11.04.2025
$
41.39
46.92
Dublin
4.4
°С
Суцільна хмарність

АГРОБІОСТИМУЛЯТОРИ, ЩО ПОЄДНУЮТЬ ЕФЕКТИВНІСТЬ І ВПЕВНЕНІСТЬ

31.03.2025
22:27:14
Поділитись:

Терміни «антистресанти» або «амінокислоти» давно знайомі нашим аграріям. Саме ця група продуктів першою спадає на думку, коли виробники в полі зустрічаються з такими проблемами, як фітотоксичний вплив багатокомпонентних бакових сумішей ЗЗР або дія несприятливих погодніх умов на рослини чи навіть поєднання вказаних чинників. Проте «амінокислоти», як і «антистресанти», є досить узагальнюючими термінами, що ми використовуємо для цілої групи продуктів, які можуть кардинально різнитися за складом, а відповідно, і сферою застосування. Що дійсно об’єднує більшість таких продуктів, так це сировина природного, біологічного походження, з якої вони виробляються. У світі продукти такого типу прийнято називати біостимуляторами.

Що ж таке біостимулятори?

Біостимулятори росту – це речовини чи мікроорганізми, що застосовуються для підвищення стійкості рослин до абіотичного стресу, покращення ефективності живлення рослин та якості продукції. Чи не найважливішим напрямом використання біостимуляторів є зменшення втрат урожаю внаслідок дії абіотичного стресу – дефіциту вологи, несприятливого температурного режиму, сонячної радіації, засолення ґрунтів. Продукти даного типу набувають дедалі більшої популярності та в майбутньому можуть стати важливим інструментом для зменшення наслідків абіотичного стресу рослин, що наразі є вже звичним явищем та причиною значних втрат урожаю.

Абіотичний стрес – це фізичні, хімічні та інші неорганічні фактори навколишнього середовища, що завдають шкоди рослинам, такі, як: дефіцит вологи, екстремальні температури, сонячна радіація, засолення ґрунту тощо.

Прийнято вважати, що майже половину втрат урожаю від загальної кількості спричиняють саме абіотичні стресові чинники. Беззаперечні «лідери» серед факторів неживої природи – це висока температура та дефіцит вологи (29 % втрат). Через згубні наслідки від впливу низьких температур втрати врожаю можуть складати щороку близько 7 %. Від засолення ґрунтів вони можуть сягати 10 %. Решта, приблизно 4 % втрат, можуть бути спричинені, наприклад, випаданням граду, підтопленням тощо.

На сьогодні єдиним дієвим рішенням, здатним зменшити згубні наслідки стресу та знизити втрати врожаю, за умови правильного і вчасного застосування, якраз і є біостимулятори-антистресанти природного походження.

Компанія «Сингента» активно розвиває напрям біологічних продуктів і вперше представляє ринку України ефективне, перевірене роками випробувань та практикою застосування в інших країнах світу рішення для польових культур – Квантіс®.

Квантіс® є біостимулятором природного походження, що має унікальну, комбіновану рецептуру. Він містить органічний вуглець, калій, кальцій, цукри й амінокислоти, які підвищують опір рослин до теплового стресу, дефіциту вологи та інших видів абіотичного стресу. Комбінація вказаних компонентів в оптимальному співвідношенні здатна підвищити стійкість рослин до дії чинників неживої природи на ключових етапах розвитку культури і забезпечує кращу реалізацію потенційної врожайності за нестабільних умов.

Квантіс® дозволяє отримати стабільні результати при використанні разом із засобами захисту сільськогосподарських культур. Знижує втрати врожаю, які можуть бути спричинені фітотоксичністю ЗЗР чи, наприклад, механічними пошкодженнями.

Паспорт препарату

Що вирізняє Квантіс® з-поміж інших подібних продуктів?

Ефективність Квантіс® вивчена на генному рівні та підтверджена сотнями польових випробувань на багатьох культурах за різних кліматичних умов.

