Приватне підприємство «Агрон» із села Товстолуг, що обробляє землі поблизу Тернополя, застосовує у своїй агровиробничій діяльності п’ять одиниць сільськогосподарської техніки від Заводу Кобзаренка. У її надійності, а також, що ціна відповідає якості, як розповідає заступник директора ПП «Агрон» з економічно-технічних питань Василь Завальський, переконалися на практиці.
- Пане Василю, за нинішнього широкого спектру пропозицій від різних виробників, їхніх представництв і посередників, чому сільгосппідприємство із Товстолуга зупинило свій вибір на вітчизняній техніці й саме від Заводу Кобзаренка?
- До цього у нас, в «Агроні», була старіша техніка, зокрема перевантажувачі, причепи НТЗ-20 і НТЗ-16 та пожспецмашина. Оскільки довелось оновлювати парк, то ми промоніторили багато варіантів. Шукали й зупинилися на продукції Заводу Кобзаренка – побачили, що тут ціна відповідає якості.
- Скільки тепер в машино-тракторному парку «Агрона» сільгосптехніки від Заводу Кобзаренка і як вона себе зарекомендувала під час експлуатації?
- Маємо на теперішній час 5 одиниць техніки з цього заводу, а саме: три причепи ТСП-39 вантажопідйомністю 31 т., один причеп на 8 тонн ТСП -10, а також перевантажувач ПБН-40. За час експлуатації до них не було фактично жодних претензій, як показник – ми не мали жодного гарантійного з викликом ремонтних бригад ремонту. Задоволені нашим вибором і продукцією від Заводу Кобзаренка.
- Чому ваше агропідприємство зацікавили саме тракторні причепи від цього виробника сільгосптехніки?
- Логістика під час вивозу кукурудзи не дозволяє нам використовувати фури і ми перейшли для транспортування зерна на трактори. Спершу придбали один 40-кубовий ТСП-39. Коли переконалися, що його ТТХ нас задовільняють, то придбали ще два таких же зерновози. Їх ми використовуємо впродовж усієї зернової кампанії. Маємо 4 комбайни і в нас зерно возять також фури – 6-7 машин. Також залучаємо ці три, вже згадані, причепи, щоб комбайни не простоювали в полі. Робимо це від збору озимих культур – пшениця, ячмінь і надалі – ріпак, соняшник та кукурудза.
- Які маленькі рішення у великій техніці від цього вітчизняного виробника сподобалися аграріям «Агрона»?
- Такі рішення справді є. Наприклад, у ТСП-39 – це наявність двох поворотних осей, що дозволяє зменшити радіус повороту техніки. Завдяки цьому маємо можливість проходити по всіх габаритах і на всіх поворотах в нашому селі, що вважаємо прогресивним рішенням у цій техніці. Так само і перевантажувач ПБН-40, у якого як передня, так і задня вісь – поворотні, що набагато спрощує роботу в полі.
- За придбану сільгосптехніку від вітчизняного сільгоспвиробника, зокрема й Заводу Кобзаренка йде державна компенсація.
- Так. Ми з двома причепами потрапили під Держкомпенсацію, а з одним –ні. Але це не залежить, ані від продавця, ані від покупця. Усе ж, живемо і працюємо за умов повномасштабної війни.
Юрій ЛУГОВИЙ