ВОЛОДИМИР КОЛІСНИК: «ПРАЦЮВАТИ І ДУМАТИ ДОВЕЛОСЯ ПО-ІНШОМУ»
ВОЛОДИМИР КОЛІСНИК: «ПРАЦЮВАТИ І ДУМАТИ ДОВЕЛОСЯ ПО-ІНШОМУ»
04.05.2023
11:37:55
Поділитись:
Голова Козлівської селищної ради Володимир Колісник розповів про виклики непростого 2022-го року, а також про те, як живе громада зараз, який вклад робить у спільну українську перемогу.
Що вдалося зробити Козлівській громаді за понад рік війни?
На початку 2022-го року ми мали ряд питань з дорогами, хотіли в Слобідці закінчити внутрішній ремонт клубу. Мали багато інших планів, але довелося переходити на воєнні рейки. Працювати і думати довелося по-іншому. Найперше ми допомагали ЗСУ. Відколи розпочалася мобілізація наших хлопців, ми взялися їм допомагати. Упродовж минулого і цього року дуже багато нашим захисникам допомагає «Агропродсервіс-Інвест». Вони і паливо давали, і борошно, і кошти на ремонт автомобілів, бо ми відправляли 13 машин нашим військовим. Також підключалися наші люди з діаспори. Вони допомагали коштами, продуктами харчування, одягом тощо. Ми старалися відправляти на передову адресні посилки і зараз це робимо. Активно допомагають працівники освіти та культури і всі небайдужі. 12 родинам наших військових, які мають пічне опалення, взимку ми виділили по 10 тисяч гривень на дрова.
Дуже прикро, що четверо захисників із нашої громади загинули, захищаючи Україну. Маємо, на жаль, вже двоє зниклих безвісти.
Як за цей час інтегрувалися ВПО, які залишилися жити у Козлівській громаді?
На початку війни наша громада прийняла понад 250 ВПО. Ми їх у перші дні розмістили в школі Козлова, а потім розселяли по житлових будинках. Наразі в нас залишилося 131 особа. Для забезпечення внутрішньо переміщених ми співпрацювали із БФ «Покрова», що надавав одяг, продуктами харчування забезпечував «М’ясокомбінат». Досі співпрацюємо з «Карітас-Бережани». Зараз частина з ВПО вже планує тут купувати собі житло. Є одна сім’я з Сум, що втратила одного сина на війні, а другий теж вважається таким, що пропав безвісти.
Чи вдалося виконати бюджет?
Так, із виконанням бюджету ми справилися. Затримок із заробітною платою не було, комунальні платежі ми теж закрили. В нас працюють аграрні підприємства. Цегельний завод поки що не функціонує, хоч готовий до запуску на 100%. Дуже сподіваюся, що цього року він нарешті розпочне свою роботу. Спиртзавод теж поки простоює.
Яка ситуація в освіті, культурі, медицині громади?
Заклади культури в переважній більшості на простої, але нещодавно ми мали благодійний концерт у Будинку культури Козлова, під час якого збирали кошти на безпілотники «Валькірія», робили благодійний концерт з нагоди Шевченківських днів. Зараз готують захід до Дня матері. В штатному режимі працюють бібліотеки.
Лікарня функціонує також. В нас є стаціонар на 20 ліжко-місць, який фінансує наша селищна рада. Сімейна медицина фінансується з НСЗУ.
Школи й садочки працюють у штатному режимі. Були проблеми з бомбосховищами, але ми вже все вирішили.
Які плани маєте на цей рік?
Ми направили в обласну адміністрацію заявку на ремонт доріг. Наразі маємо часткове перевиконання бюджету, тому плануємо вкласти ці кошти в дороги. Бо минулого року ми вже виграли тендер на ремонт таурівської дороги, були закладені кошти від обласної ради – 4 мільйони 239 тисяч на цю дорогу, але війна стала на заваді. Також хочемо закінчити ремонт клубу в Слобідці. До речі, минулого року нам довелося створювати «Пункти незламності». У Козлові він знаходиться в приміщенні місцевої пожежної охорони. Там є генератор. Маємо також генератори в усіх школах і садочках, в селищній раді, ЦНАПі. Сподіваємось, що цього року зможемо реалізувати задумане.