НА КРАФТОВІЙ ВИНОРОБНІ В ГУСЯТИНІ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ОСОБЛИВЕ ВИНО
НА КРАФТОВІЙ ВИНОРОБНІ В ГУСЯТИНІ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ОСОБЛИВЕ ВИНО
05.11.2021
12:00:14
Поділитись:
Cімейна виноробня Fathers Wine розпочалася із великої мрії знаного на Тернопіллі бізнесмена, патріота і філантроп Володимира Буячка. Ще у 2010 році у Гусятині він придбав і посадив біля хати саджанці винограду та наполегливо навчався їх культивувати. Невдовзі виноград та земля віддячили йому врожаєм, придатним для виготовлення благородного вина сортів Йоханітер, Юпітер та Геліос. Слава про вино з Гусятина розлетілася швидко, оскільки пан Володимир просто пригощав ним друзів та знайомих, а на дегустаціях та фестивалях (навіть у вибагливому Відні) воно посідало призові місця.
Перші спроби робити вино були дуже різні, без досконалої технології, подекуди із використанням порад із книжок і підказок власної інтуїції, – розповідає дружина пана Володимира Надія Буячок. – Саме завдяки цьому досвіду у нашої сім’ї з’явилося розуміння, що виноробство у Гусятині таки варто розвивати, заглибившись у деякі нюанси щодо сортів і стилістики. Згодом ми зрозуміли, що наш регіон ідеально підходить для виготовлення рожевих і білих вин.
Збагнувши, що ці вина мають перспективу, насадили більший виноградник. Проте у 2018 році життя Володимира Буячка несподівано обірвалося.
Саме тоді ми з дітьми зрозуміли, що його мрію треба розвивати, – каже пані Надія. – Ось так і народилася наша сімейна виноробня Fathers Wine. Якраз у 2018 році в Україні прийняли закон для малих виноробів, який спрощував систему подання й отримання ліцензії. Ми подали необхідні документи, швидко пройшли цей етап і треті в Україні отримали ліцензію для малих виноробів. У 2019 році ми офіційно вийшли на ринок і продаємо вино самотужки, на фестивалях, у ресторанах тощо. Торік обсяг виробництва сягнув 15 тисяч пляшок.
Наразі площа винограднику в Гусятині становить 4 га. Ще частину виноградників сім’я Буячок орендує на Одещині. Там росте виноград, з якого виготовляють червоне вино. До речі, сама переробка і виготовлення вина відбувається у Гусятині.
Вино народжується на винограднику, тому дуже багато часу і зусиль ми витрачаємо, доглядаючи за виноградом, – наголошує співвласниця крафтової виноробні. – Виробництво й ферментація вин відбувається на виноробні. Тут ми маємо словенське, італійське, болгарське професійне обладнання, зокрема прес і ферментатори з контролем температури. Вино витримуємо в дубових бочках – українських і французьких. Нещодавно почали експериментувати з витримкою вина в італійських глиняних амфорах. Також практикуємо витримку в пляшках.
В асортименті Fathers Wine є «Рожевий квадрат» з американського сорту винограду Юпітер. Це вино дуже ароматне й легке, до того ж не схоже на інші вина. Яскраве вино виходить із німецького сорту винограду Йоханітер. З Мускату Оттонель виготовляють білі, напівсухі вина, а також оранж та петнат.
Варто відзначити, що наше вино вирізняється не лише смаком і якістю, а й особливими етикетками, – каже пані Надія. – Основна лінійка етикеток розроблена київською креативною агенцією R Agencу, має 5 нагород у сфері дизайну. А нещодавно ці етикетки отримали ще одну відзнаку – Red Dot: Best of the Best за пакування вина. Ми – перший в Україні винний бренд, якому присудили цю нагороду. Етикетку для витриманого вина нам розробили спеціалісти міжнародної мережі рекламних агенцій BBDO. Вона із символічним зображенням, що демонструє присутність людини під час усіх процесів виноробства. На лінійці етикеток для невитриманих вин дизайнери нестандартно зобразили традиційні українські орнаменти.
Виноробня Fathers Wine продає свою продукцію з доставкою по всій Україні. Також вино цієї марки можна придбати у гастромаркетах мережі Wine Time та у невеличких вузьконаправлених магазинах у західній Україні. З наступного літа на виноробні планують приймати гостей, проводити екскурсію та дегустацію вин. Для цього вже облаштовують дегустаційний зал.