В Україні до кінця 2024 року зросте вартість хліба. Причина: зростання цін на сировину, енергоносії та логістику. Зокрема, протягом року фіксувалося здорожчання удвічі борошна. Про це повідомляє AGRONEWS.UA.
Зі слів першого віцепрезидента Всеукраїнської асоціації пекарів Юрія Дученка, мова йде про подорожчання в межах 10–15 %. Мінімальна відпускна ціна має бути не менше 35 гривень за кілограм. Все, що нижче, це фактично нижче собівартості і підприємство не може довго працювати в такому режимі. Вимиваються обігові кошти і дійде до того, що підприємство не зможе платити зарплату а також за сировину і енергоносії. Тобто, змушені будуть зупинитись”, – коментує Юрій Дученко. Ціни на хліб вже зросли на 10-15% протягом літа та на початку осені. Йдеться, зокрема, про сорти, які користуються найбільшим попитом – пшеничний та батон.
«На початку літа хлібники заявляли про значне, як на мене, подорожчання» - прокоментував ситуацію Юрій Дученко. «Мова йшла навіть про 30%. Але за літо і осінь відбулось плавне подорожчання, і не на такий відсоток, як заявляли хлібники. За цей період дорожчали основні складові і сировина. В першу чергу це стосується борошна, енергоносіїв, зарплати. Всі ці фактори впливають на собівартість хліба. Логістика теж займає значну частину собівартості”, – повідомив Юрій Дученко. Ціна хліба також залежить від врожаю зернових, а дефіцит пропозицій зерна II – III класу на ринку сприяє зростанню його ціни.