Квантіс® має такі головні переваги:

• Стимулятор росту природного походження, що швидко проникає в рослину шляхом простої дифузії

• Унікальна рецептура, що містить набір найважливіших амінокислот для польових культур, пептиди, макро- і мікроелементи

• Активізує власні захисні механізми рослини та підвищує опір до дії несприятливих абіотичних факторів

• Складові препарату відіграють важливу роль в осморегуляції та збереженні тургору в клітинах рослин в умовах стресу

• Покращує засвоєння елементів живлення при сумісному використанні з добривами

• Знижує стрес культури після застосування ЗЗР

• Ефективність Квантіс® вивчена на генному рівні та підтверджена сотнями польових випробувань на ба[1]гатьох культурах за різних кліматичних умов

Застосування Квантіс® до настання абіотичного стресу запускає власні захисні механізми рослини, що дозволяє підготувати її до стресу. Природні компоненти, які входять до складу Квантіс®, діють безпосередньо як антиоксиданти та осмопротектанти і протистоять небажаному впливу стресових умов на клітини рослини. Це дає змогу зберегти нормальні фізіологічні процеси в клітинах рослин включно з фотосинтезом для дальшого продукування білків, необхідних для росту й розвитку. Квантіс® можливо використовувати й для швидшого відновлення росту та розвитку рослин вже за явних ознак впливу абіотичного стресу чи, наприклад, фітотоксичності після застосування засобів захисту рослин.

Осмотичне регулювання – один із найважливіших механізмів рослин у протидії стресу, що допомагає їм краще адаптуватися до стресових умов та зберегти свою продуктивність.

Причиною осмотичного стресу найчастіше є дефіцит вологи та високі температури, що є типовим для другої половини вегетації соняшника. Результат дії вказаних чинників – втрата тургору в клітинах рослин та закриття продихів. Підтримка тургору є важливим механізмом адаптації клітин до умов стресу. Деякі з амінокислот, що містить Квантіс®, мають важливе значення в осмотичному регулюванні. Окрім амінокислот, до складу Квантіс® входять органічний вуглець (15%) та калій (7%), які разом з амінокислотами відіграють важливу роль у процесі осморегуляції. Принцип їхньої дії полягає в зниженні осмотичного потенціалу клітин унаслідок підвищення концентрації розчинених органічних та неорганічних речовин. Зниження осмотичного потенціалу допомагає підтримувати тургор у клітинах, а отже, й нормальні фізіологічні процеси в клітинах рослин та краще протистояти стресу.

Отже, з описаної вище інформації, бачимо що сфера застосування Квантіс® може бути досить широкою. Передумова цього – часті стреси, спричинені різними факторами, як от різкі коливання температур після відновлення вегетації озимих культур у поєднанні з хімічним стресом, високі температури та дефіцит вологи під час цвітіння пізніх ярих культур і, як наслідок, значні втрати врожаю від дії вказаних чинників.

Тому, Квантіс® може стати важливим елементом загальної технології захисту сільськогосподарських культур, завдяки перевіреній ефективності якого, можливо досягти кращого результату за нестабільних умов, чого ми вам і бажаємо!

Останні новини

11.04.2025
13.58.07
ПРОДАЖ АГРАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЧЕРЕЗ МАРКЕТПЛЕЙСИ
Онлайн-торгівля дозволяє фермерам, постачальникам і дистриб’юторам охоплювати ширшу аудиторію ...
11.04.2025
13.26.42
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 11 КВІТНЯ 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
11.04.2025
13.07.04
ВЕТЕРАНИ ОПАНОВУЮТЬ РЕМЕСЛО СИРОВАРІННЯ НА КУРСІ VETERANS CHEESE
Школа сироваріння Ірини Дем’янюк та «Гільдія ремісничих сироварів» створили&n...
11.04.2025
12.04.08
ПОСІВНА 2025: АГРАРІЇ ЗАСІЯЛИ ПОНАД 1 МЛН ГА
Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та...
11.04.2025
11.15.16
ОНОВЛЕНІ ЦІНИ НА ЯЛОВИЧИНУ, БУЖЕНИНУ ТА САЛО В УКРАЇНІ
До Великодня залишилось зовсім небагато, і українці вже активно готуються до свята, закуповуючи необ...
11.04.2025
10.47.16
У ДЕВ’ЯТИ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ЗАПУСТИЛИ АУКЦІОНИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТВАРИННИЦТВА
ТОВ «Державний Земельний банк» оголосило старт аукціонів з передачі в суб...
10.04.2025
17.01.21
ЯК ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ, ЩОБ ПРАЦЮВАТИ В ЗАДОВОЛЕННЯ
Важливим етапом у житті кожного абітурієнта є вибір професії та закладу освіти, у якому її можна опа...
10.04.2025
13.53.33
АГРОПРОДУКЦІЯ СТАНОВИТЬ 58% У ЗАГАЛЬНОМУ ЕКСПОРТІ УКРАЇНИ
За результатами березня 2025 року експорт аграрної продукції з України склав 5,4 мільйона тонн на су...
Всі новини