17.03.2025
$
41.44
45.16
London
7.3
°С
Невелика хмарність

Від дільничного офіцера – до заступника начальника районного управління поліції

03.07.2021
12:11:09
Поділитись:

З нагоди професійного свята – Дня Національної поліції України, що відзначають 4 липня, ми поспілкувалися із заступником начальника Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, майором поліції Іваном Миколайовичем Рибчаком. Він розповів, чому обрав для себе службу в поліції, як склалася його кар’єра, як на роботі зустрів свою майбутню дружину.

Став дільничним офіцером

  • Іване Миколайовичу, чому Ви обрали службу в поліції?
  • Спочатку я навчався в юридичному напрямку – у Чортківському коледжі, потім у Чернівцях у відділенні Одеської національної юридичної академії. Під час заочного навчання у Чернівцях взяв академвідпустку для проходження служби в армії. Служив у внутрішніх військах в Хмельницькому, у патрульній роті. Саме там я пройшов ази служби в поліцейському напрямку і зрозумів, що мені подобається ця робота. Після армії влаштувався на будівництво. Це була важка праця із шестиденним робочим тижнем, тому я був дуже виснаженим. На той час моя сестра працювала в слідчому відділі. Тож коли розпочався черговий набір в поліцію, вона запропонувала мені спробувати. У 2007 році я подав документи, їх прийняли. Тоді успішно здав тести та фізичну підготовку. Мене направили на той час ще в школу міліції у Волинській області. А через півроку навчання я отримав призначення на посаду дільничного офіцера в мікрорайоні «Аляска» в Тернополі. Опорний пункт поліції знаходився на вул. Симоненка, 5, де я працював 7 років. Спочатку був дільничним, потім старшим дільничним. На перших порах мені було важко, навіть хотів звільнитися, бо часто доводилося вирішувати побутові проблеми громадян, що мене дуже виснажувало і втомлювало.

Дружина теж поліцейська

  • Які робочі ситуації Вас найбільше вразили?
  • Найбільше у моїй практиці було домашніх сімейних конфліктів. А це вимагає від дільничного бути дуже добрим психологом, бо треба вислухати дві сторони конфлікту, з’ясувати істину і прийняти рішення, від якого залежить майбутнє цієї сім’ї. Тому до цих ситуацій треба завжди акуратно підходити і старатись вийти з них позитивно. М’яч

Найвражаючішим був один випадок, який мене приголомшив, коли в одній звичайній сім’ї задушилася трирічна дитина, яку батьки залишили під наглядом дідуся. У день нещасного випадку він вийшов у магазин, а при спробі вилізти на домашню гойдалку, що кріпилася до каркасу дверей, дитина випадково в ній заплуталася і задушилася. Я тоді вже працював три роки, але для мене було дуже важко на це дивитися. Картина жахлива, всі плакали, було неможливо спілкуватися, розпитувати про обставини трагедії.

У моїй роботі бували і приємні ситуації, коли я допоміг людям, які через якийсь проміжок часу прийшли до мене, щоб подякувати. Ці речі дуже мотивують, надають більшого бажання працювати.

  • Знаю, що у Вас поліцейська сім’я. Де Ви познайомилися зі своєю дружиною?
  • За іронією долі моя майбутня дружина родом із того села, звідки мій батько. Я туди неодноразово приїжджав у гості, але дружини тоді не знав. Так сталося, що її на мою дільницю направили на проходження практики. При знайомстві виявилось, що в нас є багато спільних знайомих у селі мого батька. Потім між нами зародилися почуття, тому практика завершилася стосунками. Згодом Галина поїхала на навчання в школу поліції в Львівську область. Тоді ми впродовж року зустрічалися, працюючи разом. Відтак мені запропонували посаду заступника начальника дільничних офіцерів поліції. На той момент я вже був одружений. Відповідно дружина перевелась у штаб, щоб не виникав конфлікт інтересів, згідно антикорупційного законодавства. Потім я став начальником дільничних. Те, що моя дружина також поліцейська, це великий плюс, що береже мою сім’ю, бо в нас менше конфліктів, адже ми обоє чудово розуміємо специфіку нашої роботи, що в багатьох випадках непередбачувана. Звикла до цього і наша донечка, яка розуміє, що мусить залишатися з татом, коли мама йде на патрулювання.
  • Що є найважливішим у роботі дільничного офіцера?
  • Просто бути людиною, потім психологом і поліцейським. Із моментами вигорання на роботі треба навчитися справлятися, не заглиблюватися в них і не зриватися на інших людях.

Розмовляла Леся Заморська

Редакція газети «Хата. Наш район» щиро вітає усіх поліцейських із професійним святом. Бажаємо міцного здоров’я, сімейного затишку, миру і злагоди, успіхів у службі на благо суспільству. Будьте вірні присязі, дбаючи про верховенство права!

Останні новини

17.03.2025
12.19.28
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 17 БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
17.03.2025
12.03.21
ПРАКТИКУМ. КОРИСНІ ПОРАДИ З ПЕРЕСАДКИ ПОЛУНИЦІ
Приємно спостерігати, як молоді саджанці полуниці розквітають і поступово перетворюються на пухкі, а...
17.03.2025
11.27.11
Кукурудза повертає собі прихильність аграріїв? - аналітики
Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна кукурудзи, а високий попит на цю культ...
17.03.2025
10.42.46
НАТУРАЛЬНИЙ МЕД УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИКА З’ЯВИВСЯ НА ПОЛИЦЯХ МАГАЗИНІВ НОРВЕГІЇ
Український мед відрізняється неперевершеною якістю, це визнають чимало споживачів за кордоном. Щоро...
17.03.2025
10.22.57
НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ З’ЯВИЛОСЯ СУЧАСНЕ ЗЕРНОСХОВИЩЕ
У Тернопільській області впродовж 4 місяців було завершено будівництво сховища для зерна. Конструкці...
16.03.2025
16.02.13
МУЗЕЙ «СТРУСІВСЬКА ЗАКУТИНА» ЗАПРОШУЄ ВІДВІДУВАЧІВ
Музей «Струсівська закутина», що в с. Струсів Микулинецької громади, завдяки Марії Брант...
16.03.2025
15.38.43
КУКУРУДЗА ПОСТУПОВО ВІДНОВЛЮЄ СТАТУС ЦАРИЦІ ПОЛІВ
Кукурудза, після рекордного зменшення площ у попередні роки, цьогоріч фактично відновлює свій статус...
16.03.2025
13.54.50
НА БУКОВИНІ АГРАРІЇ РОЗПОЧАЛИ ПОСАДКУ КАРТОПЛІ
Завдяки сприятливим погодним умовам минулого тижня у фермерських господарствах на Вижниччині здійсню...
Всі новини