Ринок соняшника в Україні очікує нових чинників вплину на ціни, оскільки переробники знизили ціну закупівлі, а фермери скоротили продажі, внаслідок чого деякі заводи зупинили роботу. Про це інформацією GrainTrade повідомляє АГРОБІЗНЕС СЬОГОДНІ.
Зазначається, що протягом тижня ціни на соняшник знизилися ще на 200-500 грн/т до 23800-25000 грн/т на тлі падіння цін на соняшникову олію до 1050-1070 $/т з поставкою у січні до портів Чорного моря.
За даними Trading Economics, середня світова ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям протягом тижня впала на 0,5% до 1255 $/т (-4,2% за місяць).
Збільшення пропозицій дешевої соняшникової олії з рф посилює тиск на ціни української олії. Крім того, дешева соєва олія обвалила ціни на пальмову олію, яка у листопаді була драйвером зростання котирувань.
В рф ціни на соняшник знизилися на тлі підвищення прогнозів урожаю з 15,5-16 до 16,6 млн т та збільшення у січні експортного мита на соняшникову олію в 1,7 разів до 160 $/т, та індикативної ціни на олію (для розрахунку мита) з 954,7 до 1027 $/т. За оцінками місцевих аналітиків, у грудні експортні ціни на російську соняшникову олію впали на 13% або 150 $/т.
Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa цього тижня торгувалися на рівні 4500 рінгитів/т або 1015 $/т на тлі збільшення експорту з Малайзії та скорочення торговельної активності напередодні Різдва.
У січні котирування на пальмову олію можуть вирости після підвищення збору на експорт сирої пальмової олії (СРО) в Індонезії з 7,5% до 10% та запровадження стандарту Е40, що скоротить експорт сирої пальмової олії.
Ціни на соєву олію залишаються на мінімальних рівнях під тиском прогнозів гарного урожаю у Південній Америці, що буде стримувати зростання цін на пальмову та соняшникову олію до березня – квітня, коли стануть відомі підсумки урожаю, а також з’являться перші рішення нової Адміністрації США щодо біопалива.