02.11.2024
$
41.29
44.97
Columbus
5.2
°С
Невелика хмарність

У МИКУЛИНЦЯХ Є СВОЯ «ПОДІЛЬСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ»

17.09.2021
11:22:47
Поділитись:

«Ми приїздимо сюди із задоволенням. Тут чудово поєднуються мальовнича природа, цілюща вода і кваліфіковані фахівці. Після Микулинців почуваємося набагато краще», – так відгукуються про Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабілітації майже всі пацієнти. Більшість із них повертається сюди знову й знову, а також рекомендують цю медустанову своїм родичам, друзям, знайомим.

Мінеральна сірчана вода і торфогрязі

Недарма цю народну оздоровницю називають «подільською Швейцарією», адже вона розташована у мальовничому старому парку на березі Серету. Довкола – столітні дуби, ялиці, липи, декоративні та реліктові дерева. Та найголовніше багатство – це мінеральна сірчана вода і торфогрязі.

– Такої води, як у нас, з унікальними лікувальними можливостями  в Україні більше нема, – каже головний лікар Зіновій Ясеник. – Основним її компонентом є сірководень, який, проникаючи в організм, впливає на тканини та клітини, зцілюючи хворих від важких недуг. Вміст сірководню у микулинецькій воді, взятій з джерел, сягає від 80 міліграмів на літр, а в отриманій із свердловин перевищує навіть цей показник. Тобто концентрація – оптимальна, у природній воді є співвідношення всіх елементів, тому ефект лікування – дуже високий. У нас дуже добре лікуються постінсультні та постковідні хворі.

Пацієнти вражені професійністю, доброзичливістю й чуйністю персоналу, а також – невисокій ціні за медичні послуги. Для жителів Тернопільщини доба перебування у лікарні обійдеться у 150 грн., а для людей із інших областей – 250 грн., включаючи харчування, проживання і лікування.

  • Ми цілорічно гріємо сірчану воду, причому за технологією це можна робити лише парою, тобто концентрація сірки залишається оптимальною, – пояснює Зіновій Ясеник. – Після такої ванни людина одразу відчуває ефект наново народженої. В цьому наша перевага.

Черга – на місяць уперед

 Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації функціонує з 1967 року.

  • Ми є комунальною некомерційною установою, – каже головний лікар. – Із Національною службою здоров’я України підписали угоду на два пакети – лікуємо неврологічні й ортопедичні захворювання. Цілюща вода справді дуже допомагає. І хоч умови у нас не є такі, як у санаторії, але наша лікарня є популярною. До нас черга на місяць уперед розписана. Хоча оздоровниця розрахована на 150 ліжок, але нас перебувають 220 пацієнтів. Причому половина з них – із інших областей. А це інвестиція в нашу Тернопільщину.

Після початку медичної реформи в Микулинецькій фізіотерапевтичній лікарні є три ліжкових відділи і один функціональний. Зокрема це дитяче, неврологічне, загальне і фізіотерапевтичне відділення, що об’єднує всі процедури. У дитячому відділенні лікують діток із ДЦП й неврологічними захворюваннями. Зі слів пана Зіновія, є випадки, що на очах лікарів малі пацієнти виростають, адже приїжджають сюди щороку, а іноді й двічі на рік.

  • У нас працює 141 людина, – розповідає головний лікар. – Усі пацієнти дуже задоволені позитивним ставленням нашого колективу. Воно й не дивно, бо для нас найперше – це пацієнт, якому ми створюємо максимально комфортні умови. 70% наших медиків мають вищу кваліфікаційну категорію, є кандидат медичних наук Андрій Наркевич, який займається мануальною терапією та голкорефлексотерапією, а також досвідчені невропатологи, ерготерапевти та фізіотерапевти.

Дбають про своїх пацієнтів

Усі працівники своєчасно отримують зарплату. Згідно вимог НСЗУ, у лікарні купують нову апаратуру, оснащення, роблять ремонти. Зокрема модифікували котельню, встановили додаткові котли та нові системи. Також намагаються покращувати умови перебування пацієнтів у палатах. Вже третина усіх палат оснащені окремим туалетом і душовою кабіною. Минулого року повністю оновили подвір’я. Залишилось реставрувати центральний корпус, який є пам’яткою  архітектури національного значення. Тому проводити якісь роботи в ньому можна лише з дозволу Міністерства культури України. Наразі лікарня вже має домовленість про те, що під кінець цього року розпочнуть робити проєкт реконструкції головного корпусу.

