05.11.2024
$
41.4
45.14
Dublin
15.5
°С
Ясно

«КУЛІНАРНИЙ ФРОНТ» СЕЛА БІЛА ВЖЕ 20 МІСЯЦІВ ГОТУЄ СТРАВИ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ

01.11.2023
09:16:00
Поділитись:

З перших днів повномасштабного вторгнення у селі Біла, біля Тернополя, запрацював «Кулінарний фронт», учасниці якого за 20 місяців війни приготували понад 1500 п’ятилітрових відер вареників та зразів (картопляних пиріжків із начинкою, підсмажених на сковорідці) для  захисників. Інших видів смаколиків навіть не рахували.

 

Одна із співорганізаторів «Кулінарного фронту» Ірина Табаків до повномасштабної російсько-української війни працювала кухаркою в Білецькій школі. Саме вона після 24 лютого 2022 р. зібрала в школі усіх охочих допомогти готувати їжу для потреб воїнів і переселенців. Згодом більшість із них стали учасниками волонтерської організації «Кулінарний фронт». Готують переважно вареники, голубці, зрази з різними начинками. Долучився до цієї ініціативи й чоловік пані Ірини Борис Табаків.

 

Готують також страви з сезонних овочів, тож нещодавно волонтери квасили капусту. Зокрема 20 жовтня наквасили 400 кг капусти, наварили вареників з картоплею та лівером, робили голубці, смажили зрази. Зазвичай готову продукцію передають захисникам на передову по потребі: влітку трішки рідше, осінь-весна – частіше.

 

З доставкою продуктів та координацією роботи з волонтерською спільнотою та бригадами ЗСУ  допомагає волонтер Іван Друзь. Долучається до організаційної роботи також і настоятель храму святого Миколая с. Біла о. Юрій Городиський. При будь-якому проханні  він завжди доєднується до роботи, допомагає в організаційних моментах, буває, що й після Літургії приходив разом із їмостею допомагати ліпити вареники.

 

  • З першого дня війни в нашій школі вже були переселенці і директор просив мене нагодувати людей, – пригадує Ірина Табаків. – Тому я щодня ходила до школи готувати їжу. Сусіди цікавилися, куди я йду. Відтак запропонували мені свою допомогу. Директор дав дозвіл, люди почали приходити і приносити продукти, закрутки, тож за кілька днів робота закипіла. Я дзвонила на «Бункер С», щоби дізнатися як вони готують і де зберігають готову їжу. Помалу і ми дістали морозильні камери.

 

В перші три місяці війни охочих допомогти було дуже багато. А коли люди вийшли на роботу, то помічників поменшало. Зараз в основному допомагають пенсіонери. З-поміж них прибиральниця місцевої школи Любов Макара. Вона куховарить для ЗСУ, починаючи з лютого 2022 року.

 

  • Хлопці нас захищають, а ми їм віддячуємо тим, що готуємо для них їжу, – каже пані Люба.

 

Зважаючи на те, що школа в с. Біла рік була закритою, Ірина Табаків залишилася без роботи. Два місяці тому працевлаштувалася, тому тепер куховарить для ЗСУ лише у свої вихідні дні, в більшості випадків двічі на тиждень, а раніше збиралися з волонтерами тричі на тиждень, а іноді, за потреби, й щодня.

 

Наразі готують у приміщенні ресторану «Золота рибка». Власниця віддала цей заклад для потреб «Кулінарного фронту» безкоштовно. Оплачують лише за електроенергію та водопостачання.

 

  • Чомусь найбільше усім припали до смаку наші зрази, – розповідає пані Ірина. – До мене телефонували з Києва і казали, що їли зрази з села Біла. Дзвонили і питали рецепт начинки. Захисникам сподобалися зрази з горохом.

 

Останнім часом волонтери «Кулінарного фронту» готують моркву, буряк, капусту по-корейськи. Квасили огірки, помідори, капусту, тушкували квасолю.

 

Продовжувати волонтерити і куховарити для захисників Ірину Табаків надихають вдячні відгуки воїнів. Дуже мотивують її історії людей, які пережили звірства росіян.

 

  • Я вдячна Богові і нашим захисникам за те, що війна до нас не докотилася, тому буду волонтерити доки зможу з надією на якнайшвидшу перемогу України, – констатує жінка.

 

Волонтер Іван Друзь допомагає захисникам ще з 2014 року. В перший день повномасштабного вторгнення долучився до ініціативи односельців – збиратися в Білецькій школі і готувати страви для воїнів.

