У Закарпатській області розпочався літ західного кукурудзяного жука. Про це пише KURKUL.COM з посиланням на дані Держпродспоживслужби.
Diabrotica — небезпечний шкідник кукурудзи. Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями. Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родин гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих.
На території України вперше західний кукурудзяний жук виявлений за допомогою феромонових пасток у Закарпатській області у 2001 році. І з кожним роком спостерігається динаміка збільшення площ.
Розповсюдження яєць та личинок цього шкідника можливе з транспортом, залишками ґрунту, що прилипає до насіння, знаряддями праці. В пошуках корму дорослі особини перелітають на поля кукурудзи та інших культур у нові райони. Перенесенню жуків сприяє вітер.
З початком яйцекладки фахівці радять проводити 2-3-кратний випуск трихограми з інтервалом 5-6 днів. Ефективність ентомофага залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі. При виявлені гусениць шкідника за чисельності 1-2 екз. на рослину або 6-8% заселених рослин у фазах 6-8 листків — викидання волоті, необхідно проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.
Також у Дніпропетровській, Київській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській та Черкаській областях на посівах кукурудзи триває літ, яйцекладка та незначне відродження гусениць стеблового кукурудзяного метелика, на рослині нараховується по 1-2 яйцекладки, в кладці від 10 до 23 яєць.