11.07.2025
$
41.82
48.98
Maumelle
26.1
°С
Невелика хмарність

Володимир Колісник: «Я ініціював створення громади і це дало позитивний результат»

03.06.2021
10:33:08
Поділитись:

Нещодавно під час однієї робочої поїздки ми поспілкувалися з Козлівським селищним головою Володимиром Михайловичем Колісником про здобутки і плани громади, яку створили ще у 2014 році. До речі, завдяки його старанням у Слобідці відкрили новий дитсадок, який стояв недобудований із 2005 року.

Першими створили громаду

  • Володимире Михайловичу, що Вам вдалося зробити за період Вашого головування?
  • Коли я був три терміни селищним головою Козлова та села Дмухівці, то завжди мріяв про зміни. У 2014 році, коли почалася реформа самоврядування, коли почали створювати об’єднані територіальні громади, ми опитали людей і створили Козлівську ОТГ. Я ініціював цю справу і це дало позитивний результат. Я завжди казав, що так дальше працювати не можна, бо кошти осідали в районі, їх розподіл був своєрідний, а після створення ОТГ ми отримали фінанси і маємо краще бачення, куди їх краще спрямувати. Ми ризикнули і першими із 26 ОТГ створили власну громаду. Тоді до її складу увійшло 5 сіл – смт. Козлів та села Дмухівці, Покропивна, Слобідка і Таурів. У нас проживають до 5000 осіб.

З часу створення Козлівської громади ми, по-перше, отримали державну субвенцію, а по-друге, кошти осідали тут і ми на власний розсуд розприділяли їх.

Ще до створення ОТГ ми зробили стадіон зі штучним покриттям, підтримували культуру, освіту, медицину. А коли створили громаду, то забрали на свій баланс медичні, освітні, культурні та соціальні установи. Ми були першими в цьому, це був дуже великий ризик, але за шість років перебування у громаді маємо чимало здобутків.

Наприклад, ми зробили опалення в лікарні, частково поміняли вікна. До речі, в лікарні є 20 ліжко-місць та поліклінічне відділення. Раніше в нас було ще й пологове та хірургічне відділення, але їх закрили. Я завжди ставив питання про те, що лікарню треба зберегти. 10 років тому стояло питання скоротити кількість ліжко-місць до 10, але нам вдалося зберегти всі 20. Ми зберегли терапію, є в нас і сімейна медицина. Раніше в лікарні у зимовий період температура була +13 градусів, а зараз, завдяки модернізації котельні, стало набагато тепліше.

Окрім лікарні ми поміняли опалення в Будинку культури, зробили внутрішній і зовнішній ремонти, перекрили дах. Сьогодні туди приємно зайти.

У 2002 році у садочку в нас було троє дітей, тож стояло питання про його закриття. Але нам вдалося відновити одну групу, у 2003 році – другу. Станом на сьогодні ми маємо понад 50 дітей у садочку і дві повноцінні групи. У приміщенні зробили ремонти, утеплили підлоги і стелі, перекрили дах. У планах – побудувати новий садочок, бо теперішній знаходиться у пристосованому приміщенні.

Багато зробили і для освіти, оновивши у школі фізичний, хімічний і біологічний кабінети. Відремонтували також і коридори, поміняли вікна, зробили чудовий спортзал. У найближчих планах – зробити харчоблок, наразі вже працюємо над цим проєктом.

Також ми перекрили школу в Таурові, поставили бруківку та обмостку. Відколи ми стали громадою, оплачуємо 20% за престижність вчителям, зарплату вони отримують без затримок. Також у бюджеті закладені кошти на ремонти навчальних закладів.

Ми створили відділ освіти. Завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» збудували дитсадок у Слобідці, який ніяк не могли добудувати з 2005 року. Нещодавно відбулося його відкриття.

