На ослаблених посівах краще застосовувати осіннє підживлення, яке є більш виправданим для формування врожаю, ніж весняне і тим паче за підживлення по мерзлоталому ґрунту. Про це розповів доктор сільськогосподарських наук Сергій Авраменко. Інформує SUPERAGRONOM.
У багатьох регіонах України в цьому році він наполегливо рекомендує застосовувати саме осіннє підживлення. Разом з цим відповідає на питання, які добрива підійдуть для цього.
«Ми випробовували різні види добрив, зокрема, аміачну селітру, сульфат амонію і карбамід упродовж кількох років, які відрізнялися погодними умовами – режимом зволоження і температурою повітря і т.д. І я вам скажу, що у більшості років істотної різниці між цими видами добрив не було. Ми рівнялися на однакову дозу діючої речовини. Тобто, якщо ми вносили 30 кг/га азоту, що карбамід, що селітра, що сульфат амонію були майже рівнозначними. Але у посушливому 2024 році картина різко помінялася на користь аміачної селітри, – розповів науковець.
Таким чином в умовах посухи набагато краще спрацювала аміачна селітра, найгірше – сульфат амонію. Карбамід продемонстрував проміжний результат попри заяви різних фахівців про те, що карбамід для підживлення поверхневим способом – це марно витрачені гроші.
На питання яким способом вносити врозкид чи сівалкою, він каже, що краще всього вносити сівалкою, якщо фаза рослин дозволяє.
«Але у більшості випадків з осені ми ті посіви, які сівалкою не можна підживити, тому що буде загортання рядків, підживлюємо врозкид. Врозкид я би рекомендував орієнтуватися на аміачну селітру. Або на КАС. Це ті види добрив які є найбільш безпроблемними незалежно від погодних умов року. Тому вносьте азот з осені на ослаблених посівах і цим самим ви врятуєте і значною мірою підтягнете його до гарної врожайності, – радить Сергій Авраменко.