05.11.2024
$
41.44
45.15
Columbus
15.6
°С
Сонячно

НАТАЛІЯ БІДУЛА: «ДЛЯ НАШОЇ ГРОМАДИ ПРІОРИТЕТОМ Є ЯКІСНА ОСВІТА»

02.10.2023
10:21:00
Поділитись:

Напередодні професійного свята – Дня працівників освіти України ми поспілкувалися із начальницею відділу освіти, молоді та спорту Нараївської сільської ради Наталією Бідулою, яка розповіла про сучасний стан цієї галузі в громаді.

На території Нараївської сільської ради  функціонують 8 закладів освіти (чотири ЗЗСО І-ІІІ ступенів, дві гімназії та дві початкові школи) і 2 заклади дошкільної освіти. В них цього року налічується 541 учень. У перший клас зараховано 53 учні, у випускних класах – 50 учнів. Крім того, є 7 закладів дошкільної освіти. З них 2 відокремлених, а 5 – у структурі ЗЗСО. Вихованців налічується 91.

  • Пані Наталю, розкажіть про те, як розпочався цей новий навчальний рік?
  • Новий 2023-2024 навчальний рік ми розпочали в умовах війни. А це ставить перед нами нові завдання. Найважливіше з яких – це безпека освітнього процесу. Усі наші навчальні заклади мають можливість працювати очно або змішано, в залежності від місткості укриттів, які були відремонтовані за кошти, виділені з місцевого бюджету, та за участі педагогічних колективів і батьків. Сім закладів загальної середньої освіти обладнанні відео-спостереженням, а усі десять освітніх закладів оснащені «тривожними кнопками», що дозволить миттєво відреагувати на небезпеку. У кожному навчальному закладі напрацьовано алгоритм реагування у разі небезпеки чи під час повітряної тривоги. Педагоги пройшли курси з першої домедичної допомоги.
  • Як покращуєте умови навчання та якість освіти?
  • У порівнянні з минулим роком в закладах освіти кількість учнів набагато зменшилася. Причина – міграція за кордон. Для багатьох учнів, які проживають за кордоном, організовано дистанційну форму навчання. Ми прагнемо створити в громаді оптимальну мережу навчальних закладів, яка дозволить кожній дитині отримати якісні знання, комфортні умови навчання, адже в класах буде вища наповнюваність. Ми стараємося покращити матеріально-технічне забезпечення закладів освіти. Пріоритетом є і якісне харчування для учнів. Для цього оновлюємо харчоблоки, здійснюємо закупівлю обладнання, впроваджуємо систему НАССР, бо розуміємо, що здорові діти – це майбутнє нації.

Цьогоріч було перепрофільовано Підвисоцьку гімназію у Підвисоцьку початкову школу. Задля комфортного підвезення учнів закуплено новий шкільний автобус на умовах співфінансування. У Рекшинському ЗЗСО І-ІІІ ст. здійснено поточний ремонт даху, замінено частину старої покрівлі на нову. У заклади закуплено спортивний інвентар, відремонтовано навчальні кабінети у Нараївському ЗЗСО І-ІІІ ст.. Здійснено заміну парт у Вербівській гімназії, замінено двері в Лапшинській гімназії.

  • Які новинки впроваджують у свою роботу педагогічні працівники?
  • Попри війну керівники закладів освіти та їхні колективи – молодці. Вони активні навіть у воєнний час. Організовують освітній процес на високому рівні. Учні задіяні у різних конкурсах, змаганнях. Беруть активну участь у проєкті «Активні парки України», який очолює координаторка, вчителька фізичної культури Курянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Оксана Легета. До речі, вона нагороджена за активність грамотою Управління молоді, спорту та іміджевих проєктів Тернопільської ОДА.

Рогачинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів активно впроваджує нові інтегровані курси у навчальні плані, такі як робототехніка. Цей заклад є одним із небагатьох закладів області, який активно впроваджує STEAM-освіту.

  • А як розвиваєте патріотичний та екологічний напрямок виховання молодого покоління?
  • Учні наших закладів освіти брали участь у Всесвітньому прибиранні, де з великим задоволенням показали свої результати фізичної роботи – території шкіл були очищені!

Не менш активно працюють наші школи в напрямку національно-патріотичного виховання. Так, вже у двох закладах – Рогачинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів та Рекшинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшли благодійні ярмарки, кошти з яких були зібрані для потреб ЗСУ. Також батьки, учні, вчителі Рогачинського ЗЗСО на перше вересня зібрали кошти на прилад нічного бачення для місцевих хлопців, які призвані до лав ЗСУ.

Для нашої громади пріоритетом є якісна освіта. Тому левову частку бюджету ми використовуємо на освітні потреби. Освітньої субвенції на заробітну плату вчителів не вистачає, тому сільська рада фінансує оплату праці тих учителів, які викладають варіативний компонент та ведуть гуртки. З 2021 року для освіти зроблено чимало. Ще більше планувалося зробити, але війна внесла свої корективи.

Розмовляла Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

05.11.2024
08.37.46
«ГОТУЙТЕ САНЧАТА ВЛІТКУ, А ВЕЛОСИПЕДИ – ВЗИМКУ»
Уже понад чверть століття на території центрального автовокзалу Тернополя працює магазин «Рове...
05.11.2024
08.06.05
ЧОМУ ГРИБОК ТАК СИЛЬНО БОЇТЬСЯ КЛІНІКУ «ПОДОЛОГ ЗДОРОВА СТОПА»?
Грибок на ногах – це ураження нігтьової пластини, що носить назву оніхомікоз. Мікроорганізми, ...
04.11.2024
23.21.22
ЯК ПРАВИЛЬНО ВНОСИТИ ФОСФОР ПІД ФУНДУК
Фосфор обов’язково треба вносити до садіння фундука під оранку на глибину 28-30 см 100-120 кг ...
04.11.2024
22.55.28
ПʼЯТЬ З ШЕСТИ ГОЛОВНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЕКСПОРТНИХ ТОВАРІВ ЖОВТНЯ – АГРАРНІ
У жовтні український експорт у грошовому еквіваленті став рекордним за увесь 2024 рік. Україна експо...
04.11.2024
22.16.07
НА ТЕРНОПІЛЛІ ВЖЕ ВИГОТОВИЛИ 157 ТИС. ТОНН ЦУКРУ
Сезон цукроваріння в Тернопільській області, під час якого заводи вже виготовили понад 157 тис. тонн...
04.11.2024
20.09.44
ЖІНКА ВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ ТРАКТОРОМ, ЩОБ РОЗВИВАТИ ВЛАСНИЙ АГРОБІЗНЕС
Студентка Ніжинського професійного аграрного ліцею Дарина Остапенко вчиться керувати тракт...
04.11.2024
19.27.46
РОКОМ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРОГОЛОСИЛИ 2025 НА ТЕРНОПІЛЛІ
Таке рішення прийняли з подання начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’...
04.11.2024
09.30.45
ВОНИ ВІДДАНО СЛУЖАТЬ ЛЮДЯМ, ДОПОМАГАЮЧИ ТИМ, ХТО В НАЙБІЛЬШІЙ ПОТРЕБІ
У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є символом...
Всі новини