Створили витинанки та ляльки-мотанки за творами Лесі Українки
Створили витинанки та ляльки-мотанки за творами Лесі Українки
28.02.2021
15:13:01
Поділитись:
Виставку витинанок та ляльок-мотанок «Окрилення», присвячену 150-річчю від дня народження Лесі Українки, до 25 березня можна оглянути в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Авторками експозиції є тернопільські майстрині та педагогині Галина Дудар і Алла Шушкевич.
Я представила 24 витинанки за мотивами творів визначної української поетеси, – каже Галина Дудар. – Перед створенням витинанок перечитувала вірші Лесі Українки і ті, які мене найбільше зачепили, стали основою сюжетів для моїх робіт.
Майстриня відтворила сюжети із «Лісової пісні», «Боярині», «Красо України, Подолля», дитячих творів письменниці. Всю колекцію витинанок пані Галина подарувала музею.
Алла Шушкевич спеціально для виставки підготувала нові ляльки-мотанки.
Я зробила ляльки в стилі мотанки до драми-феєрії «Лісова пісня», – розповіла майстриня. – Одяг теж відповідає тому, як написала Леся, тобто Мавка в зеленому, з чорним волоссям, Лукаш в одязі з домотканого полотна. Створила кілька ляльок до окремих віршів – «Стояла я і слухала весну», «Мово, моя ти єдиная зброє». Вони в поліському одязі, з віночком із волосся, як Леся Українка на відомій світлині. Також є лялька бояриня за однойменним твором.
Пані Алла каже, що довго думала над тим, як створити Перелесника, адже це символ вогню. Зрештою знайшла червоний фатин, який використала на його плащ. Лялька Того, що греблі рве вся в блакитному, адже це символ води.