Якщо мати індивідуальний підхід до технології вирощування для кожного типу ґрунту, отримувати рекордні врожаї на малородючих ґрунтах — 9 т/га пшениці і 80 т/га цукрових буряків — можливо. Детальніше - SUPERAGRONOM
У ході міжнародної конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення родючості?», організованою біотехнологічною компанією BTU, керівник центру аграрного розвитку компанії «Західний Буг», Дмитро Кисельов зокрема сказав, - «Ми маємо в структурі родючі землі в межах 30%. Решта — це низькопродуктивні карбонатні і торф'яні ґрунти, плюс піски. Ми розділили ґрунти на дев'ять категорій. У кожної категорії є певні критерії щодо вибору культури, яка вирощується, щодо певних алгоритмів, які ми використовуємо при сівбі і в технології вирощування та живлення» — пояснив він. До прикладу, у компанії вирощують цукровий буряк у короткоротаційній сівозміні, повертаючи культуру на поле раз на 5 років. Це, в свою чергу, провокує накопичення хвороб у ґрунті. Проблему вирішують шляхом висіву сидеральних культур та застосуванні біологічних препаратів (що містять бактерії родів Trichoderma, Bacillus).
Також на малородючих ґрунтах компанія сіє сою, ріпак, пшеницю застосовуючи технологію смугового обробітку грунту, так звану strip-till. Це, в першу чергу, обумовлено необхідністю збереження вологи. А також дозволяє заощадити на кожному гектарі близько $100 на рік.
Використання мікоризоутворюючих мікроорганізмів у посіві кукурудзи теж допомагає підвищити врожайність, каже Дмитро Кисельов, адже в господарстві зернові вирощують після цукрових буряків, які руйнують структуру ґрунту. Тоді як застосування мікоризоутворюючих мікроорганізмів допомагає.
В компанії отримують урожайність ячменю 9,6 т/га, пшениці 9 т/га, кукурудзи 12 т/га, цукрових буряків 80 т/га.