Розпочали й добудову третього корпусу, – а це ще 40 додаткових місць. Обласне керівництво поставилося до цього з розумінням – дали можливість розширитися, добудувати третій поверх кардіологічного корпусу на кошти «Фонду регіонального розвитку». Але не встигли завершити через нестачу грошей. Будівництво заморозили і зараз головне завдання для керівництва медустанови – до зими зробити дах, встановити вікна і відливи, щоб уникнути руйнування добудови.

Завдяки тому, що в лікарні вивільнили максимум місць у приміщеннях, зараз тут можуть приймати одночасно 230 пацієнтів замість передбачених 150.

Раніше в Микулинецьку фізіотерапевтичну лікарню реабілітації можна було потрапити за направленням ЛКК, тепер все змінилося, путівок уже нема, установа працює із НСЗУ. Зараз сімейний лікар дає електронне скерування на медичну реабілітацію і людина обирає заклад, де хоче її пройти.

  • Маючи таке скерування, потрібно зателефонувати до нас, щоб стати на чергу, – пояснює Зіновій Ясеник. – У нас є біля 100 процедур. Це традиційна фізіотерапія, підводні й сухі витяжки, підводні й сухі масажі, сірководневі ванни та торфоболотяні аплікації, голковколювання, магніто-,  лазеро-, гірудо- та рефлексотерапія тощо. Успішно лікуємо захворювання нервової та серцево-судинної систем, органів дихання, хребта, наслідки травм опорно-рухового апарату, ревматоїдні артрити, поліартрити, напрацювали нові методики лікування ДЦП.

Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

02.11.2024
00.28.48
ПРАЦІВНИКИ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ ТА ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ БІЛЕЦЬКОЇ СІЛЬРАДИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ!
З великим завзяттям працівники Відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Білецької сі...
02.11.2024
00.06.21
У БІЛЕЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ОБ'ЄДНАНОЇ ШТУРМОВОЇ БРИГАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ «ЛЮТЬ»
Під час зустрічі представники об'єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють&...
01.11.2024
23.43.34
В ОДНІЙ ІЗ ГРОМАД ТЕРНОПІЛЛЯ ПОБУДУЮТЬ ВІТРОВІ ТА СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ
У Саранчуківській сільській раді відбулась важлива зустріч керівництва громади з представниками ДП Н...
01.11.2024
23.28.04
ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ ВІДКРИЮТЬСЯ НОВІ РИНКИ ЗБУТУ ДО КИТАЮ
Відкриття нових ринків збуту української продукції рослинного та тваринного походження обговорено ке...
01.11.2024
22.05.51
НА НОВИХ АУКЦІОНАХ З СУБОРЕНДИ АГРАРНИХ ДЕРЖЗЕМЕЛЬ ЦІНИ ЗРОСЛИ ВДЕСЯТЕРО
ДП «Земельний банк» 1 листопада провело 9 нових аукціонів із суборенди державних земель ...
01.11.2024
20.56.00
ЦІНА СВИНИНИ ЖИВОЮ МАСОЮ КОЛИВАЄТЬСЯ В МЕЖАХ 59-60 ГРН/КГ
Наприкінці жовтня котирування на ринку живця забійних кондицій продемонстрували досить стрімке відно...
01.11.2024
20.35.47
ОСОБЛИВОСТІ СПЛАТИ ОРЕНДИ ЗА ЗЕМЛЮ У ВИПАДКУ ПРИПИНЕННЯ АБО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ
У разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки державної і комунальної власності...
01.11.2024
20.20.12
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ СТРИМУЮТЬ ПРОДАЖІ ОЛІЙНИХ, ОЧІКУЮЧИ НА ЇХНЄ ЗДОРОЖЧАННЯ
Ціни на соняшник в Україні поточного тижня продовжили свій ріст. Як повідомили аналітики S...
Всі новини