9 березня ТОВ «Боніфрут» уже вчетверте провів щорічний семінар «Проект вирощування полуниці від «Боніфрут», в якому взяли участь його партнери – аграрії і зацікавлені в співпраці з цією компанією сільгоспвиробники.
Про мету семінару, що традиційно проходив у Кременці, в ЦВЧ «Панорама», розповів виконавчий директор компанії Віктор Стравінський.
- Учетверте ми проводимо семінар, метою якого є навчити його учасників основ вирощування полуниці за нашим проєктом. – зазначив директор ТОВ «Боніфрут». – Для когось це буде навчання, а для когось лише підказкою і доповненням до вже набутих знань з вирощування суниці садової (полуниці) внаслідок співпраці з нами.
Щодо вимог до грунтів і про види посадкового матеріалу, принципи посадки, а також вимоги до води, а також про полив та інші важливі параметри живлення полуниці учасників семінару інформувала агроном-консультант з вирощування ягідних культур Ірина Кобринець.
- Ділянку для посадки полуниці варто розташувати на легких грунтах (від супіщаних до чорноземів) – в ідеалі це має бути рівне поле чи схил, бажано з південного боку для кращого його прогріву, – наголосила фахівчиня з ягідного агрономічного напрямку. – Також важливим фактором при цьому є рН (кислотність) грунту, що впливає на вашу подальшу успішність у вирощуванні полуниці. В ягоди має бути ідеально слабокислий грунт в межах діапазону – 5-5,5 – 6,5 рН. При рН грунту нижче як 4,8 полуницю можете не вирощувати, а максильний рівень рН для цієї ягоди – 7-7,5. До того ж полуниця – це культура, яка тривалий час займає поле, але вона має обов’язково вирощуватися у сівозміні.
Ірина Кобринець також розповіла про елементи живлення, їхню доступність та особливості в різні періоди вегетації та позакореневе живлення і його важливість у вирощуванні полуниць. Фахівчиня з ягідної агрономії особливо акцентувала увагу сільгоспвиробників на захисті культури від шкідників і хвороб та боротьбі з несприятливими умовами навесні.
На необхідності застосування водорозчинних добрив EuroSolids для живлення суниці садової наголосив у своєму виступі комерційний директор ТОВ «Фертіагро» Василь Петрів.
- Основний продукт, на який ми хочемо звернути увагу ягідників – це голландські добрива EuroSolids, – повідомив керівник ТОВ «Фертіагро». – Якраз стосовно них ми вже третій рік поспіль співпрацюємо з ТОВ «Боніфрут», де до цього користувалися іншими, в тому числі й водорозчинними, добривами. Але, спробувавши дійсно голландську продукцію, в компанії переконалися, що це найвища якість, яка є зараз на ринку і ще й за помірною ціною.
Про біологічні препарати у вирощуванні цієї культури розповів керівник відділу продаж і технологій ТОВ «Біорост» Станіслав Єрмаков.
- Виробляємо біодобрива для підживлення позакоренево, у нас є біокореневий та грибковий препарат на основі триходерміну і метаризину, також виробляємо фунгіцид Баррет, – інформує представник компанії «Біорост». – У нас своя технологія вирощування – відбувається постійне підживлення, тобто культурна рідина містить амінокислоти, вітаміни, стимулятори росту, антибіотики. Ми і підживляємо, і захищаємо рослину як два в одному. Маємо власну схему обробітку цими препарами сільськогосподарських, серед яких і ягідних, культур.
Під час семінару «Проект вирощування полуниці від Боніфрут» експонувалася виставка водорозчинних добрив EuroSolids і біологічних препаратів ТОВ «Біорост».
На цьому ж агрозаході також відбулося нагородження фермерів – партнерів ТОВ «Боніфрут» за кращий зібраний урожай суниці садової (полуниці) 2024 року.
Юрій ЛУГОВИЙ