На Бережанщині розпочнуть видобувати газ вже влітку цього року. Перші свердловини збудують на території Саранчуківської об’єднаної територіальної громади поблизу села Мечищів. Ця приємна новина потребує зацікавлення з боку місцевої влади усіх рівнів – обласної, районної та громади.
Відомості про газ – з архіву
Після Революції гідності, коли Україна стала відмовлятися від використання російського газу, в державі гостро постало питання забезпечення блакитним паливом власного видобутку.
Сталося так, що понад півтора року тому в кабінет до тодішнього Мечищівського сільського голови Василя Сидоровича зайшов заступник директора з буріння ТОВ «Карпатнадра» Михайло Тримбач і показав архівні документи, які свідчать про наявність родовища газу на відстані 2 км від села Мечищів у бік Рибників. Саме там, посеред поля, мусіла знаходитися забетонована металева труба, з якої раніше мав виходити природний газ. До слова, ще одна газова свердловина була виявлена у Посухові, на відстані 91 метр від крайньої хати села. Але, на жаль, політичні інтереси не дозволили розвинути ідею подальшого пошуку газу в цьому місці.
Мечищеву поталанило
У сільську раду надали усі геологічні розробки 1972-1973 років, які проводили фахівці державного об’єднання «Західукргеологія», – інформацію про координати, висоти, глибини залягання газу і т. п.
Збудують газопереробний завод
Якщо ж вдасться досягти промислового видобутку газу, то поблизу родовища у Мечищеві буде збудований газопереробний завод для осушування і очищення природного газу від різних домішок.
Як розповів пан Василь Сидорович, від заводу всі газові труби зведені до одного газорозподільчого пункту, а звідти газ потрапляє в державні газопроводи України. У даному випадку природний газ буде подаватися в міжнародну газову магістраль, у так званий чеський газопровід, який проходить на відстані 300 метрів від дослідної газової свердловини. По цьому шляху газ прокачується в напрямку Ужгорода, а відтак у Словаччину, де Україна купує реверсний газ.
Наповнять бюджет громади
Коли побудують біля Мечищева газопереробний завод, то передбачається, що там має бути створено від 12 до 15 робочих місць із зарплатами від 17 до 20 тисяч гривень. За взірець взято досвід роботи схожого Городоцького газопереробного заводу. Крім того три відсотки рентної плати за видобуток природного газу надходитиме в бюджет Саранчуківської ОТГ.
У даний час ТОВ «Карпатнадра» виготовляє усю проектно-технічну документацію на геологорозвідувальні роботи у селі Мечищів. У січні цього року провели збори мешканців села, на яких донесли їм інформацію про запланований видобуток газу на території села і його переробку. 17 лютого відбулася сесія Саранчуківської сільської ради, на якій депутати дали погодження на проведення геологорозвідувальних робіт з подальшою дослідно-промисловою розробкою родовища природного газу в Мечищеві. Як повідомив директор ТОВ «Карпатнадра» Андрій Ковач, укладено договір оренди земельної ділянки для геологорозвідки терміном на 2 роки. Не викликає сумніву, що ці мільйонні інвестиції принесли б користь мешканцям села Мечищів і Саранчуківської громади.
Роман Якель