Товариство з обмеженою відповідальністю «Аграрна інвестиційна компанія – Чемерівці», що входить до складу ТОВ «Агрохолдинг 2012», обробляє у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському районах Хмельниччини14,5 тис. га землі і має 5 молочнотоварних ферм. Вагому роль у розвитку як рослинницької, так і тваринницької галузей агроформування відіграє сільгосптехніка від вітчизняного виробника – Заводу Кобзаренка. Про це в інтерв’ю нашому кореспондентові розповів директор сільгосппідприємства Михайло Драпатий.
- Михайле Михайловичу, які культури вирощуєте на полях, що обробляє ТОВ «АІК Чемерівці» і скільки техніки задіюєте для цього?
- Ми вирощуємо кукурудзу на зерно, що є в нашому рослинництві основною культурою, а також – пшеницю, ріпак і соняшник.
Стосовно збиральної техніки, то, збираючи ранню чи пізню групу зернових, у середньому розраховуємо один комбайн на 500 га, щоб своєчасно, швидко і якісно впоратися зі жнивами.
- Ваше агроформування у своєму арсеналі має чимало сільгосптехніки із Заводу Кобзаренка. Коли розпочали співпрацювати із цим відомим сільгоспвиробником?
У 2018 році, коли до нас зайшов ТОВ «АГРОХОЛДИНГ 2012» і викупив сільгосппідприємство «Оболонь АГРО», то ми одразу почали співпрацю із Заводом Кобзаренка. Першими до нас зайшли три перевантажувачі ПБН-40 і два причепи ТЗП-39, останні з них працюють і як зерновози, і як кормозбиральні перевізники для силосу та сінажу і використовуються як розкидувачі органічних добрив, дфк та інших сипучих речовин.
- Який виробничий потенціал та виносливість цієї техніки вітчизняного бренду?
- Ми цю причепну техніку використовуємо на 14,5 тис. га землі. Якщо у нас кожного сільськогосподарського року врожайність щонайменше 150 тис. тонн зерна. І його ми ними вже за шість років перевезли з мільйон тонн. То це говорить саме за себе про ефективність сільгосптехніки від Заводу Кобзаренка
- Чому очолюване Вами сільгосппідприємство зупинилося саме на сільгоптехніці від Заводу Кобзаренка?
- ТОВ «АІК Чемерівці» розвиває і тваринницький напрямок сільгоспвиробництва?
- Утримуємо на 5 молочнотоварних фермах 2 тис. голів ВРХ, з них 1 тис 300 голів дійного стада, що потребують кормів. У їхню заготівлю в АІК Чемерівці вагомий внесок здійснює і сільгосптехніка від Заводу Кобзаренка. Цьогоріч ми в них закупили чотири перевізники квадратових тюків, що використовуються і в тваринництві. Зауважу, що один із цих перевізників за один перегін збирає 12 таких тюків – сам собі їх завантажує і складає в один рядок. Також ще маємо два перевізники під круглі тюки, що теж самі себе ж завантажують, котрі ми використовуємо для тюків із соломи, сінажу та сіна
- І вже, мабуть, господарство заклало основу під урожай наступного сільськогосподарського року?
- Так, ми вже заклали озимий клин, посіявши озимину – майже на 3 тис. га ріпак і на 1,5 тис. га пшеницю. Також готуємо під наступний сільськогосподарський рік й оброблювані нашим агроформуванням земельні, відведені під ярі культури, площі. Зараз техніка ТЗП працює у нас на розкиданні дефекату і компостів. Останні з них ми почали виготовляти першій рік, виготовивши їх 8 тис. тонн. І тепер по 10 тонн на гектар кидаємо компосту. До його складу в 1 тонні від 7 до 9% азоту та від 12 до 16% фосфору калію.
Руслан ТАРАСЕНКО