Скалат – містечко з багатовіковою історією. Воно здавна славиться своїми архітектурними пам’ятками, працьовитими й талановитими людьми. Багато з них розпочали пізнання себе й довколишнього світу, збагатилися знаннями та вміннями у стінах Скалатської загальноосвітньої школи.
Сьогодні в навчальному закладі здобувають освіту більше чотирьохсот учнів. Вони займають призові місця у різних конкурсах та олімпіадах, отримують високі результати ЗНО, завойовують численні нагороди в спорті. Значних зусиль задля таких вагомих результатів докладає й педагогічний колектив на чолі із директором Юрієм Розмаїтим.
Бракує спортзалу та їдальні
У навчальному закладі працюють над тим, щоби було комфортно всім – учням, вчителям, батькам. Проте забезпечити належні умови власними силами трудовому колективу не під силу, адже дуже бракує нового спортивного та актового залів, а також їдальні. Тому єдина надія на те, що невдовзі таки розпочнеться така довгоочікувана добудова, тим паче, що Скалатська ЗОШ у другій черзі і вся проєктно-кошторисна документація давно готова.
Навчальний заклад ось уже двадцятий рік очолює вчитель фізики та інформатики Юрій Розмаїтий. Тож він, як ніхто інший, знає про усі потреби, реалії та перспективи.
– Приміщення школи збудоване у 1903 року, це історична пам’ятка місцевого значення, – розповідає пан Юрій. – Самі умови нам би хотілося трохи покращити, адже катастрофічно не вистачає місця для проведення уроків фізкультури. Наразі в нас навчається 407 учнів, працює 45 вчителів. 5 років тому, коли утворилася Скалатська громада, прийняли рішення зробити нашу школу опорною. До нас приєднали три філії – Зарубинецьку, Митницьку і Теклівську.
Покращили матеріально-технічний стан
На той час завдяки грандіозній державній програмі значно покращили матеріально-технічний стан навчального закладу. Закупили 15 мультимедійних комплексів, добре обладнали кабінети хімії, біології, географії. Шість років тому оновили спортзал. Його реконструювали за державні кошти – замінили підлогу, перекриття, а за кошти громади закупили сучасне спортивне й туристичне обладнання. Планували зробити й добудову, але цього не сталося. Також утеплили фасад другого корпусу школи. Три роки тому закупили новий комп’ютерний клас. У 2019 році за підтримки громади і сприяння вчителя трудового навчання відновили роботу шкільної майстерні, придбали нове обладнання.
Опорний заклад має два шкільні автобуси. Одного отримали 14 років тому, іншого – 6. Вони довозять учнів із Поплав, Зарубинців, Старого Скалата, Полупанівки та Новосілки. Директор школи каже, що ще один автобус був би не зайвим, але найнагальнішим все ж є питання добудови.
У переддень професійного свята вітаємо всіх освітян, бажаємо творчого натхнення, успіхів у роботі та навчанні, а також покращення матеріальних умов, створення комфортного освітнього середовища для учнів та вчителів.
Леся ЗАМОРСЬКА