Як вже повідомляв журнал «АГРОТУР», у ТОВ «Сади Підгайчиків», що господарює в селі Підгайчики, Коломийського району Івано-Франківської області, де, 30 із 50 га оброблюваних земель якого задіяні під садівництво. Завдяки співпраці із компанією «Самміт-Агро Юкрейн» сади підприємства успішно перезимували, не зазнавши лиха в перехідний період, навесні забуяли цвітом яблунь та груш та невдовзі вже плодоноситимуть. Про це ми попросили розповісти директорку ТОВ «Сади Підгайчиків» Оксану Шпак і регіонального представника компанії «Самміт-Агро Юкрейн» у Чернівецькій та Івано-Франківській областях Василя Швеця.
- Пані Оксано, в якому стані сьогодні сад Вашого господарства, як він пережив перехідний період із зими на весну?
- Цьогоріч, дякуючи Богу та препаратам, які ми застосовуємо, наш сад зацвів і ми змогли вберегти його від заморозків, що були невеликими. До мінус 2, але ми все вчасно обробили і цього використали препарат «Амалгерол». Завдяки спіпраці з ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» застосовуємо його, коли рослина в стресових ситуаціях – заморозків, граду. Цьогоріч були задоволені цвітінням саду. Наші яблуні відцвіли, а далі будемо чекати на плоди. Збирати і рахувати врожай.
- Пане Василю, окрім протидії весняним заморозкам, з яких ще критичних ситуацій «Амалгерол» витягував рослини?
- Минулоріч в цьому саду стався стресовий фактор через гербіцид, котрий ми вносили перед цвітінням. Тріснули шланг на обприскувачі і тоненькою цівкою розчин потрапляв на дерево. Тракторист цього не побачив відразу і як підсумок – ураження отримали 8 рядів саду. Це ми побачили, коли сад почав цвісти, а цвіт виявився зовсім іншим за забарвленням. Розпиталися в садівників і коли дізналися причину, почали вносити «Амалгерол» – по 5 л на га під час обприскування і по 5 л в краплю. Через десять днів повторили процедуру з цим біопрепаратом. Звичайно, що постраждала торік ділянка з яблунями не дала плодів. Проте цього року все відновилося і дерева плодоносять. У підсумку маємо фактичне підтвердження дуже активної антистресової дії «Амалгеролу».
- А як запобігти проникненню улітку в сад різних хвороб?
- Аби запобігти проникненню в сад таких хвороб, як парша, борошниста роса, моніліоз, та плодова гниль «Самміт-Агро» рекомендує застосовувати весною та напочатку літа інноваційний препарат з Японії – Мігіва, який в Україні вже другий рік успішно розвивається і ми маємо сподівання на розширення реєстрації не тільки для яблуні, а й на кісточкові. Оскільки препарат має унікальну дію на збудника хвороб, аналогів якій наразі ще не існує.
- Пані Оксано, коли в ТОВ «Сади Підгайчиків» відбувається збирання врожаю?
- Тут все залежить від сорту. Є ранні сорти й ми, власне, перебуваємо в саду, де ранній Гала Ред, котрий ми збираємо вже на початку вересня. Сорти, які відцвіли пізніше, то відповідно збиратимемо на кінець вересня – початок жовтня.
- Крім своїх яблук ТОВ «Сади Підгайчиків» славляться власними натуральними соками.
- Так, ми свої яблука переробляємо на соки прямого віджиму. Другосортні зриваємо, зберігаємо в холодильнику і поступово їх переробляємо в соки, котрими торгуємо круглорічно. Маємо 100% натуральний яблучний сік і також маємо соки з добавками: яблучно–грушевий, гарбузовий, вишневий, малиновий, сливовий, моркв’яний і цьогоріч плануємо впровадити ще одну новинку – це яблучно-буряковий сік. Дуже корисний і поживний.
- Оксано Олександрівно, окрім яблунь у садах Вашого господарства ростуть ще й груші?
- Минулого року ми заклали розплідник, оскільки це також дуже хороший продукт, що і в чистому виді споживається добре і є хорошим для переробки. Будемо підрощувати грушевий сад і якщо все складеться добре, то наступного року закладатиме нові сади – яблуневий та грушевий
Олег ЛІВІНСЬКИЙ