Агрометеорологічні умови є сприятливими для перезимівлі озимих культур, які на зараз перебувають у стані вимушеного зимового спокою. Про це йдеться в Аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні від НААН, опублікованій на сайті AGROPORTAL з посиланням на Мінагрополітики.
Зимовий період для озимих культур є одним із найвідповідальніших у частині забезпечення та збереження життєздатності рослин, їхнього розвитку на початку весняної вегетації. Зазначається, що кінець третьої декади листопада – початок першої декади грудня характеризувалися помірно прохолодною погодою з незначними локальними опадами у вигляді дощу та мокрого снігу.
За даними наукових установ, середня температура повітря знаходилася у межах – від 0,2 до 3,5 0С тепла і була на 1,3-3,7 0С вище норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 3,4-6,3 0С, мінімальна – у найпрохолодніші ночі на півночі місцями знижувалася до 5,0-6,0 0С морозу на поверхні ґрунту. Температура грунту на глибині 5 см становила 1,5 0С тепла, грунт на зараз талий.
Опади у вигляду дощу та мокрого снігу спостерігалися майже на всій території країни, кількість їх коливалася у межах від 4,2 до 8,1 мм. Так, у листопаді середня кількість опадів у більшості областей була близькою до норми або дещо більшою за неї (31-53 мм). У Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській та Миколаївській областях кількість опадів у цьому місяці становила 56-79% місячної норми (22-42 мм).
«Разом з тим, деяке підвищення середньодобових температур до понад біологічного мінімуму, а мінімальних ‒ місцями до 0 0С пробуджує ростові й фізіологічні процеси у рослин, хоча інтенсивність їх невисока. Це призводить до витрат запасних пластичних речовин. За поступового зниження температур морозостійкість озимих відновиться. Їх стан задовільний, ризиків для перезимівлі не спостерігається», — додали фахівці.