ПАП «ЦВІТОВА» ЗАВДЯКИ КОПІТКІЙ РОБОТІ ТА НАДІЙНІЙ СІЛЬГОСПТЕХНІЦІ ЗБИРАЄ ДОБРІ ВРОЖАЇ
ПАП «ЦВІТОВА» ЗАВДЯКИ КОПІТКІЙ РОБОТІ ТА НАДІЙНІЙ СІЛЬГОСПТЕХНІЦІ ЗБИРАЄ ДОБРІ ВРОЖАЇ
01.10.2024
17:07:14
Поділитись:
Майже чверть століття ПАП «Цвітова» господарює на землях однойиенного села Трибухівської громади Чортківського району, що на Тернопіллі. Агроформування з часу свого заснування і донині обробляє 560 гектарів сільськогосподарських площ. Про це агропідприємство в інтерв’ю його директора Миколи Ковальчука.
-Миколо Михайловичу, як виникло і на якій базі створене Приватне аграрне підприєимство «Цвітова»?
Це господарство ми створили в 2000 році при розподілі Селянської спілки «Врожай», яка в першій половині 90-тих виникла на базі колишнього колгоспу. Вона мала в користуванні 1600 га землі й у неї тут певний період функціонуваввідділок «Цвітова», до земельного банку якого входило 560 га. З цією площею ми й відділися від СС «Врожай» в окреме приватне аграрне підприємство.
-Ви є засновником ПАП «Цвітова». Що спонукало Миколу Ковальчука взяти на себе обробіток земель у рідному селі?
Я за фахом інженер і з цією спеціальністю працював у місцевому колгоспі, а після нього і в селянській спілці. Після розвалу останньої вирішив обробляти місцеві землі, щоб вони не занепали бур’янами, як тоді сталося із більшістю колишніх колгоспних площ.
-З яких площ розпочинали господарювати на землях села Цвітова? І яку кількість місцевих жителів долучили довласного сільгоспвиробництва?
Я як взяв після відділення від СС «Врожай» в обробіток 560 га, так і їх обробляємо досі– ані не збільшуємо, ані не розширюємо свого земельного банку. Упродовж сільськогосподарського року в ПАП «Цвітова трудиться вісім працівників. З них – 5 на постійній основі, решту залучаємо на жнива та інші сезонні роботи.
-Миколо Михайловичу, в своїй аграрній справі Ви робите основну ставку на рослинництво?
-Так, хоч і маємо невеличке тваринництво, але воно здебільшого для власних потреб. У рослинництві культивуємо ріпак, сою, кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь.
Усе це досягається завдяки копіткій роботі та надійній сільгосптехніці? - Техніку, справді, маємо добру, серед якої комбайн CLAAS Lexion 440, що уже 5 років збирає врожай на наших полях. Також у машинно-тракторному парку ПАП «Цвітова»є трактори: CLAAS на 300 кінських сил, «МТЗ» , JohnDeer і новий китайський Lovol. Окрім цього господарство має сучасний посівний комплекс, сівалки і жатки для кукурудзи. Цьогоріч придбали ще й самохідний обприскувач JohnDeer, з шириною захвату 30 метрів.
-Тож тепер маєте змогу ефективніше здійснювати весь комлексробіт – від посівної до жнив. З ким із партнерів співпрацюєте щодо ЗЗР, добрив, насіння, а також технічного забезпечення й обслуговування?
-У рослинництві співпрацюємо із компанією «Сенгента», адобрива беремо в фірми «Макуша». Стосовно технічного забезпечення й обслуговування, то шукаємо, де можна придбати запчастини дешевше. А ремонтуємо комбайни, трактори та іншу наявну в нашій господарці сільгосптехніку самостійно.
-Через війну виникли проблеми щодо збуту вітчизняної сільгосппродукції в Україні та стосовно її експорту за кордон. Куди ПАП «Цвітова» збуватиме зібране з оброблюваних її працівниками полів?
Донедавназібране нами на жнивахзабирали в Тернопільський контейнерний термінал і «Саванді». Нині збуваємо її на місці. Щоправда щороку шукаємо тих, кому можна здати цю продукцію за більш вигідними закупівельними цінами.
-Миколо Михайловичу, чи допомагає Ваше агроформування соціальній сфері села, землі якого обробляєте і Захисникам України?
-Ми завжди сприяємо іселу,і церкві, Трибухівській громаді. А допомогу Збройним Силам України вважаємо нашим святим обов’язком. З початку війни самостійно та разом з іншими аграріями надсилаємо нашим захисникам усе, що можемо – від продовольства, грошей і до техніки.