборобської родини, Андрієм Стечишиним. До речі, він є генеральним директором обох господарств, а його дружина Алла – виконавчим директором.
Загалом ТОВ «Агропрогрес Теребовля» і ФГ «Калина Лошнівська» обробляють 4,4 тис. га земель у селах Лошнів, Сущин і Остальці Теребовлянської громади та в Монастириській і Коропецькій громадах (Коропець, Садове, Устя-Зелене, Коржова, Маркова, Гончарівка).
У ТОВ «Агропрогрес Теребовля» та ФГ «Калина Лошнівська» вирощують пшеницю, ячмінь, ріпак, кукурудзу, сою, цукровий буряк, соняшник.
– Цьогорічні жнива ми розпочали набагато швидше у порівнянні з минулим роком, приблизно на 10 днів раніше, – розповідає заступник директора з виробництва ТОВ «Агропрогрес Теребовля» Богдан Карачка. – Трохи бракувало опадів, яких у травні практично не було. Дощ не падав майже 50 днів, а тоді пройшло дві зливи і за 10 днів випало 100 мл опадів. Із 394 га озимого ячменю половину площ приложила буря. В загальному ячмінь дозрів, вологість від 11 до 12,8%. Ми молотили щодня з 11-ої ранку до 21 год. Вологість добра, показники добрі, тільки натура не дуже. Минулого року вона була 640, а цього – 615-620. У зв’язку з цим врожайність трохи нижча, як минулого року. За перший день урожайність ячменю становила 6,9 т/га, за другий – 6,7 т/га. Закрили з урожайністю 7,25 т/га. Загалом ми задоволені, бо це добрий результат. Жнива стартували вдало.
Як розповів Богдан Карачака, цього року сіяли такі сорти озимого ячменю як Тенор, Луран і Лусьєн. Тенор – вже четверта репродукція, тож його планують знімати з посівів, Луран – друга репродукція, його теж не будуть сіяти. Тож наступного року засіють лише Лусьєн.
– У Лошневі вже обмолотили 66 га ріпаку, в Монастириській громаді – 394 га. Урожайність становила 3,5 т на круг. Це трохи менше, ніж минулого року. Зараз молотимо 780 га озимої пшениці в Теребовлянській громаді і 545 га у Монастириській, – додав заступник директора з виробництва ТОВ «Агропрогрес Теребовля». – Пшениця сипле від 8,5 т/га до 10 т/га.
На зборі урожаю в полях задіяні 9 людей, на тоці по змінах через добу – по 5 чоловік. З перших днів заснування ТОВ «Агропрогрес Теребовля» тут працюють водій фури Володимир Процик, інженер Василь Стечишин, тракторист Степан Махніцький. Вже третій сезон задіяні комбайнери Віталій Здражевський і Сергій Лєбедєв.
– Цього року вперше запланували посіяти 66 га озимого гібридного жита від КВС, – ділиться планами Богдан Карачка. – Його використаємо для свиноматок за рекомендацією керівника по тваринництву.
Після збору зернових на агропідприємствах «Агропрогрес Теребовля» та «Калина Лошнівська» всі площі одразу лущать. Дві площі будуть йти під цукровий буряк, решту – під соняшник.
Зі слів пана Богдана, цього року придбали два зернозбиральні комбайни «Claas Lexion 770 і 760». Старі комбайни цієї ж марки продали, натомість купили нові. Також технічний парк поповнив новий перенавантажувач від «Заводу Кобзаренка» на 40 кубів. Минулого року мали лише один.
Леся ЗАМОРСЬКА