04.07.2025
$
41.72
49.18
Maumelle
26.7
°С
Невелика хмарність

УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ НА НІМЕЦЬКИЙ ЛАД

22.02.2024
12:47:06
Поділитись:

Відродити сільгоспугіддя, які ефективно  до того часу не оброблялися, вирішив 12 років тому німець Александр Албус, нині  керівник ТОВ «Ленд Прайд», яке господарює на півночі Тернопілля – Кременеччині, знаної серед аграріїв своїми родючими грунтами. Александер, який виріс у фермерській родині, навчений доглядати за землею так, аби вона з року в рік не лише тішила своїми врожаями, а й надалі залишалась родючою. Про те, як працюється колективу цього аграрного підприємства, ділиться у бесіді з нашим кореспондентом директор ТОВ «Ленд Прайд» Александр Албус.
– Александер, чому вирішили започаткувати свій бізнес саме в аграрній сфері  і чому саме в Україні на Тернопіллі та  зокрема на Кременеччині?
– Аграрна сфера мені близька з дитинства, бо мій батько Гюнтер також є фермером. Також маю старшого брата, який нині фактично замінив батька і працює в Німеччині на тих же полях біля міста Бад-Вільдунген – земля Гессен. Зараз маємо в обробітку 300 га землі, а також невеличку ферму. Раніше ми хотіли взяти більше площ для обробітку, але нам це не вдалося, оскільки все розкупили, також там велика конкуренція. Перед тим, як прийти в Україну, займалися пошуками землі для оренди на територіях Румунії, Чехії і Польщі. В одному з німецьких журналів на сільськогосподарську тематику прочитав про Україну, її родючі землі та клімат, а також про наших фермерів, які на той час вже тут працювали. Це нас зацікавило. У 2009 році я вперше приїхав до України, точніше до свого товариша, який проживав на Рівненщині. В 2012 наважився розпочати власний бізнес, ставши фермером.
– В Україні ви обрали рослинницький напрямок сільгоспвиробництва. На волинських землях Західної України вирощуєте ті ж культури, що на вашій сімейній фермі в Німеччині?
– Я вдома тваринництвом не займався, а працював у рослинництві. Цей досвід нині  зреалізовую тут. Загалом на полях, що обробляє ТОВ «Ленд Прайд», вирощуємо пшеницю, ячмінь і ріпак. До того, що ми сіяли в Німеччині, тут додали ще сою і соняшник.
– Чи є у Вас сільськогосподарська культура, на яку робите основну ставку?
– Ні, такої, якій ми б надавали більшу перевагу з тих культур, що я назвав, немає. Усі з них ми сіємо щороку, і як правило змінюємо лише території їх посіву – здійснюємо сівозміну. Зауважу, що врожай минулого, 2023 року, виявився дуже пристойним,  перевищивши показники двох попередніх у декілька разів.
– Які площі обробляє і землі сіл яких територій орендує ТОВ «Ленд Прайд»? 
– У нашому банку землі  приблизно 1600 га, які в основному розташовані на територіях Шумщини і Кременеччини. Окрім цього небагато – десь до 60 га землі маємо в обробітку також на Лановеччині. 
– Для обробітку таких площ необхідно певна кількість фахових працівників аграрної справи. Скільки в господарстві працює людей?
– Разом зі мною у ТОВ «Ленд Прайд» трудяться десять осіб. Це –трактористи, декілька офісних працівників, а також охоронці. Тієї кількості людей, які задіяні на полях, наразі вистачає для здійснення повного комплексу всіх польових  робіт – від весняних до посівної озимини. 
– Якою є стратегія розвитку Вашого господарства? До чого готуєтесь у цьому році?
– З часом до нас прийшло  розуміння того, над чим і як  нам працювати далі. Інколи буває важко щось спрогнозувати, отримати очікуваний результат. Наведу приклад:  цьогоріч «впали» ціни на міндобрива і коштують тепер на 50% менше ніж торік. Однак деякі з добрив ми придбали ще два роки тому, коли їх вартість була досить високою… Буває і так…. 
У цьому році не ставили собі нових завдань, на тих самих площах продовжимо сіяти вище перелічені культури. Єдине, що – збільшимо посіви сої. Торік ми зібрали 3,5 т/га цієї культури, ріпака  мали від 3,8т/га до 4 т/га., пшениці вдалося намолотити 8 т/га.
– Яку техніку ТОВ «Ленд Прайд» використовує на полях, що перебувають в його обробітку? Чи застосовуєте в своїй господарці новітні технології?
– Використовуємо трактори фірми «John Deere», комбайни орендуємо. Маємо також техніку від «Lemken», «Bosh» і «Kveneland».
Новітні технології на полях, що обробляємо, наразі ще не використовуємо. Щоправда, під компактний посів без оранки в нас йде ріпак.
– Кому збуваєте свою продукцію? Орієнтуєтесь на зовнішній чи внутрішній ринки?
– Наразі працюємо на внутрішній ринок. Оскільки наше господарство не має свого транспорту, а  перевезення є дороговартісними. Ту ж пшеницю нам вигідно продати на місці.  До того ж, ця зернова культура має низьку собівартість, але займає багато місця під час транспортування.  Приїзджають і забирають на елеватори в Білогір’я, Ланівці та Збараж. Щодо ріпаку – тут усе з точністю до навпаки. Він є дорожчим відносно свого об’єму і відповідно такі культури мають кращий збут навіть за межами країни.
– Вагомою складовою майбутнього врожаю є системи захисту рослин від захворювань і підживлення їхнього росту. З ким із партнерів співпрацюєте в цьому важливому для кожного сільгоспппідприємства напрямку?
– Хотів би відзначити компанію «Укравіт Сайенс Парк», з якою ми співпрацюємо уже понад 3 роки. Швидкість доставки, ціна і якість – три компоненти довіри до цієї фірми.


