29.04.2025
$
41.74
47.39
London
15.1
°С
Ясно

ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКИ – ЦЕ ЛЮДИ, ЯКІ ЗАКЛАДАЮТЬ ОСНОВУ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ, ЕФЕКТИВНОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ ТА ДОБРОБУТУ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ

21.01.2025
12:26:21
Поділитись:

Колектив кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Західноукраїнського національного університету здійснює підготовку фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій», освітня програма«Експертна оцінка землі та нерухомого майна», другого (магістерського) рівня вищої освіти, третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, а також  четвертого (наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка» освітня програма «Експертна оцінка землі та нерухомого майна».

 

Сьогодні, коли світ стикається з численними викликами – від зростання населення до змін клімату, роль спеціалістів-землевпорядників набуває особливої ваги. Їхня праця лежить в основі раціонального використання земельних ресурсів, що є фундаментом для економічного, екологічного та соціального розвитку.

Землевпорядники – це люди, які закладають основу для сталого розвитку, ефективного землекористування та добробуту майбутніх поколінь. Їхня праця важлива для кожного з нас, адже земля – це наш найцінніший ресурс.

Колективом кафедри економічної експертизи та землевпорядкування керує доктор економічних наук, професор Язлюк Борис Олегович, який є головним редактором наукового видання «Український журнал прикладної економіки та техніки / Ukrainian Journal of Applied Economics and Technology» Західноукраїнського національного університету. У 2001 році в рамках національного проекту нагороджений дипломом «ЛІДЕР РЕГІОНУ». У квітні 2013 року подяка міського голови Тернополя за високий професіоналізм у роботі, вагомий внесок у формування, зміцнення і розвиток наукового потенціалу міста Тернополя та з нагоди проведення Днів науки. У 2016 році нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. Автор більше 100 наукових і навчально-методичних праць. Автор-співавтор 15 патентів на корисну модель.

 

Заступник завідувача кафедри, кандидат економічних наук, доцент Бутов Андрій Миколайович є Академіком Академії соціального управління зі спеціальності «соціальна політика» та почесним професором університету.

Загалом на кафедрі економічної експертизи та землевпорядкування налічується 13 наукових та науково-педагогічних працівників, серед яких: 4 доктора наук; 7 кандидатів наук, докторів філософії та 2 старших викладача.

 

Під час навчання студенти набувають навиків роботи з теодолітами, нівелірами, тахеометрами, GPS-приймачами тощо; аналізу, коригування та візуалізації геодезичних даних за допомогою програмного забезпечення, такого як Topocad, Digitals, AutoCAD; створення та редагування картографічних матеріалів, роботи з топографічними картами; обробки супутникових знімків і аерофотозйомки; складання технічної документації для реєстрації земельних ділянок, договорів оренди, права власності; визначення економічної цінності земельних ділянок; стратегічного планування ефективного використання земель тощо.

У 2024 році на кафедрі економічної експертизи та землевпорядкування були захищені: 1 дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук та 1 дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук.

28.06.2024 року аспірантом, Гуменним Михайлом Івановичем, була захищена кандидатська дисертація на тему: «Інтеграція експертно-аналітичних інструментів в менеджмент земельних та майнових ресурсів аграрних підприємств» на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

24.10.2024 року докторантом, Сеником Юрієм Ігоровичем, була захищена докторська дисертація на тему: «Організаційно-економічні механізми розвитку конкурентоспроможності молокопереробного виробництва регіону»на здобуття наукового ступеня доктора наук.

 

При кафедрі діють три студентські геодезичні та землевпорядні гуртки: «Land-U»; «Сучасний геодезист»; «Земля в порядку».

Студентський гурток «Land-U» функціонує з 2019 року. Студенти гуртка вивчають актуальні питання землеустрою, правового забезпечення земельних відносин та кадастру. Учасники гуртка приймають участь у науково-практичних конференціях, семінарах, організовують проведення відкритих лекцій та ділових ігор.

