Імуноглобулін Е-асоційована алергія є найпоширенішим захворюванням у людей. За різними джерелами на сезонний алергічний риніт хворіють від 20 до 40% людей по всьому світу.
Алергія негайного типу (гіперчутливість І типу), до якої відноситься алергічний риніт, проявляється через генетичну схильність.
Вона асоціюється з посиленою реакцією на респіраторні (наприклад: пилок рослин, шерсть тварин, плісняві та дріжджові гриби, тощо) або харчові алергени (такі як тютюн, паприка, чай, кава, риба та морепродукти, барвники та інші).
Які симптоми алергічного риніту?
ü Порушення носового дихання, яке може проявлятись гострою або хронічною закладеністю носа;
ü виділення з носа (ринорея, нежить);
ü чхання;
ü свербіж в носі, в очах.
Як поставити діагноз?
Частіше використовують термін «клінічний діагноз», тобто визначають алергічний риніт за наявністю та тривалістю симптомів без проведення алерготестування.
· Ретельний збір анамнезу (час появи симптомів, контакт з можливими алергенами, наявність алергії у родичів, зміна місця проживання та інші);
· Огляд (наявність виділень з носу, почервоніння);
· Передня риноскопія та ендоскопія (набряк слизової оболонки, вкрита водянистим секретом).
Також можуть застосовуватись алерготести для підтвердження алергічної природи захворювання, зʼясування типу алергену, для оцінки активності загострення та контролю за лікуванням.
Як з ним боротись?
Основною метою лікування алергічного риніту є досягнення і підтримка адекватного клінічного контролю над захворюванням, тобто зникнення симптомів або їх зменшення до рівня, коли вони не впливають на якість життя.
Воно може бути консервативним та хірургічним. Вибір методу лікування та медичних препаратів виключно індивідуальний та залежить від сімейного анамнезу, симптомів, тяжкості захворювання та іншого, тому має обиратись у взаємодії з досвідченим спеціалістом.
За консультацією звертайтесь до лікаря Теребовлянської міської лікарні Ткачука Василя Миколайовича – 0978638518.