Ціна картоплі в Україні зросте. Однак це, швидше за все, менше торкнеться західних і північних і більше – східних та південних областей. Наразі найдешевша ціна в році, а до весни буде тільки ріст. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.
За словами економіста Олега Пендзина, зараз ціни на борщовий набір найдешевші в році, далі дорожчатимуть.
«Основна причина – це дуже спекотне літо. В нас з вами по овочах ситуація є паскудна. Коли ми беремо борщовий набір, маємо цибулю, моркву і картоплю. Це ті частинки борщового набору, які демонструють достатньо серйозний ріст. Морква десь 20%, цибуля 30-35%, картопля 10-12% – це те, що на сьогоднішній момент вже пішло вгору», – зазначив експерт.
На його думку, цього року ситуація буде достатньо важка. Через падіння середнього рівня доходів населення ринок об’єктивно переорієнтовується на дешевший сегмент, а дешевий сегмент – це овочі.
«Коли ми з вами багаті, ми більше їмо м’яса і фруктів, коли бідні – хліба і картоплі. Ця ситуація об’єктивно веде до збільшення попиту на хліб і картоплю», – сказав Пендзин.
Але остаточно ситуація з ціною картоплі буде відома в жовтні, коли її викопають, резюмував він.
Слова економіста підтверджує і виконавча директорка Української асоціації виробників картоплі Ольга Самойліченко. За її словами, врожайність картоплі знизилась на півдні України, а от на західні області посуха не надто вплинула.
«Ціна на картоплю в Україні дійшла майже свого піку і сильно змінюватися не буде. Це спричинено тим, що на західних територіях вже почали копати картоплю і ринок буде потроху наповнюватися. Висока ціна цього року сформована високою ціною минулого року, а також значною відсутністю опадів в цьому році, що спричинило затримки в копанні картоплі», – розповіла Ольга Самойліченко.
За її словами, врожайність цього року дещо знизилася, але професійні картоплярі зробили все можливе, щоб отримати врожай, вчасно було внесено потрібні препарати, відкореговано систему захисту.
«Західні і північні області не дуже постраждали від посухи і дозволили отримати врожаї, які хочуть. Стосовно півдня, ситуація значно гірша, врожайність значно постраждала і справді не є такою, якою планувалася. Це ж саме стосується східних областей, які також потерпали від засушливої погоди. Остаточні цифри зараз сказати ще не можливо, копка картоплі триває», – повідомила Самойліченко.