Студентський гурток «Сучасний геодезист» було створено в 2019 році із студентами-геодезистами та оцінювачами землі. Метою створення даного гуртка є формування в студентів професійних знань та умінь використання новітніх геодезичних приладів та обробки польових матеріалів, використовуючи сучасні програмні комплекси.

Студентський гурток «Земля в порядку» створений в 2019 році з метою поглибленого вивчення професійної діяльності студентів як майбутніх працівників своєї справи, підготовки фахівців для реалізації різного роду проектів землеустрою, проведення природоохоронних заходів, ознайомлення із сучасними технологіями та їх використання у повсякденному житті.

З метою сприяння активізації адаптації молоді до університетського середовища, підтримки єднання студентів-першокурсників та розвитку їх організаторських, творчих і креативних здібностей, проводиться конкурс серед студентських академічних груп першого року навчання під назвою: «Ми – нова генерація!» та офіційна Посвята у студенти.

Стейкхолдери кафедри економічної експертизи та землевпорядкування ЗУНУ: Осійчук Андрій Володимирович – директор Тернопільської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»; Романський Микола Миколайович – директор ТОВ «Галицькі землі»; Грицай Ігор Михайлович – директор КП «Земельно-кадастрове бюро»; Боровий Володимир Модестович – директор ТОВ «БМК Експерт»; Кузь Іван Іванович – начальник Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області; Шмігель Андрій Борисович – директор ДП «Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»; Підгородецький Вадим Володимирович – директор ТОВ «Зеніт Експерт»; Шрамко Олександр Михайлович – директор Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру; Костів Михайло Дмитрович – директор ТОВ «СМП Геодезія».

 

Останні новини

28.04.2025
13.05.39
ПОСІВНА. В УКРАЇНІ ЯРИМИ ЗЕРНОВИМИ І ЗЕРНОБОБОВИМИ ЗАСІЯЛИ 2 МЛН. ГЕКТАРІВ
За оперативнини даними, станом на 27 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли ярими зе...
28.04.2025
12.29.41
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 28 КВІТНЯ 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
28.04.2025
11.59.14
УКРАЇНСЬКА БОБОВО-СОЄВА АСОЦІАЦІЯ ЗАПРОШУЄ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПОЛЯ 2025
Всеукраїнський День Поля відбудеться 27 червня 2025 року. Це одна з головних польових подій сезону, ...
28.04.2025
11.36.35
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ МОЖЕ ВВЕСТИ КВОТИ НА ІМПОРТ ПШЕНИЦІ З УКРАЇНИ
За словами генерального директора Іспанської федерації комбікормової промисловості Хорхе де Сах...
28.04.2025
10.21.35
ВИРОБНИЦТВО МОЛОКА НА ФЕРМАХ ВПЕРШЕ ЗА 30 РОКІВ ПЕРЕВИЩИЛО ОБСЯГИ КАТЕГОРІЇ НАСЕЛЕННЯ
  Обсяги виробництва молока сільгосппідприємствами України у першому кварталі 2025 року вперше...
28.04.2025
10.01.46
ВАРТІСТЬ ХЛІБА В УКРАЇНІ ПРОДОВЖИТЬ ЗРОСТАТИ
В Україні очікується зростання цін на хліб масових сортів, однак воно буде поміркованим. Максимальне...
28.04.2025
08.39.59
ЧОРТКІВ ЩЕ АКТИВНІШЕ РОЗВИВАТИМЕ ПАРТНЕРСТВО ІЗ ТРОСТЯНЦЕМ З СУМЩИНИ
Першу угоду про партнерство між Чортковом та Тростянцем було підписано 5 листопада 2021 року. А відт...
28.04.2025
08.06.54
НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ТРИВАЄ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ
З 27 квітня по 3 травня 2025 року в Україні проходить Європейський тиждень імунізації під ...
Всі новини