Минулої п’ятниці компанія «Continental Farmers Group» на власних виробничих потужностях у місті Хоростків та посівних ділянках провела День Поля. Здавалось би, відбувся ще один традиційний захід, який щорічно (принаймні до початку карантину) організовують на Тернопіллі великі фірми – ТОВ Бучачагрохлібпром», ПАП «Агропродсервіс» і вже згадуваний «Соntinental…». Але ж ні. Темою цьогорічного свята обрали питання, яке хвилює чи не усіх сільгоспвиробників, - як заробити додаткові 100 доларів на гектар, тоді як минулого року обговорювали передові агротехнології, що базуються на наукових рішеннях.
- У цьому році ми обрали напрям сільськогосподарського виробництва – точне землеробство, яке ми розуміємо не тільки як технологію, але й філософію, побудову відносин всередині компанії», - сказав у розмові з журналістами генеральний директор «Сontіnental Farmers Group» Георг фон Нолкен. – Точне землеробство використовується уже на 67 тисяч гектарах, а це 30 відсотків земельних площ, які має в обробітку компанія.
Цей новий напрям агробізнесу передбачає увесь цикл рішень –від планування – до моніторингу, обліку, щоб досягти якнайбільшого ефекту.
- Наша ідея – побудувати живий майданчик, де зацікавлені сторони могли б обговорювати наші ідеї і розробляти якнайбільш оптимальні рішення. Тому ми будемо проводити круглі столи, під час яких напрацьовуватимемо рішення і, як підсумок, один раз на рік проведемо День поля, де презентуємо і обговоримо наші рішення», - відкрив секрети, так би мовити, вдосконалення ідеології точного землеробства оперативний директор компанії Віталій Ставнічук.
А керівник служби точного землеробства «Сontіnental Farmers Group» Дмитро Зайцев свою чергою переконував учасників заходу:
- Для того, щоб побудувати правильну стратегію, потрібно здійснити послідовні кроки. Перший – досягнути високої культури виробництва, що означає – як правильно посіяти, внести добрива, організувати рух техніки по полю. Другий крок – агрохімічне обстеження і аналіз грунту, контроль за ущільненням грунтів, створення карт-завдань для техніки, карт урожайності поля, метеомоніторинг. Для впровадження цих заходів не обійтися без застовування дронів, супутникових знімків, метеостанцій та інших систем.
Третій крок, як зазначив пан Зайцев, це - максимальна автоматизація виробничих процес, щоб мінімізувати людський фактор і уникнути помилок.
Під час цьогорічного Дня поля «Сontіnental Farmers Group» презентувала програму співпраці з фермерами.
- Партнерами компанії можуть стати сільгоспвиробники, які мають в обробітку як 50, так і 500 гектарів, - наголосив комерційний директор компанії Юрій Кузьм’як. – Ми пропонуємо послуги свого насіннєвого заводу (доробку і протруювання насіння, що додає 5% до врожаю), зберігання зерна на елеваторах компанії (економія – $ 17 на тонні), відвантаження врожаю автотранспортом чи залізницею до кордону, придбання добрив за спеціальними(пільговими) цінами, а також надаємо послуги картоплярства.
- Фермери можуть купувати у нас високоякісне насіння, виростити гарний урожай, і «Контінентал» купить його за ринковими цінами, - коротко підсумував смисл згаданої програми пан комерційний директор.
Партнерами «Сontіnental Farmers Group» торік стали 20 фермерів з різних областей України. І на цій базі буде розширено програму співпраці. Але, на жаль, в цьому році ще не додалося нових партнерів, які могли б зробити хоча б проміжні висновки про переваги і ризики такої співпраці.
Важливість проведення нинішнього Дня поля відзначив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Гайдук: «На таких заходах відбуваються інформаційні обміни – сільгоспвиробники мають змогу ближче познайомитися і обмінятися контактами. А для присутньої тут молоді, яка має намір пов’язати себе із сільським господарством, - це можливість ознайомитися з новою технікою. По-друге, розвиток агросектору – пріоритет для Тернопільщини. А програма «Велике будівництво» ( у цьому році в області буде відремонтовано 200 км доріг державного значення і 120 км – місцевих доріг) так само охоплює аграрну сферу. Бо відремонтовані під’їзди і заїзди до сільськогосподарських об’єктів, до полів – це і є розвиток інфраструктури. Пораджу також аграріям скористатися державною підтримкою сільського господарства – у цьому році для неї в держбюджеті передбачено 4,5 млрд гривень»…
Значимості Дню поля додала презентація продукції партнерів компанії – відомих у світі фірм «Basf», «Bayer»(насіння, засоби захисту рослин), «Сorteva” (засоби захисту), «Сase”(сільськогосподарська техніка), „Claas» (трактори і комбайни) та інших.
Роман ЯКЕЛЬ.