Мар’яна Мацьо: «Для мене дуже важливо, щоб все було смачне, акуратне, мало гарний вигляд»
Мар’яна Мацьо: «Для мене дуже важливо, щоб все було смачне, акуратне, мало гарний вигляд»
01.05.2021
16:13:46
Поділитись:
Тернополянка Мар’яна Мацьо вже 5 років займається кулінарією і за цей час стала справжньою професіоналкою. Адже хобі переросло у домашню кондитерську Solodkiy svit.
Хобі стало власною справою
Готові вироби жінка гарно упаковує і продає через соціальні мережі. Має замовників не лише з Тернополя й області, а навіть із Івано-Франківська, Вінниці, Києва.
Я ніколи не думала, що буду цим займатися, – зізнається кондитерка. – Маю медичну освіту, працювала за фахом, але так склалися сімейні обставини, що покинула ту роботу. Поки сиділа у декретній відпустці, то кулінарія стала для мене своєрідним хобі.
Мар’яна Мацьо каже, що випічкою цікавилася ще змалку. Будучи школяркою, завжди придивлялася як пече на свята її бабуся. Зрештою і сама зважилася щось спекти. Спочатку це були смаколики для власної сімї, але якось одна знайома запропонувала жінці спекти торт на Перше Причастя донечки. Подолавши сумніви, Мар’яна Мацьо погодилася.
Я приготувала той торт, – каже вона. – Він був покритий мастикою, а це досить важкий матеріал у роботі, але виріб вдався на славу. Це був мій перший проданий торт.
Замовлення додали впевненості
Попри те, що жінка не афішувала своє хобі у соцмережах, все ж замовлення «посипалися» завдяки рекомендаціям «сарафанного радіо». У відповідь на наполегливі прохання замовників, Мар’яна Мацьо зважилася продавати свої солодкі вироби через Фейсбук та Інстаграм.
Коли я почала приймати замовлення на випічку, то стала впевненішою у власних силах, – додає кондитерка. – Але я не мала відповідної освіти, була самоучкою. Тому вчилася онлайн, дуже багато читала, практикувалася. Зараз теж проходжу онлайн-курси з кондитерського мистецтва.
Асортимент солодощів у Мар’яни Мацьо досить великий – від найпростіших пляцків і пасочок до вишуканих євродесертів. За звичай, на свята люди замовляють галицькі пляцки для нарізки.
Я складаю у коробки по три-чотири різновиди, – каже кондитерка. – У мене завжди є новинки – і в тортиках, і в мусових порційних десертах. Я вже зібрала свій «фруктовий сад» – лимони, яблука, груші, персики, троянди, шишки, кавові зернята.
Пече різні види пасочок
Випікає тернополянка й чимало різновидів пасочок.
Колись була лише одна, круглої форми, випікалася лише з ізюмом і покривалася білковою глазуррю, – зазначавє жінка. – Зараз пасочки є різних форм, з шоколадними серединками та іншими начинками. Їх прикрашають білковою глазуррю, шоколадом, пряниками, безе. Також я випікаю панетоне, технологія приготування якого набагато складніша, бо від першого замісу до готового виробу треба чекати аж 4 дні, а тісто місити аж 7 разів! До того ж потрібно мати спеціальне італійське борошно і дріжджі.
Спеціалізується тернополянка і на виготовленні натурального зефіру зі смаком будь-якого фрукта. Його часто замовляють на фуршети, весілля, дитячі свята.
Зефір у мене вийшов не одразу, бо перших 7-8 порцій я викинула у сміття, – зізнається Мар’яна Мацьо. – Під час приготування дуже важливо дотримуватися відповідного температурного режиму. Коли сонячно на вулиці, то зефір гарно сохне, а коли дощ, то зефір «плаче» і сохне до трьох днів. Переконалась на власному досвіді, що зефір і макаронс треба готувати лише в суху погоду.
Першими дегустаторами кулінарних новинок є рідні, а також сусіди. Жінка щоразу питається їх думки щодо смаку та зовнішнього вигляду виробу. Лише тоді новий продукт запускає в продаж.
Я дуже вимоглива до себе: якщо мені треба навчитися щось зробити, то я буду навіть 10 разів це готувати, поки не досягну своєї мети, – наголошує кондитерка. – Для мене дуже важливо, щоб все було смачне, акуратне, мало гарний вигляд!
Леся Заморська
Рецепт паски
Інгредієнти: 500 г молока, 300 г цукру, 8 яєць, 50 г дріжджів, 1 пачка вершкового масла, 2 упаковки ваніліну, 3 ч. ложки солі, 100 г родзинок, 50 г горіхів, цукати за бажанням, 800-900 г борошна. Для глазурі: 1 білок збити з 0,5 склянки цукру.
Приготування: у 250 г теплого молока розчинити дріжджі, додати 2 склянки цукру і борошна, перемішати і залишити підходити 3-4 год. Яйця збити з рештою цукру, сіллю. У тісто додати молоко, масло, збиті яйця, перемішати. Тоді всипати попередньо замочені родзинки і цукати за бажанням, решту борошна. Знову все залишити на кілька годин. Розкласти тісто у змащені форми і випікати при 180 градусах. Остудити, залити глазуррю, прикрасити.