Попри тривожне воєнне сьогодення Тернопільська обласна філармонія відкрила свій ювілейний 85-тий концертний сезон, що обіцяє бути яскравим, творчим, цікавим та насиченим.
Вже стало доброю традицією на відкриття сезону запрошувати мистецькі колективи з інших філармоній. 8 вересня 2024 року на відкриття концертного сезону були запрошені володарі 9 Гран-прі та 40 перших місць на міжнародних хорових конкурсах – академічна хорова капела «Орея» Житомирської обласної філармонії (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек).
Цей концерт став не тільки гідним відкриттям сезону, але й справжнім святом для всіх поціновувачів хорового мистецтва. Адже «Орея» вразила багатогранністю свого репертуару, сценічною довершеністю та яскравими інтерпретаціями добре відомих та нових творів. Після кожної композиції присутні у залі щедро обдаровували артистів гучними оваціями, бо «Орея» вміє перетворити кожен твір на маленьку емоційну театральну картинку. Артисти рухаються по сцені, імпровізують, а художній керівник колективу Олександр Вацек напряму спілкується із глядачами. Так під час концерту у Тернополі він зазначив, що війна наклала свій відбиток на його дітище – хорову капелу, в якій раніше було 32 виконавці, а тепер залишилось 16. Саме тому це вже ансамбль хорової капели «Орея». Але як би там не було, все ж тернопільські шанувальники хорового мистецтва отримали неабияку насолоду від їхнього співу, яскраву видовищну візуальну картинку і шквал позитивних емоцій, бо репертуар «Ореї» – різноманітний і різнохарактерний, розрахований на будь-якого глядача й слухача. Висока культура співу цього колективу просто не може не вражати.
Родзинкою концерту став момент, коли Олександр Вацек запросив співати весь зал народну пісню, а сам диригував зі сцени. Фінальним акордом стало високопрофесійне виконання хоровою капелою пісень «Стефанія» – переможців «Євробачення» гурту «Калуш Оркестра» і «Карпатський трамвай» від «Піккардійської терції». Артисти так вправно своїми голосами передали звуки музичних інструментів та гудки трамвая, що зал одномоментно вибухнув шквалом оплесків і вигуків «Браво». Примітно, що після концерту глядачі вийшли в коридор і чекали на артистів, щоби ще раз провести їх вдячними оплесками.
А вже 12 вересня на сцені обласної філармонії з успіхом повторили мюзикл «Панна Францішка», яким закривали минулий сезон, і який знайшов багато поціновувачів. Глядачам припала до серця романтична та водночас трагічна історія галицького кохання, в основу якого лягла музика Богдана Весоловського та інших галицьких композиторів. Це було не просто дійство – це було життя, почуття та вир позитивних емоцій.
Чудове розмаїття української музики та пісень дарували 15 вересня улюбленці тернопільської публіки – унікальний самобутній колектив, який відомий як в Україні так і далеко за її межами, академічний ансамбль народної музики «Візерунок» (художній керівник – народний артист України Мирослав Бабчук, солістки – заслужені артистки України Світлана Бабчук та Ірина Гречко). Звучала українська пісня, яка чарувала всіх присутніх духовною величчю і своєю неповторною красою. Концерт присвятили українським захисникам, тож і назва відповідна – «Ми живі завдяки Тобі».
До 80-х роковин депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини солісти та творчі колективи Тернопільської обласної філармонії підготували вечір лемківської пісні «Полетів би'м на край сьвіта», під час якого глядачі мали змогу згадати трагічну історію депортації лемків, замилуватися шедеврами любовної лірики, відчути непокірний характер та гострий гумор цього стародавнього українського етносу. Того вечора лунали відомі лемківські композиції, які дали змогу зануритись у прекрасний співучий світ Лемківщини.
26 вересня в малому залі філармонії звучали твори сучасного південнокорейського піаніста і композитора Лі Руми. Він став першим корейським музикантом, який виступив на відомому музичному фестивалі «MIDEM» у Каннах (Франція). Спочатку його альбоми випускалися в Європі та Азії. Його твори займають найвищі позиції в поп-чартах Кореї, а сам виконавець вважається одним із найперспективніших музикантів нашого часу.
29 вересня з успіхом відбувся сольний концерт соліста філармонії Івана Водвуда (тенор) за участю академічного симфонічного оркестру та солістки Анжели Томчук (сопрано). Звучали твори європейських та українських композиторів.
До Дня Українського козацтва, УПА, захисників та свята Покрови Пресвятої Богородиці виступив академічний камерний хор «Бревіс» (головний диригент – заслужений артист України Святослав Дунець, хормейстер – Іван Бобітко). а 3 жовтня представив концерт «Зродились ми великої години».
Леся ЗАМОРСЬКА