У Збаражі відбулося масштабне культурно-мистецьке свято, що об’єднало традиції, патріотизм і творчість. Для жителів і гостей міста провели регіональний фестиваль патріотичного мистецтва «Бог. Україна. Нація», традиційний «Вареник-фест», працювали містечка народних ремесел та крафтового виробництва, польова і козацька кухні. Усе це, щоб показати Тернопільщина – унікальна та цікава для туристів. Про це інформує Тернопільська обласна військова адміністрація.
Відкриваючи туристичний сезон «Мандруємо замками Тернопілля», начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода підкреслив, що сьогодні туризм – це не тільки про відпочинок. Це – про розвиток України, про зміцнення економіки, навіть в умовах війни. А головне – про збереження нашої історії та культури, нашої ідентичності.
За його словами, подія у Збаразькому замку – демонстрація живої України. Нескореної. Вкоріненої в історію. Об’єднаної культурою. Це демонстрація віри у силу культури як щита національного духу. Туризм під час війни — це наш спосіб показати світові, що країна живе. Що ми маємо майбутнє.
- Мусимо не лише героїчно боронити Україну – ми маємо її показувати, розвивати, зберігати. Бо збережена культура – це виграна війна за ідентичність, - наголосив очільник області. – Ми пишаємося тим, що маємо на Тернопільщині понад 30 замків – найбільше в Україні. Це – свідки подій героїчної минувшини та нової епохи, яку творимо сьогодні. Маємо об’єднати зусилля для розвитку туристичної сфери, а значить – зміцнення економіки, підтримки Сил оборони України. Тернопільщина приймає гостей, зберігає пам’ять і рухається вперед, завдячуючи захисникам і захисницям Збройних Сил України. Працюємо і наближаємо нашу Перемогу разом.
Фестиваль «Мандруємо замками Тернопілля» став майданчиком для популяризації туристичного потенціалу Тернопільщини.
А область має що показати і запропонувати туристам.
Тернопільщина захоплює та надихає: духовними святинями, печерами, замками, каньйонами, водоспадами, цікавими cамобутніми народними традиціями та гостинними людьми.
Область посідає перше місце в Україні за кількістю старовинних замків та оборонних споруд. Маємо понад 30 замків. А це водночас й спільна історія багатьох народів – польського, чеського, румунського, єврейського.
Маємо унікальний у Європі туристичний продукт з назвою «Печери Тернопілля» та єдиний в Україні підземний музей Трипільської культури в печері Вертеба.
Підземною перлиною Поділля називають печеру Кришталева. Оптимістична – найбільша за розміром в Європі, найбільша у світі серед гіпсових печер і друга серед вапнякових.
Туристська родзинка області – один з найдовших в Європі каньйонів – Дністровський і найвищий на рівнинній території України Джуринський водоспад.
Релігійний та паломницький туризм – це тисячі туристів щороку, які прибувають в Почаївську Свято-Успенську лавру, Марійський духовний комплекс у Зарваниці, Язлівецький монастир згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви.
В області – майже 60 садиб зеленого туризму, кількість яких постійно зростає.
А ще маємо туристичні центри: Бережани, Бучач, Заліщики, Збараж, Кременець, Теребовля, Чортків, Вишнівець. Кожне з них – особливе та цікаве.