31 травня ТУ ОУЛМГ провело семінар на тему "Захист лісу. Заходи з поліпшення санітарного стану. Дотримання нормативно-правових актів" за участю головних лісничих та інженерів захисту лісу, державних лісогосподарських підприємств, спеціалістів ДСЛП департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА та представників Національного лісотехнічного університету України.
На семінарі обговорювалися важливі питання, що стосуються загального санітарного стану лісових насаджень в області. Також було зроблено оцінку збудників хвороб та шкідників лісу під час інвентаризації осередків, розглянуто види та методи таксації, особливості відведення і таксації лісових ділянок під рубки з поліпшення санітарного стану. Фахівці ділилися думками стосовно проблематики дотримання вимог санітарних правил у лісах України та інших нормативно-правових актів у частині захисту лісу.
У роботі семінару брали участь перший заступник начальника ТОУЛМГ Приймачук Іван Михайлович, доцент кафедри лісництва НЛТУ України Крамарець Володимир, доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування НЛТУ України Петро Хомюк, інженер-лісопатолог Тернопільського опорного лісопатологічного пункту ДСЛП "Львівлісозахист" Лучка Володимир, також представники лісівничих підприємств Тернопільщини.
Також увага учасників була зосереджена на питаннях вчасного виявлення шкідника, оцінки масштабів ураження деревини та запобігання розповсюдженню патогенної мікрофлори у лісовому масиві. Щодо нашого регіону – особливо актуальним залишається збереження насаджень сосни та ясена, що найбільшою мірою потерпають від хвороб та паразитів.
«Зміна погодних умов неодмінно призводить до змін у системі рослинності. Працівники лісівничої галузі все частіше стикаються із проблемою застарілої законодавчої бази. Діючі правові акти потребують вдосконалення та доопрацювання. Доповнень потребують і санітарні правила та нормативна документація. Загалом необхідною є кореляція нормативної бази відповідно до екологічної ситуації, що склалася», – зауважив заступник директора державного спеціалізованого лісозахисного підприємства "Львівлісозахист" Василь Сеник.
Жвава дискусія між учасниками семінару зав'язалася під час слухання питання, що стосується відведення та рубки насаджень, специфіки категоризації пошкодженої деревини. Важливим залишається матеріально-технічне забезпечення лісництв та уніфікація параметрів оцінки деревини, менеджмент використання матеріалів.
У своїй доповіді заступник начальника департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Ігор Пятківський зокрема зауважив, що для вирішення актуальних питань лісівничої галузі важливо залучати громадськість, висвітлювати інформацію у ЗМІ та соціальних мережах, проводити роз'яснювальну роботу серед населення, організовувати виїзні семінари.
"Дотримуюись діючих законів, маємо працювати над вдосконаленням нормативної бази, звертатися до органів влади на місцях, заручатися підтримкою громадськості, діяти спільно, щоб наші думки були почуті на державному рівні", – підбиваючи підсумки семінару, резюмував Іван Приймачук.