Напередодні Дня медичного працівника ми поспілкувалися з директором Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Байковецької сільської ради Володимиром Михайловичем Білим. Він понад 30 років працює на керівних посадах, в тому числі і в закладах охорони здоров’я. Має дві вищі базові освіти – економічну та юридичну. Тож саме йому у досить непростий час доручили реформувати медицину Байковецької громади, змінювати якість надання медичних послуг населенню, дбати про належні умови роботи та гідну зарплату тих, які щодня рятують людські життя.
Відкриють нову амбулаторію
У 2016 році медицина громади складалась з однієї амбулаторії, п’яти фельдшерсько-акушерських пунктів та одного фельдшерського пункту. Чисельність усіх працюючих 25 осіб. В тому числі два лікарі та один педіатр за сумісництвом. У 2020-му році з часу утворення «Центру первинної медико-санітарної допомоги» доєднано ще дві амбулаторії та п’ять фельдшерських пунктів.
Сьогодні у штаті Центру біля 60 осіб, з них 7 сімейних лікарів, один педіатр, які обслуговують від 13 до 15 тисяч жителів громади. Крім того в нас працює два стоматологи та один зубний лікар. Медицину обслуговує 5 автомобілів.
У найближчій перспективі ми отримаємо новозбудовану амбулаторію за сучасними нормами та обладнанням у с. Ангелівка.
Значно зросло якісне оснащення медзакладів. В цьому нам дуже допомагає сільська рада. За рахунок коштів громади утримуються заклади, які на 100% забезпечені медикаментами, засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими та санітарно-гігієнічними засобами, канцтоварами тощо.
Лабораторну справу розвиваємо відразу в трьох амбулаторіях – Шляхтинці, Ступки, Романове Село.
За кошти громади закуплено комп’ютерну та організаційну техніку, частково меблі, в достатній мірі медичного інструментарію.
Покращують умови праці та якість обслуговування
– У зв'язку з медичною реформою і пандемією, які виклики постали перед медиками? Як з ними впоралися?
– Над чим працюєте зараз? Які плани та перспективи?
Також у планах влаштування фельдшерського пункту в районі вулиці Корольова для надання постійної лікарської та фельдшерської допомоги нашим жителям. Ми створюємо для цього всі умови.
Окремо хочу подякувати сільському голові Анатолію Кулику та всьому депутатському корпусу громади за розуміння, одностайність у прийнятті рішень щодо наших починань та велику фінансову підтримку медицини нашої громади – від придбання усього необхідного для роботи і до виплати заробітної плати медикам. Ми – молодий Центр, що прагне кардинально змінити якість медобслуговування населення. В цьому і є завдання сімейної медицини. Також хочу подякувати управлінцям охорони здоров'я та їх очільнику О. Ярмоленко за посильну допомогу та підтримку медицини Байковецької громади на такому важкому етапі становлення.
Розмовляла Леся Заморська