23.11.2024
$
41.32
42.99
Columbus
6.1
°С
Суцільна хмарність

О. П. Яремко: «Перевірка показала, що державні підприємства лісового господарства області працюють у правильному напрямку»

07.03.2021
13:53:08
Поділитись:

Плановий аудит у ДП «Тернопільське лісове господарство», ДП «Кременецьке лісове господарство» , ДП «Чортківське лісове господарство», а також в  обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбувся 8-19 лютого 2021 року. Про результати перевірки та підсумки роботи лісогосподарських підприємств Тернопільщини за 2020 рік розповів представникам ЗМІ начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Павлович Яремко.Найперше він зазначив, що всі три підприємства отримали умовно позитивну оцінку, а обласне управління – ефективну.

Порушення не значні

Найбільше недоліків аудитори виявили в питанні охорони праці, зважаючи на те, що у 2020 році у двох лісгоспах – Чортківському й Бережанському трапилися нещасні випадки, хоча за передостанні 5 років їх не було. Незначні недоліки щодо охорони праці зафіксовані у Тернопільському лісгоспі в Микулинецькому лісництві, в Кременецькому лісгоспі у Почаївському лісництві та в Чортківському лісгоспі.

  • Щодо питання лісогосподарської діяльності,згідно аудиторської перевірки, виявлені незначні порушення в Тернопільському і Кременецькому лісгоспах, – зазначив О. П. Яремко. –  У питанні переробки порушень не було, як і значних фінансових порушень, за винятком збільшення кредиторської заборгованості в одному лісгоспі і бухгалтерських даних у Тернопільському лісгоспі. Загалом перевірка показала, що державні підприємства лісового господарства області працюють у правильному напрямку і дотримуються програми своєї діяльності.

Стосовно незаконних рубок начальник обласного управління лісового та мисливського господарства наголосив, що Тернопільські державні лісогосподарські підприємства входять у сімку кращих в Україні. За останніх три роки виявлено лише 360, 350, 330 кубометрів, а у 2020-му році – 265 кубометри незаконних рубок.

Діють рейдові бригади

Також чиновник акцентував увагу на тому, що Тернопільщина належить до не лісистих і не ресурсних областей. До того ж упродовж останніх чотирьох років лісогосподарські підприємства не фінансуються з державного бюджету, проте дають собі раду і є прибутковими. Зокрема у 2020-му році сплатили 100 млн. податків.

  • Згідно розпорядження Держлісагентства та голови облдержадміністрації в нас утворені рейдові бригади по охороні лісу, – каже О.П. Яремко. – Тому ми періодично звертаємося у поліцію з проханням надати нам своїх працівників для рейду. Правоохоронці виходять в наряд у повному обмундируванні. Вони охороняють і наших працівників, оскільки є різні випадки. Така робота з рейдовими бригадами триває три роки не на папері, а фактично. В державних лісових підприємствах також є рейдові бригади, які виконують свою роботу. На одного працівника лісової охорони припадає від 300 до 1500 га лісу.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства не приховує того, що з подачі управління є відкриті кримінальні справи. Бо якщо рейдовою бригадою зафіксовані факти правопорушення, то їх одразу ж належно оформляють і передають у поліцію для подальшого розслідування.

  • Коли ми виявляємо факти незаконних рубок, які перевищують понад три кубометри, то передаємо їх у правоохоронні органи, – пояснив Олег Павлович. – У минулому й позаминулому році ми надали майже два десятки таких матеріалів, за якими відкриті кримінальні справи.

За результатами аудиторської перевірки 9 березня вийде наказ, підписаний керівником Держлісагентства, в якому будуть вказані усі виявлені недоліки і хто має понести за це відповідальність.

Дбають про ліс

Прозвітував О. П. Яремко також і про підсумки роботи лісогосподарських підприємств Тернопільщини за 2020 рік.

  • Наші працівники не тільки охороняють і доглядають ліс, а й вирощують посадковий матеріал, – розповів начальник. – Зокрема за 2020 рік виростили 5,5 млн. штук посадкового матеріалу при власній потребі 2,5-3 млн. штук. Також вирощують сіянці із закритою кореневою системою, що дає можливість висаджувати їх практично з березня по листопад із 99% гарантією приживлюваності.

Одними з основних завдань державних лісогосподарських підприємств є вирощування, догляд і охорона лісу від шкідників, незаконних рубок і пожеж. За останніх 5 років пожеж у лісах області не було, хоча минулого року зайнялося на площі до 5 га, але це просто дріб’язок у порівнянні з тисячами гектарів, які згоріли в інших областях. 

