Сільське господарство впевнено рухається до 100% цифровізації: від підбору культур, систем захисту та живлення до отримання кредитів і набуття нових знань. Про це в інтерв'ю Forbes зазначає СЕО українського підрозділу компанії «Сингента» Олександр Кравчук. Інформує AGROPORTAL.UA
За його словами, сільське господарство — це складна і надзвичайно важлива екосистема. Від стійкості й ефективності її роботи залежить багато: з очевидного — забезпечення глобальної продовольчої безпеки та добробут мільйонів громад.
«Для України це ще й ключова бюджетоформуюча ланка економіки. Цифрові інструменти та ШІ — реальні важелі трансформації, що забезпечують сталий розвиток агросектору», — каже Олександр Кравчук.
При цьому він зазначає, що у компанії постійно шукають нові підходи, щоб бути кориснішими для партнерів і підтримувати відкриту комунікацію.
«Те, що працює, ми масштабуємо, а менш ефективні практики є накопиченим досвідом, це формує колосальну базу даних. Два роки тому на базі R&D-центру в Білій Церкві ми започаткували Агрошколу (Syngenta Training Center) — навчальну платформу для агроспільноти, яка обʼєднує практичні польові тренінги та теоретичні заняття з участю наших експертів і лідерів індустрії, це чи не найбільший і найдинамічніший простір комунікації та обміну досвідом на ринку», — додає він.
Олександр Кравчук наголошує на важливості отримання українськими фермерами найвищих урожаїв, тому в компанії надають ринку сучасні агрорішення, засновані на останніх наукових досягненнях і технологіях.
«Ми забезпечуємо ранній доступ до інновацій для українських фермерів: від унікальних діючих речовин (технологія АДЕПІДИН®), зареєстрованих на сьогодні лише у кількох країнах світу, до нової прогресивної генетики (технологія A.I.R.® проти вовчка в соняшнику). Також сприяємо цифровізації агробізнесу та розробляємо гнучкі підходи до розвʼязання питань ліквідності та нестачі фінансування у виробників», — каже він.
Серед цифрових інструментів, які пропонує «Сингента», Олександр Кравчук виділяє Cropwise Operations (CWO), або Cropio.
«Cropwise Operations — це агрегатор цифрових сервісів із функціями Agrointelligence, крос-платформенними характеристиками та взаємозв’язками між різними допоміжними програмами. У 2013 році українськими підприємцями було створено Ag tech-компанію Cropio, яку група компаній Syngenta придбала у 2019 році. Сropio еволюціонувала як частина мультицифрового бренду сервісів Cropwise. Наразі понад 1300 українських агропідприємств — йдеться про батьківські компанії — із земельним банком від 500 га до 500 000 га підключені до системи CWO», — зазначає Олександр Кравчук.
Це понад 200 000 полів, що відповідають загальній площі охоплення у понад 8 млн га в Україні. Фактично кожен третій гектар в Україні моніториться у CWO.