Протягом останнього тижня валютні ціни на кукурудзу в Україні продовжували зростати на тлі незначного зниження вартості перевалки, але гривневі ціни стримувало падіння курсу долара відносно гривні. Інформує GRAINTRADE
Експортні ціни попиту на кукурудзу виросли на 1-2 $/т до 213-215 $/т з доставкою до портів Чорного моря, тоді як ціни в гривні залишилися на рівні 10050-10200 грн/т. Варто відзначити збільшення обсягу пропозицій, особливо з боку великих агрохолдингів.
Підвищення вартості залізничних перевезень зерна до портів було перенесене на березень, тому фермери активно використовують дешеву логістику.
У січні Україна експортувала 2,52 млн т кукурудзи, а загалом у сезоні 2024/25 – 12,1 млн т із прогнозованих USDA 23 млн т. Найближчими місяцями попит на українську кукурудзу виросте, особливо з огляду на зниження прогнозів урожаю у Південній Америці та можливе введення взаємних мит між ЄС і США.
Опади в Аргентині зменшують спекулятивний тиск на ціни, але сильні дощі в Бразилії затримують збирання сої та сівбу кукурудзи другого врожаю, що підвищує попит на травневі та липневі ф’ючерси.
Минулого тижня спекулянти на біржі в Чикаго зменшували короткі позиції на кукурудзу та збільшували довгі, внаслідок чого чиста довга позиція виросла до найвищого з травня 2022 р рівня.
Аналітики очікують лютневого звіту USDA, в якому можуть знизити прогноз урожаю кукурудзи в Аргентині на 1,5 млн т до 49,5 млн т (порівняно з 50 млн т у 2023/24 МР) через посуху січня. Проте для Бразилії прогноз, імовірно, залишать незмінним (у січні USDA оцінив урожай у 127 млн т, а у 2023/24 МР він склав 122 млн т).
Інтенсивність опадів в Бразилії поступово зменшується, що дозволить наростити темпи сівби кукурудзи. Але в основному штаті – виробнику Мату-Гросу наступного тижня прогнозуються нові опади, які можуть збільшити втрати урожаю сої та затримати сівбу кукурудзи в оптимальні терміни (до кінця лютого). З іншого боку, рясні опади сформують значний запас вологи в грунті для посівів кукурудзи, тому незначна затримка сівби може і не вплинути на обсяг урожаю.