Тетяна Білінська: «Приходячи на психодіагностику, людина починає краще розуміти себе»
Тетяна Білінська: «Приходячи на психодіагностику, людина починає краще розуміти себе»
17.06.2021
09:47:24
Поділитись:
Психолог, психодіагност, психофізіолог, кандидат психологічних наук, член Української спілки психотерапевтів Тетяна Білінська – дуже світла й мега-позитивна людина. Завдяки її колосальному досвіду й великому професіоналізму сотні людей зуміли вирішити свої проблеми, завітавши в Центр психології Тетяни Білінської.
Тут пропонують такі послуги: індивідуальна психодіагностика, профорієнтація для дітей і дорослих, психологічний підбір кадрів для роботодавців, психологічна підготовка до проходження співбесід і конкурсів, психологічний супровід при пошуку роботи, діагностика та корекція психосоматичних проявів, визначення психологічної підготовки дитини до навчання у школі, майстер-класи, семінари, тренінги.
Ми поспілкувалися із засновницею Центру психології, щоби більше дізнатися про її роботу і те, чим вона може бути корисна.
Своїх рис не потрібно боятися
Пані Тетяно, чому Ви обрали психологію за справу свого життя?
Психологія буває різною – сімейною, віковою, дитячою, може бути військова психологія, медична тощо. Я займаюся психофізіологією, психодіагностикою, питаннями профорієнтації. Є одні психологи, які лікують душу, інші, які її діагностують і дають рекомендації що з цим робити. Психодіагностика дозволяє зрозуміти, яка людина є насправді. Для цього людину потрібно дослідити, поспілкуватись із нею, витягнути потрібну інформацію. Часто коли запитуєш, яка ти є, більшість впадає в ступор і не знає, що відповісти. Це тому, що в нас немає культури опису самого себе. Нас привчали не хвалитися своїми досягненнями, мовляв, люди самі все побачать. З одного боку нам цікаво, які ми є, але не кожен може сам себе охарактеризувати, бо це трактується як хвалькуватість. Тому йдуть до психолога, проходять тести і визначають свої сильні та слабкі сторони. Після того, як людина пройшла тести, ми робимо їх інтерпретацію. Відтак людина розуміє набір своїх особистісних якостей, рис і не боїться приймати складні рішення. Якщо людині просто сказати про те, що вона дуже любить керувати, то вона сприйме це як маніпуляцію і образиться, але якщо ця особа має лідерські задатки, то бажання керувати сприймається нею позитивно. Насправді людей лідерів є дуже мало, всього лиш 10-15% від загальної кількості. Своїх рис не потрібно боятися чи стидатися, їх треба просто розуміти і знати куди скеровувати. Приходячи на психодіагностику, людина починає краще розуміти себе, для неї світ відкривається набагато ширше, вона просто розцвітає. Психодіагностика та профорієнтація допоможе випускникам визначитися з вибором майбутньої спеціальності, адже знаючи весь свій потенціал, можна обрати собі професію до душі, розуміти куди потрібно йти і що робити, як розкриватися. Після візиту до психолога набагато легше йти до роботодавця, легко писати особистісний блок в резюме.
Які послуги можна отримати, звернувшись у Центр психології Тетяни Біінської?
Ми працюємо з учнями, батьками, з дорослим населенням, з людьми, які хочуть влаштуватися на роботу чи змінити її. Ми працюємо також із тими особами, які проходять конкурси, готуючи їх до тестів, співбесід, надаючи психологічну підтримку й супровід. Краще піти до психолога, розібратися самому з собою, а не бігати по ворожках. В нас людина чітко розуміє, що саме треба робити в тій чи іншій стресовій ситуації.
Треба знати свою стресорезистентність
Від чого залежить реакція людини на стрес?
Кожна людина реагуватиме на стрес індивідуально. Все залежить від типу вищої нервової діяльності. За своєю першою вищою освітою я біолог і хімік, моя перша дисертація по психофізіології, тому я звертаю увагу на те, що є генетично детермінованим і що є основою до того, які ми є. Генетично детермінованим вважається тип вищої нервової діяльності. Ми його не можемо поміняти, бо з ним народжуємося, він нам передається генетично. Якщо людина має сильний тип вищої нервової діяльності і високу стресостійкість, то коли в її житті наступає тиша і спокій, вона сама може провокувати стрес, щоби мати викид великого коктейлю гормонів. Людина зі слабким типом вищої нервової діяльності, яка вишиває, малює, пише вірші чи музику, є дуже стресочутливою. Але цього не потрібно боятися, а просто знати свою стресорезистентність. Я завжди говорю: яким би ти не був, цим потрібно просто пишатися.
Порадьте, як правильно організувати свій час, щоб все встигати?
Час можна відтренувати, тобто людина повинна сісти і подумати, що вона втрачає від того, що є неорганізованою і поступово почати самоорганізовуватися. Найперше треба зробити елементарний розпорядок дня і потім його дотримуватися. Розпорядок має бути візуалізованим. Треба пам’ятати не лише про роботу, а й про їжу та відпочинок. Увечері бажано не сидіти в ґаджетах, щоб не перезбуджувати нервову систему. До 23.00 лягати спати, щоби отримати дозу мелатоніну, який нам дає енергію і який виробляється лише в нічну пору. Треба збалансовувати періоди активності та відпочинку. Всі свої робочі справи слід записувати у записник. Увечері робити ревізію того, що зроблено. Усі галочки треба ставити на папері, бо наші мізки ми розвантажуємо лише через приговорювання і через руки.
Розмовляла Леся Заморська
Контакти: м. Тернопіль, б-р Тараса Шевченка, 1, приміщення 19 («Бункермуз», задній двір).
Попередній запис за телефоном: +380 (67) 998 69 00 - Тетяна Білінська.