Також мені подобається асортимент їхньої продукції, чимало  препаратів для захисту та підживлення рослин, необмежений обсяг поставок. Купити продукцію можна не тоді, коли вона в них є, а коли вона потрібна нам. Кожного року приємно дивують нас своїми новими розробками. Ну, і найголовніше, – цінова політика «Агровіту» для нашого господарства є дуже лояльною
– Загалом як вам працюється в сучасних реаліях? У чому бачите різницю чи навпаки схожість  між європейським та українським фермерствами?
– Частково стало працювати важче, але, враховуючи, що йде війна, то ми ще досить добре провадимо свій бізнес.
Загалом великої різниці між європейським та українським фермерствами немає. В Україні є певні переваги, серед яких: наявність високопродуктивних ґрунтів; сприятливий клімат, кваліфіковані робітники, відносно невисоке оподаткування сільськогосподарського виробництва, зручне розташування щодо ринків збуту. З технікою тут теж немає проблем, оскільки практично всі відомі бренди представлені на ринку. Сільгоспвиробництво у Німеччині має політичну підтримку з боку ЄС, високу правову захищеність і передбачуваність. Також сприятливими є наявність сучасних технологій, а також кількість пропозицій щодо кваліфікованих працівників.
Юрій ЛУГОВИЙ

Останні новини

03.07.2025
21.42.35
З НАГОДИ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ У СЕЛАХ БІЛЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ ВІДБУЛИСЯ БЛАГОДІЙНІ ЗАХОДИ!
У неділю, 29 червня 2025 року, у Білецької громади, що на Тернопіллі, відбулися урочисті благодійні ...
03.07.2025
21.06.44
ВІДСУТНІСТЬ ОПАДІВ НА ЛЬВІВЩИНІ ЗУМОВИЛА ЗНИЖЕННЯ ЗАПАСІВ ПРОДУКТИВНОЇ ВОЛОГИ ҐРУНТУ
У період з 26 червня до 2 липня на Львівщині переважав високий температурний режим, за винятком 1.07...
03.07.2025
20.53.09
ДЕНЬ ПОЛЯ «АГРО ПОЛТАВА»
20–21 серпня 2025 року «АГРО ПОЛТАВА» – спеціалізований польовий захід, орга...
03.07.2025
20.31.30
ФЕРМЕРИ МОЖУТЬ БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАТИ РУКАВИ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ВРОЖАЮ
Малі та середні аграрні господарства можуть безкоштовно отримати рукави для зберігання врожаю від Бл...
03.07.2025
17.26.49
УРЯД ВИДІЛЯЄ ЩЕ 700 МЛН. ГРН НА КОМПЕНСАЦІЮ 25% ВАРТОСТІ СІЛЬГОСПТЕХНІКИ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення виділити додатково 700 мільйонів гривень на прог...
03.07.2025
17.13.57
У ТОВ «САДИ ПІДГАЙЧИКІВ» НЕ ЛИШЕ ВИРОЩУЮТЬ ЯБЛУКА, А Й ВИГОТОВЛЯЮТЬ З НИХ СМАЧНІ СОКИ
Як вже повідомляв журнал «АГРОТУР», у ТОВ «Сади Підгайчиків», що господарює ...
02.07.2025
22.51.46
ФОРУМ ФЕРМЕРІВ ТА АГРОВИРОБНИКІВ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Завтра в Кам’янець-Подільському відбудеться Форум фермерів та агровиробників Південно-західног...
02.07.2025
22.34.20
ПЕРЕВЕЗЕННЯ АГРОПРОДУКЦІЇ ВАНТАЖІВКАМИ ДО ПОРТІВ ОДЕСИ ПОДОРОЖЧАЛО
Обсяги експорту агропродукції з України автомобільним транспортом у червні становили 262,7 тис. т, щ...
Всі новини