Фермерське господарство «АГРОВЕСНА», що вже понад 16 років газдує на землях Вишнівецької громади Кременецького району, що на Тернопіллі, з центром у селі Раковець, торік ми відвідували під час жнив, а цієї весни побували в ньому в період весняно-польових робіт і цвітіння ріпака. Як ми вже повідомляли, в його обробітку 400 гектарів землі, на яких, як і минулого року, вирощують в основному 4 культури: ріпак, озиму пшеницю, сою, озимий ячмінь. Про те, завдяки яким препаратам господарство доглядає за своїми озимими культурами та який заклало ярий клин ми попросили розповісти його директора Юрія Катушина.
- Юрію Дмитровичу, як Ваше фермерське господарство вступило у весну: чи добре перезимувала озимина і яку основу заклали під ярий клин?
- Весною тільки сою сіяли, основу під майбутній урожай якої заклали на 114 Га. Три інші культури в ФГ «АГРОВЕСНА» – озимі. Озимина важко вийшла із зими, тому що морози, які були нещодавно, плюс відсутність снігового покриву, дуже сильно підморозили посіви, зокрема ріпака. Але він відійшов.
- Завдяки яким заходам і мабуть препаратам Вам вдалося врятувати озимі посіви ріпака?
- Давав гумат від компанії «ІНВЕП», завдяки даному препарату, власне і були врятоваі ці посіви. Але зазначу, що підморозило в нас лише один із чотирьох гібридів ріпака. Два із зими вийшли більш-менш і ще з одним взагалі не було проблем. Щодо озимих зернових, то пшениця та ячмінь перезимували нормально, витримали низькі температури й розвиваються досить добре. Відтак проводимо комплекс заходів – від обробітку аж до повного росту і достигання вирощуваних на наших землях культур.
- 400 гектарів землі, на яких вирощуєте ці культури, обробляєте лише власною технікою? Хто на ній працює й загалом допомагає Вам у господарюванні?
- Так. Техніка вся своя і її вистачає відповідно до оброблюваних господарством земельних площ. Маємо комбайн, три трактори, навантажувачі, обприскувач та посівний комплекс. Працівники у нас постійні, бо ФГ «АГРОВЕСНА» – це родинний бізнес. Тут трудиться уся моя сім’я і плюс двоє людей з села, які працюють разом із нами.
- Під час минулого нашого візиту й навіть уже в цьому інтерв’ю Ви розповідали про ефективність застосування на полях ФГ «АГРОВЕСНА» біопрепаратів від ТОВ «Інноваційне товариство ІНВЕП».
- Співпрацюємо з ними вже 10 років й продукцією їхньою задоволені. Вона в нас пройшла перевірку на практиці. Беремо в ТОВ «ІНВЕП» гумат калію, якого в них велика лінійка. Ми ж користуємося їхніми двома препаратами – гуматами «Фітопремікс» і «Універсальний» (тара по 5 кг), що йдуть на всі культури.
- Скільки цих препаратів Ви даєте з розрахунку на гектар і якою є їхня дія на рослини?
- Я даю півлітри гумату «Універсальний» на гектар. Хоча рекомендують і більші норми – від пів до півтора, проте я завжди на таку площу виділяю півлітри, але роблю це частіше. Технологія підживлення складається не з одного препарату, а з комплексної дії. «Фітопремікс» ж, для прикладу, вноситься тільки при обробці насіння і його йде 1 літр на тонну. А «Універсальний» даю практично при кожному обробітку. Цей продукт винайшов один із провідних фахівців ТОВ «ІНВЕП», з яким ми 10 років тому започаткували співпрацю з цією компанією й надалі продовжуємо її. А ефективність дії цих препаратів підтверджує врожайність культур, що ми вирощуємо на оброблюваних ФГ «АГРОВЕСНА» полях.
Олег ЛІВІНСЬКИЙ