Про два потужні сімейні агропідприємства – ТОВ «Агропрогрес Теребовля» і ФГ «Калина Лошнівська», успішно функціонують у с. Лошнів Теребовлянської громади, уже розповідало наше видання. Перше із цих сільгосппідприємств, засноване в листопаді 2005 року німецьким бізнесменом Гансом-Альбрехтом Мюллером, займається вирощуванням зернових, олійних та овочевих культур, а також свинарством. Друге – в листопаді 2011 року його шваґром, українським аграрним підприємцем, що походить із відомої хліборобської родини, Андрієм Стечишиним. До речі, він є генеральним директором обох господарств, а його дружина Алла – їхнім виконавчим директором. Спільна редакційна група журналу «АГРОТУР» та газети «ЗахідПрес» побувала в одному із цих сільгосппідприємств на жнивах, де побачила Аллу Василівну на полі під час збору врожаю.
Загалом ТОВ «Агропрогрес Теребовля» і ФГ «Калина Лошнівська» обробляють 4,4 тис. га земель у селах Лошнів, Сущин і Остальці Теребовлянської громади та в Монастириській і Коропецькій громадах (Коропець, Садове, Устя-Зелене, Коржова, Маркова, Гончарівка). У ТОВ «Агропрогрес Теребовля» та ФГ «Калина Лошнівська» вирощують пшеницю, ячмінь, ріпак, кукурудзу, сою, цукровий буряк, соняшник. Розповісти про те, яким видався збір урожаю зернових і зернобових культур у цих агроформуваннях ми попросили заступника директора з виробництва ТОВ «Агропрогрес Теребовля» Богдана Карачку.
– Цьогорічні жнива ми розпочали набагато швидше порівняно з минулим роком, приблизно на 10 днів раніше, – інформує про хід робіт у цих сільгосппідприємствах у найвідповідальнішу для агаріїв пору пан Богдан. – Трохи бракувало опадів, яких у травні практично не було. Дощ не падав майже 50 днів, а тоді пройшло дві зливи і за 10 днів випало 100 мл опадів. Із 394 га озимого ячменю половину площ приложила буря. У загальному ячмінь дозрів, вологість від 11 до 12,8%. Ми збирали щодня з 11-ої ранку до 21 год. Вологість –добра, показники добрі, тільки натура не дуже. Минулого року вона була 640, а цього – 615-620. У зв’язку з цим врожайність трохи нижча, як минулого року.
Як розповів Богдан Карачака, цього року сіяли такі сорти озимого ячменю як: «Тенор», «Луран» і «Лусьєн». «Тенор» – уже четверта репродукція, тож його планують знімати з посівів, «Луран» – друга репродукція, його теж не будуть сіяти. Тож наступного року засіють лише «Лусьєн».
– У Лошневі вже зібрали 66 га ріпаку, в Монастириській громаді – 394 га. Урожайність становила 3,5 т на круг. Це трохи менше, ніж минулого року, – додав заступник директора з виробництва ТОВ «Агропрогрес Теребовля». – Зібрали із 780 га озиму пшеницю в Теребовлянській громаді і 545 га у Монастириській. Пшениця сипала від 8,5 до 10 тонн на гектар.
На зборі урожаю в полях задіювали 9 людей, на тоці по змінах через добу – по 5 чоловік. З перших днів заснування ТОВ «Агропрогрес Теребовля» тут працюють водій зерновозу Володимир Процик, інженер Василь Стечишин, тракторист Степан Махніцький. Уже третій сезон задіяні комбайнери Віталій Здражевський і Сергій Лєбедєв.
– Цього року вперше запланували посіяти 66 га озимого гібридного жита від КВС, – ділиться планами Богдан Карачка. – Його використаємо для свиноматок за рекомендацією керівника по тваринництву.
Після збору зернових на агропідприємствах «Агропрогрес Теребовля» та «Калина Лошнівська» всі площі одразу лущать. Дві з них відведуть під цукровий буряк, решту – під соняшник.
Зі слів пана Богдана, цього року придбали два зернозбиральні комбайни Claas Lexion 770 і 760. Старі зернозбиральні машини цієї ж марки продали, натомість купили нові. Також технічний парк поповнив новий перенавантажувач від вітчизняного виробника сільгосптехніки «Завод Кобзаренка» на 40 кубів.
Леся ЗАМОРСЬКА