Один із законів No-Till – це дотримання сівозміни. Без цього технологія не дасть бажаного ефекту. Також, сівозміна, – це один з ефективних способів контролювати забур‘яненість. Про це у своїй колонці на AGROTIMES пише керівник ФГ «Аркадія» Вадим Дробітько з Миколаївщини, який уже багато років успішно практикує технологію обробітку грунту No-Till.
«Наприклад, у мене в сівозміні, окрім основних культур (соняшник, соя, кукурудза, озимі зернові), є також льон. Його жнива проходять за два місяці до сівби озимих зернових, тож за цей час можна здійснити ефективний хімічний контроль бур’янів і дати полю відпочити»,– зазначив аграрій.
До того ж, за його словами, льон дає можливість використовувати великий асортимент гербіцидів, багато з яких не можна застосовувати на інших культурах. Фактично льон дає змогу використовувати весь спектр хімічних засобів контролю бур’янів, які сьогодні пропонує світова хімічна промисловість.
«Зокрема, ми на ньому використовуємо препарати, які унеможливлюють появу бур’янів, резистентних до тих гербіцидів, що ми застосовуємо на соняшнику. Таким чином, завдяки великому набору культур збільшується асортимент гербіцидів у системі захисту. А з часом потреба в них зменшується»,– додав Вадим Дробітько.
Нагадаємо, багатопільна сівозміна дає змогу нівелювати ризики, пов’язані з несприятливими погодними умовами.