  • У 2021 році закінчується програма розвитку лісового господарства Тернопільщини 2017-2021 рр., але вже з квітня ми будемо розробляти нову на наступних 5 років, – зазначив Олег Павлович. – Попередню програму ми повністю виконали. Висадили 650 га нових лісів, а до кінця року плануємо довести цей показник до 1000 га. Оформили понад 2000 правоустановчих документів на нові землі, з них 1000 га буде засаджено лісом.

Отримали мільйон прибутку

У найближчих планах – придбати квадрокоптери, які допомагатимуть ефективніше охороняти ліс, адже лише один такий апарат охоплює радіус до 60 км. Також потрібно провести інвентаризацію нових земель, виробити акти на право власності на землі Держлісфонду, продовжувати лісоохоронні рейди, працювати над унеможливленням незаконних рубок.

Щодо промислових рубок, то вони становлять 225-230 тисяч метрів кубічних, оскільки Тернопільщина належить до не ресурсних і не лісистих областей. До того ж 40% лісів складає малоцінна порода – граб, тому 80% від усієї заготівлі становить дров’яна деревина. Загалом в області є  5,9 млн. кубів стиглого і перестійного лісу, готового до заготівлі. В середньомуз одного гектара приростає 4 метри кубічних деревини. Одразу після заготівлі ділянку засаджують молодим лісом.

За словами начальника Тернопільського ОУЛМГ, лісогосподарські підприємства області не експортують у Європу ні дров’яної, ні ділової деревини. Минулого року експорту практично не було за винятком Румунії , в яку поставляли тріску.

– За 2020 р. всі лісогосподарські підприємства області є прибутковими, – наголосив Олег Павлович. –Отримали понад один мільйон прибутку. За попередні роки було 4-5 млн., але треба зважати на те, що подорожчало пальне, запчастини, зросла зарплата. Невдовзі розпочнеться реформування лісового господарства України, тому буде актуальним питання укрупнення та об’єднання лісгоспів. Тож 2021-й рік стане для лісників переломним.

Леся Заморська

Останні новини

22.11.2024
21.49.54
У ДЕРЖАВНОМУ АГРАРНОМУ РЕЄСТРІ З'ЯВИТЬСЯ СИСТЕМА ОПОВІЩЕННЯ ДЛЯ БДЖОЛЯРІВ
Законодавчо на державному рівні анонсовано врегулювання питання щодо запобігання загибелі бджіл від ...
22.11.2024
18.51.32
НА ТЕРНОПІЛЛІ З'ЯВИТЬСЯ ЗАВОД ХАРЧОВИХ НАПІВФАБРИКАТІВ
Завод із виробництва харчових продуктів на основі тіста планують побудувати на Тернопіллі до літа 20...
22.11.2024
14.55.33
ВИРОЩУВАТИ СОЮ БЕЗ ГМО АГРАРІЯМ ВИГІДНІШЕ, ПРОТЕ ПОПИТ НА КУЛЬТУРУ МОЖЕ БУТИ ОБМЕЖЕНИЙ
Експортні закупівельні ціни на сою падають в Україні третій тиждень поспіль. Це дозволяє опускати ці...
22.11.2024
14.21.19
ЄВРОПЕЙСЬКІ ІМПОРТЕРИ НАРАЗІ НЕ ПОСПІШАЮТЬ КУПУВАТИ УКРАЇНСЬКУ КУКУРУДЗУ
Попри нещодавнє зниження цін, українська кукурудза стикається з парадоксом: її конкурентоспроможніст...
22.11.2024
13.37.55
УКРАЇНСЬКИЙ ЦУКОР ЗА ЦІНОЮ І ЗА ОБСЯГАМИ РЕАЛІЗАЦІЇ МОЖЕ ВИЙТИ НА НОВІ ВИСОТИ
Як повідомляють аналітики «ПУСК», створеного в межах ВАР, на українському ринку цукру сп...
21.11.2024
23.38.52
ОГОЛОШЕНО ЗАКУПІВЛІ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ЗСУ НА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ 2025 РОКУ
Державний оператор тилу (ДОТ) оголосив закупівлі харчування для Збройних сил України на перше півріч...
21.11.2024
22.45.02
ЛЬВІВЩИНА ВИЗНАЧАЄ ПРІОРИТЕТОМ ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
У Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицьког...
21.11.2024
22.04.54
У «ФРУКТ КОНСАЛТИНГ» ЗАВДЯКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ВРОЖАЙНІСТЬ ЯБЛУК
Господарство «Фрукт Консалтинг» із Закарпаття активно впроваджує сучасні технології для ...
Всі новини