Відкриють два заводи                          

  • Хто є основними бюджетонаповнювачами Вашої громади?
  • Це «Агропродсервіс» і ТОВ «Слава». Але у нас є приватний цегельний завод, який 10 років не працював. Зараз відновлюють його роботу. Тут працюватиме 70 чоловік. Відповідно, до нашого бюджету будуть надходити кошти з цього підприємства. Маємо також надію на те, що запрацює і спиртзавод, який перейшов у приватну власність. Він забезпечить роботою 110 чоловік і дасть наповнення до бюджету.
  • Скільки старост у громаді?
  • У кожному селі працює староста і діловод. Вони мають номерні печатки. Це значно спрощує роботу, адже основна мета реформи децентралізації влади – це наближення адміністративних центрів до людей. Ми це питання вирішили позитивно, бо в разі потреби люди звертаються до старости та діловода, тому їхати нікуди не потрібно, все можна вирішити на місці.

Громада нам дала можливість скористатися субвенціями від держави, а також нашими коштами. Наші люди відчули позитив. Ми створили ЦНАП, він функціонує. Зробили віддалене робоче місце в Таурові. В планах – закупити обладнання і виготовляти українські паспорти. Я горджуся тим, що ми маємо таке чудове приміщення, яке стало окрасою центру селища.

Завдяки спонсорській допомозі ми поклали тротуари в центрі. У 2002 році у нас взагалі не було вуличного освітлення, а зараз освітлений кожний куточок у нашій громаді. Маємо і комунальну службу, яку хочемо й надалі розвивати.

Розмовляла Леся Заморська

Останні новини

11.07.2025
10.42.17
ПП «ЗАХІДАГРОЗАПЧАСТИНА» ЗАПРОШУЄ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ ДО СПІВРАЦІ
ПП «Західагрозапчастина» – провідний постачальник в Україні запчаcтин до Claas, Jo...
10.07.2025
23.48.20
ВИПУСКНИКИ ЗАМІСТЬ ВАЛЬСУ ВИКОНАЛИ ГУЦУЛЬСЬКИЙ АРКАН
У Великому Глибочку, що в Білецькій громаді на Тернопіллі, в місцевій школі I-III ступенів завершенн...
10.07.2025
23.33.12
ЗУСТРІЛИСЯ З БАГАТОДІТНИМИ РОДИНАМИ
З нагоди Дня Батька у Козівській селищній раді відбулася зустріч з родинами, які у 2025 році отримал...
10.07.2025
23.17.42
У ЛАНІВЦЯХ ВІДКРИЛИ «СОЛЯНУ ВЕЖУ»
У Лановецькій громаді діє оздоровчо-туристичний простір «Соляна вежа», що не має аналогі...
10.07.2025
23.02.14
У НАРАЇВ ЗАВІТАЛИ ГОСТІ З КИЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ
У рамках загальноукраїнського проєкту «Пліч-о-пліч» Нараївська громада щиро приймала дел...
10.07.2025
22.52.15
ОТРИМАЙ ВАУЧЕР НА ОПЛАТУ НАВЧАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСЮ «МЕДСЕСТРИНСТВО»
З 1 вересня 2025 року стартує навчання за спеціальністю «Медсестринство» на базі Тернопі...
10.07.2025
17.28.40
НА ЗАКАРПАТТІ ФЕРМЕРКА УСПІШНО ПОЄДНУЄ ТЕПЛИЧНЕ І ҐРУНТОВЕ ОВОЧІВНИЦТВО
Розширення різноманіття культур – тренд, якого останнім часом дотримується багато фермерів, як...
10.07.2025
17.01.29
УРОЖАЙНІСТЬ ОЗИМОГО ЯЧМЕНЮ В ЗАХІДНИХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ЦЬОГОРІЧ КОЛИВАЄТЬСЯ ВІД 5 ДО 7 Т/ГА
Три області на заході України долучилися до збиральної кампанії 2025, на Львівщині, Волині та Букови...
Всі новини