Інститут картоплярства НААН України три роки тому в Полтавській області випробовував близько 100 сортів картоплі 8-ми селекційних компаній. Науковці пропонують сільгоспвиробникам лінійку сортів різних груп стиглості та напрямів використання – від ранніх до пізніх. Перше місце серед них з урожайністю понад 110 т/га посів український сорт «Княгиня». Про це інформує Агробізнес Сьогодні.
За словами директора Інституту картоплярства НААН України Миколи Фурдиги, сьогодні українські селекціонери пропонують лінійку сортів різних груп стиглості та напрямів використання – від ранніх до пізніх. Загалом таких у реєстрі 56. Основна лінійка, яку пропонують як малому, так і великому фермеру, – це 18 сортів, серед яких «Мирослава», «Фотинія», «Соборна», «Тирас». Загалом Інститут здійснює науковий супровід за напрямами селекція, насінництво, технології та біотехнології картоплярства.
«Тенденції в картоплярстві змінюються. Нині ринок потребує картоплі, що підходять для миття та пілінгу, а також для переробки, зокрема, на такі продукти, як картопля фрі, чіпси, крохмаль. Сьогодні ми маємо низку сортів картоплі, що повністю можуть задовольнити виробника цього напряму. Також провадимо селекцію на стресостійкість і високу врожайність. Низка наших сортів, зокрема «Княгиня», є лідерами. Три роки тому в Полтавській області ми мали лінійку, де випробовували близько 100 сортів восьми селекційних компаній. І сорт «Княгиня» посів перше місце, бо дав урожайність понад 110 т із гектара. Також маємо і ранні сорти, які придатні для збирання двох урожаїв на Півдні України. Вже в кінці вересня і на початку жовтня можна отримати знову молоду картоплю, яку зазвичай споживаємо в травні. Ще наші сорти стійкі до низки хвороб і високих температур», – розповів про досягнення української селекції Микола Фурдига.
Уже третій рік поспіль СТОВ «Десна», що на Чернігівщині, співпрацює з Інститутом картоплярства НААН України: закладає демополе із сортами української селекції. Завдяки цьому учасники Дня картоплі, який вже традиційно відбувається тут щороку, можуть наочно порівняти якісні та кількісні показники сортів іноземної й української селекції. За належного живлення та захисту перевіреними препаратами, зокрема, від компанія ВАSF, наша картопля показує не гірші результати.