Осінньо-весняний польовий сезон 2024/2025 років в умовах військового стану буде тяжким по забезпеченню мінеральними добривами та ЗЗР. Використання вітчизняних стимуляторів росту та антидепресантів дозволить значно заощадити на імпортних мінеральних добривах та отримати якісний врожай. Проблему збереження врожаю в умовах мінерального дефіциту ефективно вирішують органо-мінеральні добрива «ЖИВИЦЯ» виробництва ТОВ «Інноваційна компанія ІНВЕП» (смт. Вигода, Івано-Франківської області).
Директор ТОВ «Інноваційна компанія ІНВЕП» Олександр Аніськовцев
ОМД «ЖИВИЦЯ» виробляється з бурого вугілля типу леонардіт, який видобувають у верхніх шарах покладів бурого вугілля або лігніту. У загальносвітовій практиці леонардіт є одним із найефективніших джерел гумінових речовин у природі.
Головною перевагою ОМД «ЖИВИЦЯ» з Леонардіту в порівнянні з іншими продуктами, що містять гумінові речовини (сапропель, торф та інші), є висока біологічна активність його молекулярної структури та значний вміст гумусової органіки. ОМД «ЖИВИЦЯ» випускають на основі гумату калію та гумату натрію у вигляді концентрованої суспензії в хелатній формі з мікроелементами (В, Zn, Cu, Fe, S, Mn та Mo).
Склад фізіологічно активних речовин у складі ОМД «ЖИВИЦЯ» повністю відповідає найкращим світовим зразкам:
1. Вміст гумусової органіки - не менше 430 г/л, в т.ч. солей гумінових кислот – 60 – 100 г/л, а солей фульвових кислот – 330 – 370 г/л.
2. Співвідношення 1/6 гумінових та фульвових молекул, що забезпечує унікальну якість дії добрива на рослину.
3. Наявність в складі добрива макроелементу магнію (Mg), що активізує ферменти росту молодої рослини, підтримує фотосинтез, входить до складу молекул хлорофілу, бере участь у побудові пектинових речовин стінок клітин рослини та пов’язує білок в рослині.
4. Наявність в складі добрива фітопреміксів – суміші фітогормонів, гетероауксинів та амінокислот, які забезпечують інтенсивний розвиток кореневої системи рослини на початковій стадії вегетації і формують основу врожайності. Захищена Патентами України формула ОМД «ЖИВИЦЯ Гумат Калію» складає, г/л, не менше: N /P/ K/ Mg = 20/ 10/ 23/ 11. Виробник розробив лінійку ОМД «ЖИВИЦЯ» для різних с/г культур та пропонує апробовану агротехнологію її застосування, з якою більш детально можна ознайомитися на сайті підприємства http://dobruvo-zhivitzya.com.ua.
Загальний опис агротехнології:
І стадія – обробка насіння перед посівом – для забезпечення проростання насіння та хорошої схожості, з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (фітопремікси)» в середньому 1,0 – 2, л/т. Ця стадія являється самою важливою операцією по впливу на кінцевий врожай.
ІІ стадія – перше підживлення сходів – вплив на вегетативну масу та кореневу систему рослини, з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (фітопремікси)» або «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (універсальне)» в середньому 0,5 – 1,0 л/га. На практиці агрономи часто об’єднують стадії І і ІІ, що також допустимо. Ці стадії формують кількісні показники врожаю.
ІІІ стадія – друге підживлення – вплив на кількість врожаю, з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (універсальне)» в середньому 0,5 – 1,5 л/га.
ІV стадія – третє підживлення – вплив на якість врожаю з використанням «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (олійні, бобові, овочеві)» – для соняшника, сої, ріпаку та цукрового буряку, або «ЖИВИЦЯ Гумат Калію (технічні, зернові)» – для пшениці або кукурудзи, з витратами добрива в середньому 1,0 – 2,0, л/га. Стадії III та IV формують якісні показники збіжжя.
Керівник ФГ «АГРОВЕСНА» Юрій Катушин із ОМД «ЖИВИЦЯ»
Досвід використання ОМД «ЖИВИЦЯ» з 2012 року показує, що описана агротехнологія забезпечує:
• збільшення врожайності практично на 20-35 % для всіх с/г культур;
• підвищення якості обробки посівного матеріалу спільно з протруювачами (підвищується польова схожість і проростання насіння та посилюється пригнічення патогенів);
• покращення споживчої якості вирощеної продукції (збільшення вмісту клейковини у зерні пшениці в середньому на 5-7 %, цукристості цукрового буряка – на 1,5-2,5 %, вітаміну С в овочах, фруктози у винограді та плодових культурах – до 3-5 %);
• зміцнення імунітету рослини та стимуляція фотосинтезу;
• підвищення морозо- та сухостійкості рослини.
ОМД «ЖИВИЦЯ» використовують також для біодеструкції стерні разом із селітрою або карбамідом. Добриво сумісне з біопрепаратами, оскільки виконує роль маточного розчину для живильних штамів мікроорганізмів та бактерій. Ефективність ОМД «ЖИВИЦЯ» документально зафіксована в різних агрогосподарствах Львівської, Чернігівської, Одеської, Вінницької, Миколаївської, Херсонської та інших областей України.
Економічна доцільність застосування ОМД «ЖИВИЦЯ», із урахуванням 20 % економії витрат на мінеральні добрива, для різних культур складає 3600 – 5800 гривень на гектар.
У такий спосіб, фермерське господарство, де обробляють 1000 га поля з використанням ОМД «ЖИВИЦЯ», щорічно може акумулювати на додаткові власні потреби 3,6 – 5,8 мільйонів гривень.
Вартість Добрива «ЖИВИЦЯ», в залежності від марки, складає 180 – 240 грн/літр. Запрошуємо до співпраці тих, хто дбає про власні високі врожаї та якість зібраного збіжжя. Тел. для замовлення: +38-067-155-44-54, +38-099-113-72-55 E-mail: it.invep@gmail.com.