Три області на заході України долучилися до збиральної кампанії 2025, на Львівщині, Волині та Буковині аграрії почали жнива ранніх зернових та зернобобових культур, - про це, за даними преслужб ОВА цих областей, інформує SUPERAGRONOM.COM.
У Чернівецькій області ще кілька днів тому розпочались жнива ранніх зернових культур. За оперативними даними Управління агропромислового розвитку Чернівецької ОДА, вже змолотили 500 га озимого ячменю, отримуючи в середньому по 7 т/га. Наразі першочергово до збирання в усіх категоріях господарств області підлягають ранні зернові та зернобобові культури на площі 56 тис. гектарів, що складає 48,1% від загальної посівної площі зернових та зернобобових культур. Зокрема, пшениця на площі 32,5 тис. га, ячмінь – 21,9 тис. га, овес – 0,9 тис. га, жито – 0,5 тис. га, горох – 0,2 тис. га. Крім того, ріпак – на площі 10,6 тис. га.
Через весняні приморозки перші роботи в Волинській області розпочалися дещо пізніше – 7 липня. Станом на сьогодні аграрії області зібрали 1 000 га озимого ячменю, що становить 36% площ. Урожайність культури – стабільна, попри складні погодні умови.
Станом на сьогодні аграрії Волині зібрали 5 тис. т зерна при середній врожайності культури 5 т/га, інформує пресслужба ОДА.
Жнивна кампанія на Львівщині офіційно стартувала, щоправда, на 15 днів пізніше, ніж торік. Затримка пов’язана з прохолодною весною, яка вплинула на темпи вегетації і достигання сільськогосподарських культур.
Першими до збирання врожаю долучилися господарства півдня та центру області, де погодні умови були найбільш сприятливими для дозрівання.
За оперативними даними, загальна площа збирання ранніх зернових і олійних культур у господарствах усіх категорій становить 548,4 тис. га, що на 19,6 тис. га (або +3,7%) більше, ніж торік. З них у сільськогосподарських підприємствах до збирання підлягає 418,8 тис. га — на 13,4 тис. га (+3,3%) більше, ніж у 2024 році.
Перші обмолоти аграрії розпочали на площах озимого ячменю у Стрийському, Дрогобицькому і Львівському районах. Станом на сьогодні вже обмолочено перші 300 га. Стартова врожайність становить 6,52 т/га, що на 8,8 ц/га вище урожайності на старті жнив торік.