 

  • Тоді я на себе взяв обов’язок шукати і постачати продукти, а також відправляти готову продукцію через знайомих волонтерів на фронт, – каже пан Іван. – За 20 місяців повномасштабної війни я і сам їздив на передову, був від Харкова до Запоріжжя, фактично неодноразово об’їхав усю лінію фронту. Зараз практично всі волонтерські організації мають мій телефон і звертаються за готовими смаколиками від «Кулінарного фронту». 90% нашої продукції йде на підрозділи з Тернопільської області. Нашою фішкою є готова заморожена продукція. Тож ми можемо довезти її свіжою в будь-яку точку фронту навіть у спеку.

 

Співорганізатор «Кулінарного фронту» наголошує, що всі жінки учасниці ініціативи хочуть готувати їжу захисникам до перемоги, адже вони переважно пенсійного віку, тому мають вільний час і готові сповна віддати себе цій роботі.

 

  • Для них волонтерська діяльність вже переросла в добру традицію, – стверджує Іван Друзь. – За це їм велика шана, бо вони не опускають руки, як інші. Попит на нашу продукцію лише збільшується, бо захисники хочуть хоч іноді скуштувати домашніх страв. Ми не маємо права зупинятися до перемоги, бо навряд чи хтось займе нашу нішу.

 

Волонтери «Кулінарного фронту» висловлюють щиру подяку усім людям, волонтерам, організаціям,  які допомагають з мукою, крупами, спеціями, олією, овочами, коштами і усім необхідним  для приготування страв.

 

  • Наша спільнота працює з гаслом «Разом – до перемоги», тож віримо, що перемога з Божою допомогою уже близько, – переконаний Іван Друзь.

 

Найнеобхіднішими продуктами для приготування смаколиків є смалець, шкварки, олія, яйця. В них постійно є потреба. Усі охочі можуть допомогти коштами на закупівлю відер для пакування готової продукції. Також потрібні гроші на заправку газових балонів. Для цього волонтери шукають місцевих меценатів. До речі, за спожиту електроенергію оплачує Білецький сільський голова Дмитро Малик.

 

Охочі допомогти продуктами, коштами чи своєю працею можуть звернутися до Ірини Табаків за номером: 097 317 39 16.

 

Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

05.11.2024
08.37.46
«ГОТУЙТЕ САНЧАТА ВЛІТКУ, А ВЕЛОСИПЕДИ – ВЗИМКУ»
Уже понад чверть століття на території центрального автовокзалу Тернополя працює магазин «Рове...
05.11.2024
08.06.05
ЧОМУ ГРИБОК ТАК СИЛЬНО БОЇТЬСЯ КЛІНІКУ «ПОДОЛОГ ЗДОРОВА СТОПА»?
Грибок на ногах – це ураження нігтьової пластини, що носить назву оніхомікоз. Мікроорганізми, ...
04.11.2024
23.21.22
ЯК ПРАВИЛЬНО ВНОСИТИ ФОСФОР ПІД ФУНДУК
Фосфор обов’язково треба вносити до садіння фундука під оранку на глибину 28-30 см 100-120 кг ...
04.11.2024
22.55.28
ПʼЯТЬ З ШЕСТИ ГОЛОВНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЕКСПОРТНИХ ТОВАРІВ ЖОВТНЯ – АГРАРНІ
У жовтні український експорт у грошовому еквіваленті став рекордним за увесь 2024 рік. Україна експо...
04.11.2024
22.16.07
НА ТЕРНОПІЛЛІ ВЖЕ ВИГОТОВИЛИ 157 ТИС. ТОНН ЦУКРУ
Сезон цукроваріння в Тернопільській області, під час якого заводи вже виготовили понад 157 тис. тонн...
04.11.2024
20.09.44
ЖІНКА ВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ ТРАКТОРОМ, ЩОБ РОЗВИВАТИ ВЛАСНИЙ АГРОБІЗНЕС
Студентка Ніжинського професійного аграрного ліцею Дарина Остапенко вчиться керувати тракт...
04.11.2024
19.27.46
РОКОМ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРОГОЛОСИЛИ 2025 НА ТЕРНОПІЛЛІ
Таке рішення прийняли з подання начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’...
04.11.2024
09.30.45
ВОНИ ВІДДАНО СЛУЖАТЬ ЛЮДЯМ, ДОПОМАГАЮЧИ ТИМ, ХТО В НАЙБІЛЬШІЙ ПОТРЕБІ
У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є символом...
Всі новини