«Ми приїздимо сюди із задоволенням. Тут чудово поєднуються мальовнича природа, цілюща вода і кваліфіковані фахівці. Після Микулинців почуваємося набагато краще», – так відгукуються про Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації майже всі пацієнти. Більшість із них повертається сюди знову й знову, а також рекомендують цю медустанову своїм родичам, друзям, знайомим.
Мінеральна сірчана вода і торфогрязі
Недарма цю народну оздоровницю називають «подільською Швейцарією», адже вона розташована у мальовничому старому парку на березі Серету. Довкола – столітні дуби, ялиці, липи, декоративні та реліктові дерева. Та найголовніше багатство – це мінеральна сірчана вода і торфогрязі.
– Такої води, як у нас, з унікальними лікувальними можливостями в Україні більше нема, – каже головний лікар Зіновій Ясеник. – Основним її компонентом є сірководень, який, проникаючи в організм, впливає на тканини та клітини, зцілюючи хворих від важких недуг. Вміст сірководню у микулинецькій воді, взятій з джерел, сягає від 80 міліграмів на літр, а в отриманій із свердловин перевищує навіть цей показник. Тобто концентрація – оптимальна, у природній воді є співвідношення всіх елементів, тому ефект лікування – дуже високий. У нас дуже добре лікуються постінсультні та постковідні хворі.
Пацієнти вражені професійністю, доброзичливістю й чуйністю персоналу, а також – невисокій ціні за медичні послуги. Для жителів Тернопільщини доба перебування у лікарні обійдеться у 150 грн., а для людей із інших областей – 250 грн., включаючи харчування, проживання і лікування.
Черга – на місяць уперед
Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації функціонує з 1967 року.
Після початку медичної реформи в Микулинецькій фізіотерапевтичній лікарні є три ліжкових відділи і один функціональний. Зокрема це дитяче, неврологічне, загальне і фізіотерапевтичне відділення, що об’єднує всі процедури. У дитячому відділенні лікують діток із ДЦП й неврологічними захворюваннями. Зі слів пана Зіновія, є випадки, що на очах лікарів малі пацієнти виростають, адже приїжджають сюди щороку, а іноді й двічі на рік.
Дбають про своїх пацієнтів
Усі працівники своєчасно отримують зарплату. Згідно вимог НСЗУ, у лікарні купують нову апаратуру, оснащення, роблять ремонти. Зокрема модифікували котельню, встановили додаткові котли та нові системи. Також намагаються покращувати умови перебування пацієнтів у палатах. Вже третина усіх палат оснащені окремим туалетом і душовою кабіною. Минулого року повністю оновили подвір’я. Залишилось реставрувати центральний корпус, який є пам’яткою архітектури національного значення. Тому проводити якісь роботи в ньому можна лише з дозволу Міністерства культури України. Наразі лікарня вже має домовленість про те, що під кінець цього року розпочнуть робити проєкт реконструкції головного корпусу.
Розпочали й добудову третього корпусу, – а це ще 40 додаткових місць. Обласне керівництво поставилося до цього з розумінням – дали можливість розширитися, добудувати третій поверх кардіологічного корпусу на кошти «Фонду регіонального розвитку». Але не встигли завершити через нестачу грошей. Будівництво заморозили і зараз головне завдання для керівництва медустанови – до зими зробити дах, встановити вікна і відливи, щоб уникнути руйнування добудови.
Завдяки тому, що в лікарні вивільнили максимум місць у приміщеннях, зараз тут можуть приймати одночасно 230 пацієнтів замість передбачених 150.
Раніше в Микулинецьку фізіотерапевтичну лікарню реабілітації можна було потрапити за направленням ЛКК, тепер все змінилося, путівок уже нема, установа працює із НСЗУ. Зараз сімейний лікар дає електронне скерування на медичну реабілітацію і людина обирає заклад, де хоче її пройти.
Леся ЗАМОРСЬКА