Колектив кафедри економічної експертизи та землевпорядкування Західноукраїнського національного університету здійснює підготовку фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій», освітня програма – «Експертна оцінка землі та нерухомого майна», другого (магістерського) рівня вищої освіти, третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, а також четвертого (наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка» освітня програма – «Експертна оцінка землі та нерухомого майна».
Сьогодні, коли світ стикається з численними викликами – від зростання населення до змін клімату, роль спеціалістів-землевпорядників набуває особливої ваги. Їхня праця лежить в основі раціонального використання земельних ресурсів, що є фундаментом для економічного, екологічного та соціального розвитку.
Землевпорядники – це люди, які закладають основу для сталого розвитку, ефективного землекористування та добробуту майбутніх поколінь. Їхня праця важлива для кожного з нас, адже земля – це наш найцінніший ресурс.
Колективом кафедри економічної експертизи та землевпорядкування керує доктор економічних наук, професор Язлюк Борис Олегович, який є головним редактором наукового видання «Український журнал прикладної економіки та техніки / Ukrainian Journal of Applied Economics and Technology» Західноукраїнського національного університету. У 2001 році в рамках національного проекту нагороджений дипломом «ЛІДЕР РЕГІОНУ». У квітні 2013 року подяка міського голови Тернополя за високий професіоналізм у роботі, вагомий внесок у формування, зміцнення і розвиток наукового потенціалу міста Тернополя та з нагоди проведення Днів науки. У 2016 році нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. Автор більше 100 наукових і навчально-методичних праць. Автор-співавтор 15 патентів на корисну модель.
Заступник завідувача кафедри, кандидат економічних наук, доцент Бутов Андрій Миколайович є Академіком Академії соціального управління зі спеціальності «соціальна політика» та почесним професором університету.
Загалом на кафедрі економічної експертизи та землевпорядкування налічується 13 наукових та науково-педагогічних працівників, серед яких: 4 доктора наук; 7 кандидатів наук, докторів філософії та 2 старших викладача.
Під час навчання студенти набувають навиків роботи з теодолітами, нівелірами, тахеометрами, GPS-приймачами тощо; аналізу, коригування та візуалізації геодезичних даних за допомогою програмного забезпечення, такого як Topocad, Digitals, AutoCAD; створення та редагування картографічних матеріалів, роботи з топографічними картами; обробки супутникових знімків і аерофотозйомки; складання технічної документації для реєстрації земельних ділянок, договорів оренди, права власності; визначення економічної цінності земельних ділянок; стратегічного планування ефективного використання земель тощо.
У 2024 році на кафедрі економічної експертизи та землевпорядкування були захищені: 1 дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук та 1 дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук.
28.06.2024 року аспірантом, Гуменним Михайлом Івановичем, була захищена кандидатська дисертація на тему: «Інтеграція експертно-аналітичних інструментів в менеджмент земельних та майнових ресурсів аграрних підприємств» на здобуття наукового ступеня кандидата наук.
24.10.2024 року докторантом, Сеником Юрієм Ігоровичем, була захищена докторська дисертація на тему: «Організаційно-економічні механізми розвитку конкурентоспроможності молокопереробного виробництва регіону»на здобуття наукового ступеня доктора наук.
При кафедрі діють три студентські геодезичні та землевпорядні гуртки: «Land-U»; «Сучасний геодезист»; «Земля в порядку».
Студентський гурток «Land-U» функціонує з 2019 року. Студенти гуртка вивчають актуальні питання землеустрою, правового забезпечення земельних відносин та кадастру. Учасники гуртка приймають участь у науково-практичних конференціях, семінарах, організовують проведення відкритих лекцій та ділових ігор.
Студентський гурток «Сучасний геодезист» було створено в 2019 році із студентами-геодезистами та оцінювачами землі. Метою створення даного гуртка є формування в студентів професійних знань та умінь використання новітніх геодезичних приладів та обробки польових матеріалів, використовуючи сучасні програмні комплекси.
Студентський гурток «Земля в порядку» створений в 2019 році з метою поглибленого вивчення професійної діяльності студентів як майбутніх працівників своєї справи, підготовки фахівців для реалізації різного роду проектів землеустрою, проведення природоохоронних заходів, ознайомлення із сучасними технологіями та їх використання у повсякденному житті.
Стейкхолдери кафедри економічної експертизи та землевпорядкування ЗУНУ: Осійчук Андрій Володимирович – директор Тернопільської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»; Романський Микола Миколайович – директор ТОВ «Галицькі землі»; Грицай Ігор Михайлович – директор КП «Земельно-кадастрове бюро»; Боровий Володимир Модестович – директор ТОВ «БМК Експерт»; Кузь Іван Іванович – начальник Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області; Шмігель Андрій Борисович – директор ДП «Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»; Підгородецький Вадим Володимирович – директор ТОВ «Зеніт Експерт»; Шрамко Олександр Михайлович – директор Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру; Костів Михайло Дмитрович – директор ТОВ «СМП Геодезія».