Останні роки галузі садівництва та ягідництва в Україні демонструють позитивні тенденції розвитку. Старі сади змінюються новими, зокрема і за рахунок грантової підтримки держави, зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак. Про це повідомляє techhoriculture, пише AGRONEWS.UA.
Посадовець повідомив, що за останні 2 роки в Україні посаджено майже 3,5 тисячі гектарів нових садів.
“З часу дії грантової програми – з кінця 2022 року, видано 277 наказів по садівництву та 76 по тепличному господарству. Зокрема на розвиток садівництва виділено 993,5 млн, ще 394 млн грн – на створення теплиць”, – розповів Ігор Віштак.
Він зауважив, що за рахунок програми активно встановлюються тунельні теплиці для вирощування ягід, зокрема суниці садової, малини, ожини.
“Це ефективна технологія, яка давно вже працює в Європі. За рахунок її впровадження, українські виробники мають можливість вирощувати якісну ягоду навіть за несприятливих погодних умов”, – зауважив директор Департаменту аграрного розвитку.
Він також розповів, що в Україні діє програма пільгового кредитування для сільгоспвиробників. За нею до 90 млн грн інвестиційних кредитів надаються для сільськогосподарського виробництва та 150 млн грн – для переробних підприємств.
Частка на інвестиційні кредити становить від 5% до 7%, іншу різницю покриває держава, – розповів Ігор Віштак. Він зазначив, що на наступний рік Міністерство аграрної політики та продовольства України планує внести зміни до цієї програми, відповідно до яких акцент буде зроблено не на інвестиційні кредити, а на оборотні кошти.