Упровадження системи супроводжується регіональною робочою групою, до складу якої входять представники органів влади, науковці, громадськість. Відтак, на сьогодні досягнуто значного прогресу у створенні умов для впровадження інновацій та поширення сучасних знань серед фермерів та аграрних фахівців регіону.
Позитивні результати впровадження АКІS на Львівщині:
- Покращення зв'язків між учасниками аграрного сектору: одним із ключових завдань проєкту було створення карти учасників АКІS у Львівській області та посилення взаємодії між державними органами, дорадчими службами, науковими установами та фермерськими організаціями. Це дозволяє забезпечити ефективний обмін знаннями та інноваціями.
- Розробка проєкту «Довідника для фермерів»: ця «кишенькова книжка для фермера» містить важливі рекомендації щодо рослинництва, тваринництва, ведення фермерської діяльності, реєстрації та оподаткування, а також вступу до ЄС. Включена також детальна інструкція щодо реєстрації у Державному аграрному реєстрі (ДАР).
- Підвищення рівня знань фермерів: представниками проєкту було організовано велику кількість семінарів для підвищення обізнаності виробників про нові можливості, що пропонує система АКІS, а також тренінгів з питань земельного законодавства, ведення особистого кабінету в ДАР та подачі заявок на програми підтримки.
- Підвищення рівня компетенції дорадників: проведено навчання дорадників та експертів-дорадників з метою підвищення кваліфікації/перекваліфікації, участь в навчаннях взяли понад 50 осіб.
- Створення рубрики на сайті Львівської облдержадміністрації «Порадник для сільськогосподарського товаровиробника» http://surl.li/vzlwei , де розміщуються наукові статті та рекомендації про інноваційні розробки у галузі сільського господарства.
- Створення онлайн-каталогу «Сільськогосподарські дорадники Львівщини» http://surl.li/nrtld: наразі у каталозі розміщено інформацію про більше 60 дорадників та експертів-дорадників, які можуть консультувати аграріїв Львівщини з питань економіки, технологій, управління, маркетингу, обліку, податків, права, екології, впровадження у виробництво сучасних технологій, новітніх досягнень науки і техніки тощо.
Т.в.о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, Людмила Гончаренко зазначила: «Системи АКІS у країнах Європи вже зарекомендували себе як ефективний інструмент для впровадження інновацій у сільське господарство та забезпечення сталого розвитку агросектору. Ми сподіваємося, що аналогічна система успішно запрацює в цілому по Україні, сприяючи підвищенню продуктивності фермерських господарств, покращенню доступу до знань та технологій і підтримці малих та середніх агровиробників у їхньому прагненні до інноваційного зростання».
Додатково:
Детально зі звітом можна ознайомитись за посиланням: http://surl.li/ocxxke
Системи сільськогосподарських знань та інновацій (АКІS) почали активно розвиватися в країнах Європейського Союзу після впровадження Спільної аграрної політики (CAP), яка стимулювала співпрацю між аграрними дорадчими службами, дослідницькими інститутами та фермерськими господарствами.