Приватне підприємство «Агрон», що господарює на Тернопіллі, займається вирощуванням широкого спектру культур, серед яких: озима пшениця, ячмінь, ріпак, кукурудза, соняшник, соя та гречка. Тому для агроформування важливими є дотримання сівозміни та якісний передпосівний обробіток. Про це розповів заступник директора з інженерно-технічних питань Василь Завальський. Інформує KURKUL.COM.
«Дотримання сівозміни та застосування сучасних технологій дозволяють нам оптимізувати використання земельних ресурсів та підвищувати врожайність. А переважання чорноземів у структурі наших земельних угідь створює сприятливі умови для вирощування різних культур», – зазначив він.
Оскільки одним з ключових етапів підготовки поля до посіву є якісний передпосівний обробіток, то господарство ретельно підійшло до вибору с/г техніки.
«Вибір компактора був ретельно зваженим рішенням. Ми провели масштабну демонстрацію техніки різних виробників, щоб на власні очі оцінити їхню ефективність. Серед учасників демонстрації був і BEDNAR SWIFTER SE 10000. Після детального аналізу якості обробки ґрунту, який забезпечує кожен з агрегатів, наш вибір зупинився саме на BEDNAR. Його результати переконливо довели, що він є оптимальним рішенням для наших потреб. Якість обробки ґрунту за допомогою цього агрегату нас повністю влаштовує», – пояснив Василь Завальський.
Агрегат придбали у ТОВ «Компанія ЛАН» і залишилися дуже задоволені процесом покупки та введення в експлуатацію.
BEDNAR SWIFTER SE 10000 використовують для закриття вологи та передпосівного обробітку. На господарстві працюють в основному за традиційною технологією обробітку ґрунту, тому SWIFTER готує ґрунт в основному після оранки та глибокого рихлення. Використання передпосівних компакторів дозволяє за один прохід підготувати поле під посів, зберігаючи вологу.
«Попри те, що ми використовуємо цю техніку лише 2 роки, вже обробили близько 7500 гектарів та встигли оцінити її високу продуктивність. Загалом у нас два таких 10 метрових компактори SWIFTER SE 10000. За 12 годин роботи ми можемо обробити до 100 гектарів землі, що є дуже хорошим показником для нашого господарства. При цьому на нашому чорноземі на одному компакторі ми поміняли робочі лапи лише на 7000 га, а на іншому наробіток зараз близько 4000 га і, як бачимо, вони ще попрацюють», – розповів Василь Завальський.