02.11.2024
$
41.29
44.97
Columbus
7.8
°С
Ясно

ПАП «ЦВІТОВА» ЗАВДЯКИ КОПІТКІЙ РОБОТІ ТА НАДІЙНІЙ СІЛЬГОСПТЕХНІЦІ ЗБИРАЄ ДОБРІ ВРОЖАЇ

01.10.2024
17:07:14
Поділитись:

Майже чверть століття ПАП «Цвітова»  господарює на землях однойиенного села Трибухівської громади Чортківського району, що на Тернопіллі. Агроформування з часу свого заснування і донині обробляє 560 гектарів сільськогосподарських площ. Про це агропідприємство в інтервю його директора Миколи Ковальчука.

-         Миколо Михайловичу, як виникло і на якій базі створене Приватне аграрне підприєимство «Цвітова»?

  •         Це господарство ми створили  в 2000 році при  розподілі Селянської спілки «Врожай», яка в першій половині 90-тих виникла на базі колишнього колгоспу. Вона мала в користуванні 1600 га землі й у неї тут певний період функціонував  відділок «Цвітова», до земельного банку якого входило 560 га. З цією площею ми й відділися від СС «Врожай» в окреме приватне аграрне підприємство.

-         Ви є засновником ПАП «Цвітова». Що спонукало Миколу Ковальчука взяти на себе обробіток земель у рідному селі?

  •         Я за фахом інженер і з цією спеціальністю працював у місцевому колгоспі, а після нього і в селянській спілці. Після розвалу останньої вирішив обробляти місцеві землі, щоб вони не занепали бурянами, як тоді сталося із більшістю колишніх колгоспних площ.

-         З яких площ розпочинали господарювати на землях села Цвітова? І яку кількість місцевих жителів долучили до  власного сільгоспвиробництва?

  •         Я як взяв після відділення від СС «Врожай» в обробіток 560 га, так і їх обробляємо досі  – ані не збільшуємо, ані не розширюємо свого земельного банку. Упродовж сільськогосподарського року в ПАП «Цвітова трудиться вісім працівників. З них – 5 на постійній основі, решту залучаємо на жнива та інші сезонні роботи.
  •  

-         Миколо Михайловичу, в своїй аграрній справі Ви робите основну ставку на рослинництво?

-         Так, хоч і маємо невеличке тваринництво, але воно здебільшого для власних потреб. У рослинництві культивуємо ріпак, сою, кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь.

  •         Усе це досягається завдяки копіткій роботі та надійній сільгосптехніці?                                                                                                                  - Техніку, справді, маємо добру, серед якої комбайн CLAAS Lexion 440, що уже 5 років збирає врожай на наших полях. Також у машинно-тракторному парку ПАП «Цвітова»  є трактори: CLAAS на 300 кінських сил, «МТЗ» , John Deer і новий китайський Lovol. Окрім цього господарство має сучасний посівний комплекс, сівалки і жатки для кукурудзи. Цьогоріч придбали ще й самохідний обприскувач John Deer, з шириною захвату 30 метрів.

-         Тож тепер маєте змогу ефективніше здійснювати весь комлекс  робіт – від посівної до жнив. З ким із партнерів співпрацюєте щодо ЗЗР, добрив, насіння, а також технічного забезпечення й обслуговування?

-         У рослинництві співпрацюємо із компанією «Сенгента», а  добрива беремо в фірми «Макуша». Стосовно технічного забезпечення й обслуговування, то шукаємо, де можна придбати запчастини дешевше. А ремонтуємо комбайни, трактори та іншу наявну в нашій господарці сільгосптехніку самостійно.

-         Через війну виникли проблеми щодо збуту вітчизняної сільгосппродукції в Україні та стосовно її експорту за кордон. Куди ПАП «Цвітова» збуватиме зібране з оброблюваних її працівниками полів?

  •         Донедавна  зібране нами на жнивах  забирали в Тернопільський контейнерний термінал і «Саванді». Нині збуваємо її на місці. Щоправда щороку шукаємо тих, кому можна здати цю продукцію за більш вигідними закупівельними цінами.
  •  

-         Миколо Михайловичу, чи допомагає Ваше агроформування соціальній сфері села, землі якого обробляєте і Захисникам України?

-         Ми завжди сприяємо і  селу,  і церкві, Трибухівській громаді. А допомогу Збройним Силам України вважаємо нашим святим обовязком. З початку війни самостійно та разом з іншими аграріями надсилаємо нашим захисникам  усе, що можемо – від продовольства, грошей і до техніки.

Юрій ЛУГОВИЙ

Останні новини

02.11.2024
00.28.48
ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ ТА ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ БІЛЕЦЬКОЇ СІЛЬРАДИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ!
З великим завзяттям працівники Відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Білецької сі...
02.11.2024
00.06.21
У БІЛЕЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ОБ'ЄДНАНОЇ ШТУРМОВОЇ БРИГАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ «ЛЮТЬ»
Під час зустрічі представники об'єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють&...
01.11.2024
23.43.34
В ОДНІЙ ІЗ ГРОМАД ТЕРНОПІЛЛЯ ПОБУДУЮТЬ ВІТРОВІ ТА СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ
У Саранчуківській сільській раді відбулась важлива зустріч керівництва громади з представниками ДП Н...
01.11.2024
23.28.04
ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ ВІДКРИЮТЬСЯ НОВІ РИНКИ ЗБУТУ ДО КИТАЮ
Відкриття нових ринків збуту української продукції рослинного та тваринного походження обговорено ке...
01.11.2024
22.05.51
НА НОВИХ АУКЦІОНАХ З СУБОРЕНДИ АГРАРНИХ ДЕРЖЗЕМЕЛЬ ЦІНИ ЗРОСЛИ ВДЕСЯТЕРО
ДП «Земельний банк» 1 листопада провело 9 нових аукціонів із суборенди державних земель ...
01.11.2024
20.56.00
ЦІНА СВИНИНИ ЖИВОЮ МАСОЮ КОЛИВАЄТЬСЯ В МЕЖАХ 59-60 ГРН/КГ
Наприкінці жовтня котирування на ринку живця забійних кондицій продемонстрували досить стрімке відно...
01.11.2024
20.35.47
ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ ОРЕНДИ ЗА ЗЕМЛЮ У ВИПАДКУ ПРИПИНЕННЯ АБО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
У разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки державної і комунальної власності...
01.11.2024
20.20.12
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ СТРИМУЮТЬ ПРОДАЖІ ОЛІЙНИХ, ОЧІКУЮЧИ НА ЇХНЄ ЗДОРОЖЧАННЯ
Ціни на соняшник в Україні поточного тижня продовжили свій ріст. Як повідомили аналітики S...
Всі новини