У захисті зернових від сажкових хвороб та кореневих гнилей зазвичай використовують клас триазолів, зокрема, загальновідомий тебуконазол чи пропіконазол. Не менш дієвим засобом є тритіконазол. Про це розповів Олександр Чайка, директор науково-інноваційного департаменту HIMAGRO M, у матеріалі: Протруювання насіння зернових: заробити, не отруїти, не витратити зайвого на SuperAgronom.com.
«Саме тому ми наполегливо радимо звернути увагу на такий https://superagronom.com/news/19702-agrariyam-poradili-fungitsidniy-protruynik-yakiy-zahischaye-zernovi-vid-sajkovih-hvorob-protyagom-30-40-diпродукт, як Тіабен Т, аналогів якому сьогодні на ринку не існує. Це фунгіцидний системний протруйник із властивостями, що стимулюють ріст кореневої системи. До складу препарату входить тритіконазол, 80 г/л, тіабендазол, 80 г/л та мікроелементи: B 3,0 г/л, Zn 5,0 г/л. Використовуючи цей протруйник у своїй технології вирощування, ви можете бути впевнені, що 30-40 діб з моменту появи сходів ваші рослини захищає надійний помічник. Препарат проявляє високу активність проти групи сажкових хвороб, кореневих гнилей, сапрофітних збудників, пліснявіння насіння, плямистостей, – каже фахівець.
Він пояснив, що В і Zn, які входять до складу препарату, сприяють росту і розвитку кореневої системи культур. Бор відповідає за радіальне збільшення корінців, збільшуючи провідну здатність життєво важливих елементів живлення, підвищуючи адсорбційну здатність та позитивно впливаючи на вуглеводний обмін організму рослини. Цинк, відповідає за синтез гормону росту кореневої системи – ауксину і відповідно за процес коренеутворення.