09.07.2025
$
41.85
49.06
Maumelle
22.8
°С
Суцільна хмарність

У ЗБОРОВІ ВІДГРИМІЛА БИТВА З КОНЦЕРТОМ

03.09.2021
11:19:26
Поділитись:

У неділю, 22 cерпня,  Зборів приймав учасників та гостей фестивалю духовної і патріотичної пісні «Білий берег» та театралізованого історичного шоу «Зборівська битва 1649 року».

Святкування Дня Незалежності та Дня міста співпало з відзначенням 37-ї річниці відомої Зборівської битви, яка відбулася 15-16 серпня, а 18 серпня 1649 р. був підписаний Зборівський мирний договір.

  • Він юридично оформив Українську козацьку державу – Гетьманщину аж до її ліквідації російською імператрицею Катериною ІІ у 1764 році, – каже начальник управління освіти, культури, молоді і спорту, праці та соціального захисту населення Зборівської міської ради Михайло Бігус. – Після підписання  цього документа Україна була визнана європейськими державами, які встановили з нею дипломатичні відносини. І коли ми святкуємо 30-ту річницю Незалежності, то не повинні забувати, звідки її тяглість – із Української козацької держави.
GEDSC DIGITAL CAMERA

Основною подією свята стала історична реконструкція Зборівської битви 1649 р., яку виконали учасники клубів «Патріот» з Тернополя, «Гарнізон» із Збаража та молодіжного методичного центру Тернопільської облради. І хоча це театралізоване шоу не було таким грандіозним, як у 2009 р. ( тоді в ньому взяли участь реконструктори битви із України, Польщі, Білорусі), проте цьогорічне відтворення Зборівської битви так само передало дух великої баталії і перемоги козаків над військом Речі Посполитої. Реконструкція подій показала, що перемога далася ціною великих втрат з обох сторін. А зрада союзника гетьмана Богдана Хмельницького – кримського хана Ісляма Третього Герая, якому польський король Ян Другий Казимир демонстративно запропонував хабар за втечу і дозволив  грабувати українські землі та брати ясир на зворотному шляху до Криму, зайвий раз доводить: українській державі найбільш раціонально  розраховувати на власні сили.

GEDSC DIGITAL CAMERA

Та свято було б немислимим без великої концертної програми, яку наповнили як художні колективи і вокалісти зі Зборівської громади, так і її гості. Цілу серію патріотичних пісень глядачам подарував духовий оркестр навчального центру Національної гвардії імені Василя Вишиваного (Золочів). Духовні пісні виконували різні колективи – як архієрейського хору, так і молодіжного та парафіяльного хорів церкви Новомучеників українського народу (усі – зі Зборова). Розбурхали емоції публіки, а зір глядачів втішили багатим одягом козацької знаті учасники народного аматорського козацького хору Зборівського коша імені Івана Богуна (Зборів). Козацькі та жартівливі пісні довго не вщухали з уст учасників академічного камерного хору «Бревіс» Тернопільської обласної філармонії.

Дух глядачів фестивалю «Білий берег» особливо захоплювали складні фігури гопака у виконанні ансамблю народного танцю «Любисток» імені Ігоря Николишина Теребовлянського вищого училища культури. Декілька художніх колективів і солістів проклали  болючий місток до сучасних подій на сході України. Дуже тонко трагедію і пам’ять про полеглих у війні на Донбасі передали пластикою рухів  учасники зразкового дитячого ансамблю танцю «Дивоцвіт» Зборівського Будинку культури.

GEDSC DIGITAL CAMERA

У Зборівській громаді чимало майстрів народного мистецтва – вишивальниць, різьбярів, майстрів іграшки. А  вихованці Зборівського будинку дитячої творчості демонструють на різних виставках вироби ліплення, паперопластики. Тому не дивно, що у фестивальному містечку майстрів глядачі особливо захоплювалися ляльками-мотанками, що їх власноруч виготовила директорка Пліснянського Будинку культури Надія Гнатишин. Приваблювали і кумедні іграшкові звірі, створені  майстрами із села Славна (Зборівщина).

Учасників і гостей фестивалю привітали голова обласної ради Михайло Головко, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Володимир Мисик, голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог та  міський голова Зборова Руслан Максимів.

                                                       Роман ЯКЕЛЬ

Останні новини

09.07.2025
11.20.32
ОНЛАЙН-АУКЦІОНИ З ПРОДАЖУ ПРАВ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК НА ЛЬВІВЩИНІ
Земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначе...
09.07.2025
10.55.56
МІНАГРОПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ПЛАНУЄ ПРОВОДИТИ ОПИТУВАННЯ АГРОВИРОБНИКІВ У ДАР
Міністерство аграрної політики та продовольства України започатковує в інформаційно-комунікаційній с...
09.07.2025
10.39.56
ПРИВІТАЛИ ТРІУМФАТОРОК МІЖНАРОДНИХ БОРЦІВСЬКИХ ТУРНІРІВ
У Вишнівці відбулася урочиста подія, під час якої президент фізкультурно-спортивного клубу «Че...
09.07.2025
09.55.51
ТЕРЕБОВЛЯ – 928: МІСТО ЛЕГЕНД, ГЕРОЇВ І ДОБРИХ СЕРДЕЦЬ
Древнє місто Теребовля 24 червня відзначило свій 928-й день народження. День міста став не лише наго...
09.07.2025
09.40.54
НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВІДБУЛАСЯ ПРОЩА ДЛЯ РОДИН ЗАГИБЛИХ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ
У Марійському духовному центрі «Зарваниця», що на Тернопільщині, відбулася проща для род...
09.07.2025
09.30.22
У ГРИМАЙЛОВІ ОСВЯТИЛИ НОВИЙ БАНЕР
У Гримайлівській громаді, що на Тернопіллі, на Алеї Героїв освятили новий банер земляку Герою. Під ...
09.07.2025
09.21.12
ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНІ ДОШКИ ГЕРОЯМ
У селі Піщатинці Борсуківської громади на фасаді Піщатинського ЗЗСО І-ІІ ступенів відкрили меморіаль...
09.07.2025
08.53.21
У БІЛЕЦЬКІЙ ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ
Напередодні роковин з часу загибелі воїнів Андрія Кулецького та Івана Семенишина у селах Ігровиця та...
Всі новини