Залишився в історії 2022 рік. Найважчий і найтрагічніший рік в історії України. Через російську агресію неймовірно важким він видався і українським аграріям. Але долаючи всі труднощі воєнного стану, вони вистояли, і героїчно утримуючи передову другого фронту, забезпечили продовольчу безпеку держави.
Зібрана кількість зерна повністю забезпечила потреби України, а також його експорт в інші країни. Окуповані ворогом території, воєнні дії, дефіцит коштів склали неабияку проблему хліборобам для проведення осінньої посівної під урожай 2023 року. Як наслідок – засіяно менше площ, до 40% ніж роком раніше. Та й на Тернопільщині зменшено осінній посів озимини на 24,5 тисячі гектарів. Тож у цей надскладний час потрібно зробити все необхідне, щоби провести весняну посівну в найкоротші терміни з дотриманням усіх технологічних вимог, аби бути з хлібом.
Враховуючи нинішні реалії в аграрному секторі та усвідомлюючи відповідальність по забезпеченню державної продовольчої програми, ФГ «Вікторія-92» Козівської громади зуміло мобілізувати свої ресурси і збільшило восени посів озимини на 500 гектарів до минулого року. Цьогорічна зима, як ніколи була безсніжна і тепла. Лютий в турботах із мінливою погодою насипав в останні два дні на поля снігу, що прибавило їм вологи. А березень, що показався на горизонті, надихнув весняним подихом. Щоби досягти щедрого урожаю у поточному році, господарство зосередило всі зусилля, аби вчасно розпочати весняно-польові роботи, для чого своєчасно забезпечило себе достатньою кількістю мінеральних добрив, пального, створює запаси засобів захисту рослин, підготовило до роботи сільськогосподарську техніку. Перші весняні приморозки дали можливість хліборобам вийти в поле, щоб підживити 2050 гектарів озимини мінеральними добривами по таломерзлому ґрунті. Максимально використовуючи техніку, впродовж чотирьох нічних змін вже 5 березня було закінчено підживлення 1200 гектарів пшениці і 850 гектарів ріпаку аміачною селітрою та карбамідом. Раннє підживлення рослин азотними речовинами, як відмічає заступник голови господарства Олег Дмитришен, забезпечить їх найважливішими елементами для живлення і доброго розвитку. До речі, восени при посіві озимини були внесені мінеральні добрива з вмістом фосфору, калію та кальцію, що наситило ґрунт необхідною поживою і підготовило рослини добре пережити осінньо-зимовий період, із якого вони зараз вийшли в задовільному стані.
При чому слід відмітити високу організацію праці в господарстві, яку належним чином забезпечили фахівці агрономічної служби та механізатори. Задіяна до роботи сучасна високоефективна сільськогосподарська техніка – розкидачі, навантажувачі, автотранспорт працювали злагоджено, де якісну роботу здійснювали механізатори: Волков Андрій, Войтина Дмитро, Гураль Володимир, Козакевич Богдан, Стасишин Євген, Шарван Борис, Ясінецький Франц, Починок Михайло, Прогній Павло, Лішнянський Ярослав Прогній Михайло, Хамідов Дмитро, Бацула Володимир, Схаб Руслан, Репела Борис.
Керівник ФГ «Вікторія-92» Олександр Пеляк відзначив, що агропідприємство належним чином підготувалося до нинішньої весняної хліборобської кампанії, аби своєчасно забезпечити наступне підживлення озимини та в стислі строки провести посів ярих культур і отримати хороший урожай у 2023 році.
Іван ДУФЕНЮК